» »

Govorica telesa

Govorica telesa

Avenger ::

Včasih se kej o tem govori, ve pa bolj malo. Mene včasih prov zanima, a bi blo življenje kej lažje (ok, priznam, pecanje p...unčk) če bi vedu kaj njene kretnje pomenijo. Ma kdo s tem kake izkušnje? Men bi se zdel hudo pogovarjat se z nekom, za kogar bi točno vedu kako v resnici reagira na določene besede, pogovor... 8-)

(Naj mimogrede še izrazim upanje, da tale topic ne bo, zaradi morebitne multiplikacije in/ali dolgočasnosti in/ali brezveznosti in/ali neprimernosti zaklenjen)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
  • spremenil: Avenger ()

TinkaPinka ::

Sposodi si v knjižnici (ali kupi, kakor ti drago) knjigo Govorica telesa. Avtorja se ne spomnim. Sem jo pa prebrala že dvakrat. Ful zanimivo. :))
I am easy to please as long as I get my way.

abcde7 ::

jest sm jo tud nekj brav, k je sestra nekj jo mela za sholo! res velik novga se zve...
BTW:Ko kje stojiš moraš roke imeti tako dol,kot če polsušaš himno(prbližn)!

jeti ::

robo: Zakaj pa to??
(sam zanima me, res, tole je zanimiva zadeva;))

TinkaPinka: hm, če ti ni odveč, a bi podelila z nami kakšne zanimive odlomke/ugotovitve iz te knjige?:)

LP!
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

TinkaPinka ::

Bom poskusila se kaj zanimivega spomnit, saj je že nekaj časa minilo od mojega branja te knjige. :))

Če ima oseba prekrižane roke na prsih, to pomeni, da ima delno blokado telesa. To ti pove, da se oseba počuti neprijetno in se želi zaščititi pred zunanjim svetom.
Če oseba sedi in ima prekrižane roke (delna blokada) ter tudi prekrižane noge, je to popolna blokada telesa, in se oseba počuti zelo neprijetno.
Pa še je kar nekaj takih cvetk, moram pogledat v knjigi, če jo še ima mama doma.

Ampak veste, ugotovila sem, da se da najbolje človeka spoznati po očeh. Oči neverjetno izdajajo... 8-)
I am easy to please as long as I get my way.

jeti ::

Hihi, vse lepo in prav, ampak mene bolj zanimajo takšne cvetke kot Avengerja, namreč kako po govorici telesa (poleg ostalih znamenj) ugotoviš, ali ti je neka prijetna cvetka naklonjena ali ne.:D

Ful bi blo dobr, če bi jo lohka prebral, ne da bi ona vedela za to, potem bi pa lahko malo manipuliral s pogovorom in si izboljševal pogajalska izhodišča.>:D

Aja, še to, a svoje ugotovitve kej uporabljaš v praksi pri komuniciranju z ljudmi?:)

LP!
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

TinkaPinka ::

LOL no to vprašanje je že malo bolj zapleteno.

Če se ženska ne kontrolira, potem bodo znaki predvsem v smehljanju med pogovorom s tabo, pa igranje z lasmi in tako naprej. Samo če pa ne želi pokazati svojih čustev, je pa problem izvedet, kaj si želi.

Svoje ugotovitve kar dosti uporabljam, ja. Sem malo tudi brala nekaj psihologije, kar precej pomaga tako pri spoznavanju samega sebe kot tudi drugih ljudi. Kar se tiče nasprotnega spola, pa se držim nekako instinkta, in je kar ok. Dokaj hitro vem, če sem komu všeč ali ne. Predvsem izdajajo oči, pa tudi smehljanje, in ton govora.

Bullet-proof formule za osvajanje pa žal nimam. Verjetno je nihče nima.:\
I am easy to please as long as I get my way.

Tomi ::

Jaz sem pa kar zelo skeptičen, da lahko prepoznamo vedenjske vzorce, ki se skrivajo za kretnjami. Ok, tisto s prekrižanami rokami bo že kar držalo, samo problem je v tem, da sedaj že veliko ljudi ve, kaj naj bi določene kretnje pomenile, in se poskuša tega odvaditi. Sicer je to "uporabno" samo ob normalnem okolju, v stresnem ne gre, samo vseeno.
Ja, tisti, ki bo pa odkodiral kretnje žensk, bo pa dober. Njihov programer je pač bil skoraj tako dober kot Primož:D
metrodusa.blogspot.com

Binji ::

Ma tisti ki jih je sprogramiral bi lohku sou brez problema v mornarico za sifranta. V 10000000000000000000000000000000000000000 letih ne bi pogruntali kaj je napisal:DDrugace pa tko ves kdaj se kasn ce s tabo ment in kdaj ne sej mamo ljudje tak obcutek ze privzgojen.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

jeti ::

hja, to je res, treba se je zanašati na "6. čut". Pri nekaterih je dobro razvit, pri nekaterih slabše (beri: v bistvu je to stopnja emocionalne inteligence, ki se z leti lahko spreminja, za razliko od IQ-ja).

