» »

kje v Sloveniji kupiti NFII ULTRA INFINITY

kje v Sloveniji kupiti NFII ULTRA INFINITY

«
1
2

GUFY ::

Kot že sam naslov pove ma zanima kje se da kupiti to matično ploščo, katere izdelovalec je DFI.>:D

boštjan ::

PChand ma DFI plate,samo nima pa infinity,bo treba pitat,če jih lahko dobijo

GUFY ::

Hvala Boštjan, ampak to sem tudi jaz opazil na njihovem ceniku. Bo treba poklicat po praznikih pa vprašat.0:)

TribesMan ::

Kaj GUFY pa menda je ne misliš zdej menjat plate... a se ti splača... jest bi pol raje o P4 premislil... Je pa res da je infinity ena zlo huda plata... Po netu se širijo govorice, da jo je zdizajniral bivši Abitov inžinir...

Pa še FSBji niso problem. Edina težava ki obstaja je da ne mara visokih multiplijerjev v kombinaciji z visokim FSBjem. Baje se ustavi pri 9.5 ali najkasneje 10.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

TribesMan: sej je dost 10. Naprimer 10 x 252 = 2520 MHz ta bi bli čist cool.:D

morphling1 ::

Hmm na ceniku Pchanda vidim DFI NF2 Ultra-A, a to je to, al ne ? Tudi sam bi najraje menjal NF7, ker je v primerjavi s staro 8K3a (jep right) slabša za navijanje proca pa tudi fsb ne gre tja kamor bi lahko šel.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

to je stara revizija plate,zdaj je veni že B revizija.to je pa ta hec o katerem teče tema,tukaj pa en testek. Pa kolko sem jaz slišal tudi lan party niso slabe plate za doseganje visokih FSB,sploh revizija B

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

TribesMan ::

Pa kaj vam je ljudje, boste zdej pa menjal plate kar vsi po spisku... Ajde sej bi še nekako razumel, če bi blo to pol leta nazaj ampk zdej se pa Bartoni že počas poslavljajo... zdaj menat plato je metanje denarja stran... se ne splača razen če se ti gre za velike številke.

morphling tista plata na ceniku ni taprava ti moraš iskat revision B, ali pa Infinity. Te dve sta skoraj identični in se obe dobro navijata. Sam problem je v napajanju proca ker te plate majo totalno zjebano napajanje proca. Poglejte malo velikost MOSFetov na teh platah. Za zjokat. Ta plata definitivno ni dobra za doseganje velikih CPU overclockov.

GUFY 10*252 kar pozabi. Bolj pametno bi blo če bi menjal svoj RAM za nekaj spodobnega (low latency), kar ti bo dejansko prineslo preformanse v AMD sistemu. Furanje visokih FSBjev nima nobenga smisla, če maš timinge v riti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

jest bi meu tut bogatga fotra....:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

kolko vem smo v tej temi fantje,ki si sami kruh služimo

Dr_M ::

boštjan: no nevem ce bi o tem.:) kar sm reku sm reku.
dvomim da bi kdo svoj tezko prisluzen denar stran metu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

DFI plate so cenejše od Abitovih in če bi kupoval nov sistem bi si jo znal omislit .Glede poslavljanja Bartonov pa mislim, da še niso rekli zadnje, leto 2004 bo totalno nezanimivo kar se tiče novosti na procesorskem trgu, večina se bo matrala, da stisne še zadnje kaplje iz svojih proizvodnjih procesov, z 90nm imajo vsi problemi, tako da če mene vprašaš je Barton navit na 250 MHz FSB sinhrono in kakih 2500 MHz še kako huda zverina. Ne vem meni je ta socket A še ful všeč, alternativa za menjavo bi bila šele kaka S939 plata in kak Newcastle, samo kaj ko se nič ne ve o tem ali bo SC ali DC in kake bodo cene. Pri Intelu je nekaj podobnega in Prescott pravzaprav ne bo prinesel nič pametnega razen par MHz.
Glede na to da z NF7 v bistvu nisem zadovoljen, bi dobro delujoča DFI platka prišla par jurčkov doplačila in če bi zadeva delovala tako kot je treba, je vsaj zame vredna, da se odpovem kaki pijači za malo nove zabave z navijanjem, vsak ma pač svoj hoby :D sploh pa če jo dobiš na kak reverz, da ne kupuješ mačka v žaklju :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Točno tako kot je rekel Morf, se popolnoma strinjam.>:D >:D >:D

Cuka ::

Kaj pri tej plati se da višati voltažo nad 2v?:8)

morphling1 ::

Za Vcore je treba naredit en enostavne vmod.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

steiner ::

V Zagrebu bo najbrž najbližje :(
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

morphling1 ::

Ja samo tale Infinity ni pravi, ker gre za Kt400.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

steiner ::

Res sem mal zabluzil, ker te Infinity nimajo, mislil sem predvsem na Lanparty Nf2 Ultra za 999 kun
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

TribesMan ::

Našel sem še en review te plate... tukaj pa niso bili preveč zadovoljni z njo, prisodili so ji le 3/5.

