» »

Mosfeti ???

Mosfeti ???

Jonnyy ::

Zanima me kje so mosfeti na moji matični plošči???

gumby ::

levo od konektorja za napajanje imas dva
verjetno je se kaksen gor, samo se ne vidi ravno najboljse na sliki

TribesMan ::

Samo dva sta ja. To je stara plata in na starih platah je samo enofazno napajanje. Torej samo dva transistorja. Večfazno napajanje so dobile šele Socket A plate...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BluPhenix ::

Ja seveda, jaz imam na moji EPOX trifazno vtičnico. :(

Razlog zakaj jih je manj je lahko ta, da pac plata nima nekaterih napetosti reguliranih in uporablja kar take, kot jih dobi iz napajalnika. Pri starejsih procesorjih to ni bil tako problem, pri novih pa zna biti problem ce nimas reguliranih napetosti.

Še ena varjanta je ta, da so ostali smd ker se ne grejejo tolko, ceprav je to malo verjetno.

Pri ramu zgleda tudi nekaj podobnega napetostnim regulatorjem. Ce cas link do vecje slike mogoce najdemo se kaj.

TribesMan ::

BluPhenix:

Kakšno trifazno vtičnico maš ti na Epoxki? To sploh ne obstaja...

Regulacija napetosti CPUja se pojavlja od 386 naprej. Aja pa za napajanje CPUja z večfaznimi sistemi se vedno uporabljajo identične komponente, ker tako dobimo najboljše rezultate in manj nihanja.

RAMi imajo svojo napetostno regulacijo, na skoraj vseh platah.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BluPhenix ::

TribesMan: ne vem kaj si ti predstavljaš pod besedo večfaznimi sistemi.

Večfazno imaš lahko napajanje - trifazno.

Moonman ::

:D :D :D


TribesMan ::

Napajanje CPUja je narejeno tako da vzporedno delajo recimo trije napajalni sistemi in krmili jih en čip. To se imenuje trifazni sistem... lahko imaš kolikor faz hočeš... trenutno se uporabljajo tud 6 fazni...

Ampak P3 in straejši procesorji delujejo na enofaznem sistemu. Prvi z več fazami je bil Athlon na Socket A.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BluPhenix ::

Ne, to se ne imenuje trifazni sistem, ker je povsod enosmerna napetost in ni nobenih faznih kotov.
Lahko kaj drugega, trifazno ni najbolj primerno. Vsaj v slovenščini ne.
Če boš komu omenjal trifazno napajanje procesorja ti bo odgovoril isto kot si ti na moj hec :

Kakšno trifazno vtičnico maš ti na Epoxki? To sploh ne obstaja...


Malo sem pogooglal in nasel kaj ti mislis pod trifazno najapanje - trifazno PWM krmiljenje. Torej da imas 3 napetostne stabilizatorje, in vsak dobi impulz zamaknjen za par mikrosekund tako, da se ne grejejo vsi stalno s polno močno. Ma koncu so tej pulzi združeni v eno napajalno napetost. "Večfazno" kot je tako napajanje, boljšo tranzientmo karakteristiko ima.

Torej napajanje je še vedno enosmerno, le da je ta enosmerna napetost pridobljena drugače.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tri faze v eno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3010974 (8849) FX6300B
»

Zakaj tretji harmonik prispeva toka v ničelnem vodniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92140 (1863) Fave
»

Trofazni tok v dvofazni tok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1720777 (20113) A. Smith
»

kje v Sloveniji kupiti NFII ULTRA INFINITY (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
895093 (3716) Boki_
»

Veliki problemi z voltažo, za katere ne najdem vzroka:(((

Oddelek: Navijanje
462038 (1443) Death Knight

Več podobnih tem