» »

volcano 11+ in nihanje temperature

volcano 11+ in nihanje temperature

OBELIKS ::

torej imam volcanota 11+ (~2500 obratov) na bartonu 2500 ki je navit na 2000 mhz. v mirovanju imam 39°c ko pa zaženem kakšno igrico naraste do 59°c. kar sem pregledal po forumu je to nenormalno, saj vsem niha kvečjemu za 5 max 10 stopinj. kaj je vzrok za to? termalna pasta (uporabil sem priloženo)? je pa res, da je dno hladilnika precej slabo zbrušeno.

Grimlord ::

Jaz mam CPU 36°C, System pa 28°C, v sobi je tam nekje 23°C. Mam V11+ na 2.6k rpm, 6 sisemskih ventov, na 2/4 moči, še manj mogoče... sem pa zbrudil dno z enim finim šmirgl papirom, pa AS3 pasto mam na jedru.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Dr_M ::

a je mozno da si hladilnik narobe obrnil? ker je en moj kolega tut sveto trdi da je prov obrnil v7+, ampak je imel zelo visoke temp, nazadnje je pa ugotovil da je biu res narobe....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OBELIKS ::

je prav obrnjen, saj tista stopnička ne dovoljuje drugačne pozicije

bboyspin ::

verjetno zato ker je 2500 obratov obcutno premalo... najbolje je ce uporabis temparaturno sondo na CPU ali HS (hladilnem rebru) ki si jo verjetno dubu zravn vulcanota. Jest sm mel vcasih volcanota 9 in sm ga mel skos vsaj na 3500 obratov ... pogosto pa kar na 5000 obratov, sam pol je bil pa zlo glasen....

mel pa sem temp. : idle: 30
100%: 38

(Temp. je zelo odvisna od sobne temparature in od kvalitete ohisja ter napajalnika)

Poglej se, ce si mogoce prevec premikal ventilator pri namescanju in tako odstranil pasto dol z CPU-die... Pa poglej se kake temparature mas pr nenavitem procesorju...

bboy Spin

OBELIKS ::

ok po moji logiki bi moralo dejstvo, da sem zrinil odvečno pasto dol iz procesorja dobro ne pa slabo. je pa res da bo treba dodatno prezračiti ohišje (~35°c). v katero stran naj mi piha ventilator, ki je pritrjen na zadnjo stran ohišja (zraven hladilnika)? pa še glede brušenja hladilnika. se prebral članek od luni-ja. zdaj pa me zanima a ne bi bilo dobro pobrusiti namesto z 600 z kakšnim bolj finim recimo 800 , saj bi imel tako manj prask. aja, pa še to kako je pritrdil papir z dvostranskim lepilom a ni potem vse skupaj neravno.

bboyspin ::

men je sla cist dol in se je nabrala sam okol jedra procesorja... na procesorju pa tud na hladilniku je ni blo (na mestu cpu-jedra)... Tko da poglej, jest sm takrat, pa mi je sla temp. dol za skor 8-9 stopinj.... Pa kar si prebral o brusenju po moje kr drzi, lepse kot je zbruseno boljse bo hladilo (boljsi stik s cpu)

bboy Spin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ThermalRight 120 Ultra (extreme)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
401796 (1419) RC14
»

Vas nasvet hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412074 (1451) delfinus
»

Temp. AMD Athlon XP 2500+/Barton na ABIT NF7-S r.2.0???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241609 (1254) DjTonic
»

hladilnik ne hladi kot bi moral

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
92320 (2182) bboyspin
»

TT VOLCANO 9 (TT VOLCANO 9 CoolMod) nakup ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161150 (951) pelican

Več podobnih tem