NFII Ultra INFINITY

Ne vem, mene ful moti velikost MOSFetov za napajanje proca. Sej je trifazno in vse, sam mosfetki so tokšni, k jih Abit uporablja za Vmem kontrolo. Nočem vedt kaj se naredi z njimi če futraš procesor z 2+V napajalne napetosti. Že pr Abitu kr gorijo MOSFeti pri takih obremenitvah, kaj šele tile. No mogoče je pa tle razlog da ma Vcpu sam do 1.85V? Jest je ne bi kupu. Sem bolj za preverjene reči. Rajš vzamem 8RDA+ v2.x ali kaj podobnega (če se še dobi)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Tale rewiever se mi zdi hudo nesposoben, halo 140 FSB na NF2 plati. Jaz bolj zaupam vtisom overclockerjev, ki pravijo da je plata zelo dobra. Kar se pa Mosfetov tiče, tudi moja asuska ima male pa to ne pomeni da plata ni sposobna prenašat velikih tokov in napetosti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sajko ::

Glede na to da so pri PChandu uvozniki in distributerji in da vem da 3/4 stvari ki jih prodajajo nimajo na ceniku (osebno se poznam z eno izmed prodajalk) bi se verjetn tut dal dobit. Poklictepa prasite.

TribesMan ::

morphling:

Sam ti na svoji asuski najbrž ne furaš procesorja pri 2V+ a ne? Kar pa je za dober OC Athlona skoraj nujno... Correct me if I'm wrong. Nazivna moč takih mosfetov je nekje polovica unih na Abitkah... tok in napetost sta pa pogojena s tem... torej nicht gut. Sej je kul plata sam rahlo me moti, ker še nisem videl na tej plati visokega CPU overclocka.

Še slika:


10,5x255 je največji overclock kar sem ga zasledil na teh platah, pa še to ni čisto stabilno, je "samo 3DMark 2001 benchable" in narejeno z prometeio... krepko v negativnih temperaturah.

Kar se pa tiče reviewa ni bil moj point v tem da se plata slabo navija. Če tip doseže 140MHz FSB je totalni LAMER, ampk poglej malo primerjavo hitrosti med to plato in Epox 8RDA... Infinity je bistveno počasnejši, po domače povedano ma slabo perfomance/frequency razmerje... In tle so ble Abitke vedno na vrhu (no ja gigabyte je še boljši, sam vemo da se gigabyte navija za en drek).

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Pri PC HAND-u pravijo da jo dobijo šele konec Januarja 2004.;((

morphling1 ::

Hja tokovi so pri P4kah čisto na nivoju AMDjev oz. jih celo prekašajo (pač MHz tudi naredijo svoje) pa ne rabijo zato 2+V. Btw zakaj bi bila nazivna moč mosfetov pol manjša ? A ni mogoče izdelat enako močnih vendar manjših mosfetov? (samo sprašujem to ni ravno moje področje) Kar se tiče hitrosti pa enostavno ne verjamem tem rezultatom, ker ne morejo biti realni, razlike pri default nastavitvah med najbolšo in najslabšo nf2 plato enostavno ne morejo biti večje od 10% . Sicer pa dobri mem bechi dokazujejo da brzina pri tej plati je. Glede max cpu clocka maš point, je pa res, da je trenutno še premalo teh plat pri uporabnikih, da bi si ustvaril neko sliko slabe cpu overclockabilnosti. Bomo videli, jaz bi jo tako in tako vzel na reverz in če se izkaže bi jo tudi kupil.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Ni problem v tem da jih ne bi mogli naredit, sam jih ne delajo, ker bi bil problem z odvajanjem toplote v tako majhnem ohišju.

Ampk je bit lepo šef računalniške trgovine... Pridno se zdravi!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Evo še en review, sam da gre tokrat za Lanparty rev.B plato, isto kot infinity sam da je mal polepšana (UV reaktivni socketi črn PCB...) in da dobiš zraven več robe (razne kable, boršo za PC okol nost...) Cena je po tujini nekje okoli 170€.

