» »

AMD Sempron

AMD Sempron

pjotr ::

Zanima me, ali imate kakšne izkušnje z AMD-jevim Sempronom, kako deluje, keko je s segrevanjem.
LP

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ricola78 ::

Sicer nimam nobenih izkušenj, sem pa prebral par testov. Načeloma kr vredu procesor, sam se zaenkrat po moje bolj splača athlonaxp(barton), razen če kupiš sempron3100+, ki zgrajen na arhitekturi od amd64, le da ima majn cache ter ima izklopljen 64bit-ni način delovanja. Pa še na plato za 64bit procesorje paše (socket 754)!
Mislim da niso glih biser navijanja, ker se jim da načeloma le fsb spremnit, bo pa še čas pokazal to...

TribesMan ::

Vprašanje katerega semprona misliš.

Socket A sempron ni nič posebnega, samo preimenovani Athlon XP z 256kB cachea in 166MHz FSB. Skratka nič šokantnega. Dela še kr hitro, greje se zmerno.

Če pa misliš Socket 754 semprona je to čist druga zgodba. Ta je precej hitrejši od svojega Socket A brata, vendar je problem v tem, ker je tudi svinjsko drag, pa še rating je zelo napihnjen... aja seveda ni A64 registrov in "samo" 256kB cachea.
Če si mel v mislih slednjega ti svetujem da se odločiš za nakup A64 2800+, ki deluje na enaki frekvenci kot Smpron 3100+ ima 512kB cachea in podpira x86-64 ukaze... in to samo za 5kSIT več... se definitivno splača stisnit še tistih 5 jurjev... Pa tud navija se A64 zelo dobro, še posebej zadnje revizije jedra (CG)...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

humanoid ::

Če ti je pomemben vsak tisočak, ki ga prišparaš potem kupi Semprona. Jaz sem lani kupil Barton 2500+ BOX za 26500 SIT, danes pa jih dobiš ponekod tudi za 28k SIT kar se mi zdi preveč. Za drugo mašino sem danes naročil Semprona 2500+ BOX, koštal pa me bo 20000 SIT. Po mojem je vredno nakupa in ni predrak, itak je boljši kot Celeron D 2500, ki stane 26k SIT.
Če pa imaš kaj več denarja, pa poglej za A64 (dobiš že za 40k SIT, morda tudi manj) in plato (zelo dobro dobiš že za 32k SIT).
Jaz sem dal za plato, procesor in 256 rama 39k SIT. Ko sem lani plato kupoval, pa sem kupil plato za 46k SIT.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 64bit 3000+?

Oddelek: Kaj kupiti
301598 (984) Jan987
»

sempron socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514117 (3382) Dr_M
»

AMD sempron 2500

Oddelek: Navijanje
141463 (1209) jest10
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301808 (1308) boštjan
»

AMD Athlon vs. AMD Sempron

Oddelek: Pomoč in nasveti
91376 (1185) jest10

Več podobnih tem