Ne sej, spošne stvari že vem, da se ti smehlja, da si hitro gre nekaj popravljati lase, če te vidi, da te opazuje s priprtimi očmi (naskrivaj), ko misli, da je ne gledaš, da se nenehno sprehaja mimo tebe, oz. s emota v tvoji bližini, da se te večkrat "po pomoti" rahlo dotakne, itd.
Zanimajo me bolj prikrite kretnje, katerih pomen ni splošno znan in dotično znanje lahko uporabiš v svoj prid.;)
(brez skrbi, nimam zlobnih namenov, samo včasih bi rad zmanjšal kakšno negotovost in dvom v pravilnost mojih opažanj, hehe;)).

In ja, bullet-proof formula pa seveda ne obstaja, zato s epa moramo zanašati na splošne napotke.
Pa še nekaj: a sebe kdaj nadzorujete glede teh kretenj in jih skušate prikriti, da (še) ne poveste takoj preveč o sebi? jaz osebno velikokrat, morda cleo malo pretiravam s tem, da se obdam v nek skrivnosten sij.>:D

LP!
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Avenger ::

Lol :D Jeti se obda v skrivnosten sij... hehe, a mislš tko nekak k kresnička? OK, resno, te znake je verjetno dobro prikrivat, oziroma jih zmešat, recimo maš prekrižane reko pa smehljaje se gledaš globok v oči.

Hm, najbrž ma TinkPinka kr prov.. bo treba res kšno knjigo prebrat... ker prepoznavat kretnje ni glih razlaga parih besed.. Ampak mene pa zanimajo predvsem izkušnje, opažanja, in ja, kot je Jeti že reku, če to prikrivate, skratka, karkoli kar ste v praksi doživel.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

TinkaPinka ::

Torej kar se prikrivanja tiče... Če hočem na nekoga naredit vtis, potem se že kontroliram. Je kar odvisno od situacije, čeprav sem bolj nagnjena k temu, da se ne kontroliram, ker se mi zdi nesmiselno. Ne vem, zakaj bi namreč skrivala to, kar sem. Je pa tudi res, da skrivamo čustva predvsem zato, ker nas je strah.

Tista knjiga je pa zelo zanimiva, ja. :)) Jaz sem jo z veseljem prebirala in marsikaj novega zvedela. In čeprav ne da neke bullet-proof formule za vse kretnje (včasih pač prihaja do tega, da skrivaš), sem na sebi ugotovila, da večina kretenj kar drži. Ko sem slabe volje ali pa se slabo počutim v družbi, imam večinoma prekrižane roke in noge...:) Pa še bi se kaj našlo.
I am easy to please as long as I get my way.

ABX ::

Zakaj bi človek skrival čustva ??

Če mi je punca všeč ji to povem če pa mi gre kdo na živce pa ga pošljem v kurac. Enostavno in učinkovito.

Govorica telese pa je precej pomembna, osebno se največ koncentriram na obraz.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Stra ::

J.B. Delacour - Veliki leksikon o cloveskih znacajih. Pri Presernovi zalozbi. Meni se je zdela total zanimiva :)).

jeti ::

Opa, tole knjigo pa imamo doma, tale leksikon o človeških značajih.

Dobr, da si me spomnil.:D je preteklo že vsaj kakšnih 8 let od takrat, ko sem ga prebral. Bil sem le mladi nadebudnež. Sedaj je čas, da zadevo preučim še enkrat, postanem dikator in jo uporabim v zle namene.>:D
(ne, sej ne, ne se bat;))

LP!
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Stra ::

Hehe. Ma ta knjiga je ful dobra, ima precej zanimivih informacij, zto priporocam, da kogar to zanima, naj si jo kje sposodi.

LP

Tomi ::

Si bo pa res treba sposoditi..
Če ne za lažjega navezovanja kontakta z lepšim spolom, pa vsaj za razumevanje vseh freakov, pri katerih še imam ustne:\
Jeti, Avenger: vama pa veliko sreče..
Btw, Avenger, si našel ono potem?
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebujem psihiatra, ki... uporablja email.

Oddelek: Loža
185393 (4138) Tody
»

Body language

Oddelek: Loža
81140 (734) Venomus
»

Govorica telesa,mimika ali kako čimveč izvedeti o človeku

Oddelek: Loža
246201 (4890) ABX
»

dokaz za dušo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
575035 (4320) billy
»

Lažeš!

Oddelek: Loža
301969 (1457) burekar

Več podobnih tem