No tle so to plato prehvalili podolgem in počez, tud po testih je vedno nekje 1-2% hitrejša od NF7! Sam pol pa pridemo do zadnjega testa. Mem bandwith... kjer pri 166MHz FSB NFII Ultra Lanparty B poseka NF7-S za ZELO VELIKO, več kot 10%! Na naseldnji strani se reviewer dela pametnega, da ta plata goni RAMe na 200MHz, že ko je FSB pri 166MHz, in zraven pokaže tole slikco:


Na sliki je test, kjer je FSB vedno 166MHz spreminja pa se RAM frekvenca.
Kaj naj rečem, tolk da nisem bruhnil. Če RAMe nastaviš pri NF2 chipsetu na več kot je dejanski FSB ne bo nobenga profita, res nevem koga je hotel reviewer nategnit. Če mene vprašate jo tole mal podkupljen review...

Ocenite sami!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Tole je še vse ok, namreč če imaš FSB na 166 MHz to pomeni teoretični prenos 2700 MB/s, ko je vidno iz slike ni pač nobenega dvoma o rezulatih in tudi to da je pri 200 približno enaka prepustnost kot pri 166 MHz to potrjuje. Pač omejitev postane od 166 MHz dalje FSB in ne več ram. Kaj točno te moti pri teh rezultatih ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sajko ::

Sam kokr zgleda kul tale DFI LanParty NFII Ultra B pa nima lukenj okrog proca ?

TribesMan ::

morphling poglej tole sliko. In mi razloži zakaj pa Abit in Asus nimata takega prenosa na "istih" nastavitvah in to pri 166/166? Smells like šit!



Lan party ma luknje, sam na teh slikah se zlo slabo vidjo. Sem bil pozoren pa sem jih komaj zapazil.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Ja kako so testirali druge plate pač smrdi, samo nič pa ni narobe z zgornjimi testi kar se rezultatov tiče. Sicer pa ne pozabit da so Lanparty testiral na Anandu in jo imenovali trenutno najhitrejšo NF2 rešitev, tako da če so z Infinityjem naredilo korak naprej kar se tiče overclockabilnosti potem mislim da ta plata enostavno ni slaba.

Sta pa zgornja dva testa samo dokaz velike žalosti in kako težko je sedaj najti dober test na netu, vsak še tako velik lamer, misli da lahko dela HW review in seveda mu ne more noben preprečit, da tega ne objavi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Jap res je. Vsak kurc k ma 5 minut časa bi bil rad hardware reviewer. Sam ni mi jasno zakaj napišejo, da so vse plate testiral pod istimi pogoji, če pa temu ni bilo tako? Omenjaš test na Anadtechu, pa so tam testiral Lan Party A al B? Ker A je bla dobra po funkcijah, sam nič posebnega navijalska. /me čaka na en resen compare review med NF7-S v2, Asus Deluxe, Gigabyte 7NNXPro, Epox 8RDA+ v2, DFI Lanparty Ultra B,pa še kakšno... do takrat ma pa čao.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mazy ::

ka je pol razlika med infinity in ultra-b. vem da maš pr ultra-b še polno uporabnih stvari poleg in vsega ka dobiš pa pr infinity in kakšne drugačne funkcije ma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mazy ()

TribesMan ::

No še en review LanParty Ultra B plate se je pojavil. Tokrat na Legion Hardware. Review. OK vse v redu in prav samo kako lahko 2 različne plate, z istim chipsetom in enako periferijo dosežeta pri istih nastavitvah 18% različne rezultate? OK nebom nč reku o sumljivosti reviewa, sam očitno je mogu DFI iz BIOSa potegnit en čudež, ker med AN7 in LanParty B ne bi smelo bit 200MB/s razlike v bandwithu... vsaj po mojem ne. No preberte si če vaz zanima, ker review je videt dober... Sam kaj ko LanParty pride dražja kot Asus Deluxe in Gigabyte 7NNXPro... Jebi ga. Kdo ve kakšna je sploh cena Infinitya v tujini?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

No danes sem mailav v PC hand in so mi odg.,da sploh ne vedo kdaj bodo infinity in lanparty plate dobili.

GUFY ::

Midva z Morfom sva klicala pa tudi ni bilo jasnega odgovora kdaj bodo plate. Baje jih morajo najmanj 50 naročit pa se bojijo, da ji ne bodo mogli prodat.8-O

boštjan ::

Ti pa si hiter s replyom,prežiš na tole temo kot ptica ujeda:D
No meni ni rekel nič,glede tega da se jih bojijo naročit.Finta bo samo,če bodo plate dražje od asusa in abita,ker večina folka ne pozna DFI firme,po pravici povedano je tudi jaz nisem,a ko greš skozi par testov vidiš,da to ni drek plata.

GUFY ::

Ja prežim saj si močno želim da bi imel to plato v mojem compu.:D

Nas je pa samo na Slo-techu nekaj, ki bi si kupili to plato. Ne verjamem pa da bi bila dražja od Abitke ali Asuske.>:D

TribesMan ::

Hehe 50 komadov LanPartyev definitivno ne bodo prodali v Sloveniji. Pač to je plata ki bi pri nas najbrž koštala okoli 45kSIT, kar je pa veliko več kot je večina pripravljena dat za NF2 ploščo (še posebej če upoštevaš da dobiš NF7-S pod 30kSIT). Kakšna je cena Infinitya v tujini nevem točno, zasledil sem da okoli $90, približno toliko kot NF7-S in malo več kot recimo Epox 8RDA3+. Kar pa spet ni prav malo. No seveda če bi se zadeva dobro navijala bi veliko ljudi rade volje vzelo to plato sam če....

Je pa Infinity dražja od svoje predhodnice, ki je stala okoli $70, in jo ma PC.Hand za okoli 23kSIT.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

TribesMan: ne pogovarjamo se o LanParty plati ampak o Infinity, ki je pa sigurno cenejša v tujini jih prodajajo po cca 90$. Jaz bi jo kupil tudi če bi bila cena ista kot za ABIT NF7-s

Se pa strinjam s tabo da DFI plate za 45K SIT v Sloveniji ne bi bilo lahko prodati. :\

TribesMan ::

Jest sem ti povedal za obe koliko stanejo. Zgleda da si prebral samo prvi dve vrstici mojga posta. $90 je pa cena tud za NF7-S (oziroma trenutno se jo da dobit tud že za $81...)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

Tic ::

Ravno se pogovarjam po messengerju z :

DFI Support - Jason from Coolermaster plz msg me! dfiusa@hotmail.com

Ce kdo rabi ;))
persona civitas ;>

boštjan ::

in kaj pravi,povzetek;)

Tic ::

Ah nič, malo sem ga povprašal po stvareh, ki so se nam zdele sumljive gor. Recimo power mosfeti (baje so bolj napredni in so enako močni kot pri abit/epox), pa tisti čudn rezultat pri memory bandwidth (tist je model narobe naštimal), pa to, da v sloveniji nemoremo plošč dobit, je reku da naj s tujine naročimo ;)

Ah ja, splošen vtis - lamer ;)
persona civitas ;>

profii ::

a je med lanpariy-jem in infinity-jem razlika sam v šminki, dodatkih in ceni?
a je infinity rev. A?

boštjan ::

nfinity je tudi r.B

Tic ::

Dear Sir,

Many thanks for your interest in DFI Infinity M/B. Are you a company or end-user? Our distributor in Slovenia is PC h.and d.o.o. They do have imported our 865PE Infinity in Dec., but I am not sure if they have stock in hand now. Can you give us of your contact information? We will check and advise you soon.


Best Regards,

Nancy Lee
Regional Sales Manager
Tel: +886-2-2694 2986 Ext. 636
Fax: +886-2-2694 3226
E-mail: nancy@dfi.com.tw
www.dfi.com.tw


-----Original Message-----
From: Tic [mailto:tic.je@bonbon.net]
Sent: Friday, January 16, 2004 11:56 PM
To: sales@dfi-europe.nl
Subject: INFINITY


Hello!

I am from Slovenia and here, it is not possible to order DFI Infinity boards. We strongly want them. Could you purchase this mother board to Slovenia?

Regards, Matic Kocevar
persona civitas ;>

boštjan ::

tic,kolko vidim si povpraševal nasplošno po infinity in ne samo nForce2

TribesMan ::

Tic infinity so tud plate za P4... infinity je oznaka za top performace plate pri DFIju...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tic ::

Ups :D
persona civitas ;>
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nf7

Oddelek: Strojna oprema
341693 (1203) pinx
»

Katera maticna za navijanje?

Oddelek: Kaj kupiti
191335 (1052) MrGTO
»

MSI K8N NEO PLATINUM FIS2R ali MSI K8T NEO-FIS2R

Oddelek: Kaj kupiti
461631 (1090) nodes
»

A7N8X vs. NF7

Oddelek: Navijanje
10928 (835) GUFY
»

DFI Infinity že pri nas? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
753540 (2535) Tilen

Več podobnih tem