» »

Odbita ideja- jekleni boxi ?

Odbita ideja- jekleni boxi ?

Brane2 ::

Ravno te dni razmisljam, da bi si naredil mini boxe, bolj namenjene povezavi na PC kot kaj drugega, vendar sposobne zadeve.

Seveda bi orala biti kubatura boxov ustrezno omejena, da bodo zadeve primerne tipicnemu racunalniskemu kotu (no, lahko z nekaj pesniske svobode).


Pri majhnih dimenzijah reda nekaj dest litrov pa postane porblematicen material za stene. Pri velikih boxih se ze lahko igram z iverko, a delo s 3cm iverko lahko postane problem pri majhnih dimenzijah boxov.

Zato mi je padlo na pamet da bi se mogoce dalo uporabiti primerno jekleno plocevino solidne debeline, recimo 10 mm.

Ce bi stvar ustrezno oblikoval, bi bila lahko zelo toga, poleg tega bo bila ob teh debelinah precej tezka...

Any thoughts ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

glinik ::

Hehe ... to pa je res odbita ideja. Saj konec koncev, imajo ljudje boxe iz kamna in podobnih "eksotičnih materialov".

Recimo Piega C40 je celotna narejena z aluminija. In to špila, da gate para. No ... cena je tudi temu primerna (cca. 25000 EUR).

To bi bilo res zanimivo slišat takšno zadevo. Bol kot je težji zvočnik bolše je :) Probaj in poročaj seveda :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

sloxl8 ::

Vprašanje je, kako jeklena pločevina vibrira, oz. kako ne duši zvoka. Druga stvar pa je, ali pri majhnih zvočnikih rabiš 3cm debelo iverko.

Plus tega, si razmišljal, kaj je lažje obdelati, 3cm iverko (po moje je v tem primeru boljša izbira vezana plošča) ali 1cm jekleno pločevino.

No, če imaš napravo za plazemsko rezanje pločevine in varilni aparat za varjenje 10mm jeklene pločevine, to sploh ne bi smel biti problem.

Jst ::

Zelo močno dvomim, da bi bila kvaliteta zvoka dobra...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Aja.. drugače pa, če imaš denar, si omisli češnjev les.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tomay ::

Saj lahko vzameš tanjšo iverko. Jaz sem za moje satelite v=25 š=15 v=16 uporabil 1cm debelo iverko.
Odvisno je seveda od prostornine.

Če boš uporabil jeklo boš moral po diagonalah zavarit profile, da se bodo stene čim manj upogibale. Pa dosti izolacije da ne bo donelo.

BTW: jaz sem moj push pull subwoofer za avto naredil kar iz fi 30cm plastične cevi za kanalizacijo. Samo sem pri volumnu malo zajeb. ker sem računal prostornino brez izolacije. :(
Voodoo 4Ever

stromar ::

Za tubo pa uporabi mobitelovo konzervo od gsm-ov (ta visoko), tako bo vse v stilu:D

Tomay: kje si dobi to cev? jaz bi prav tako rabil pa ne mislim kupovat 10m cevi ampak rabim nekje 1m, več sigurno ne. Rabljene pa niti pod razno ne:D

Pyr0Beast ::

Ne vem če bi jeklo vibriralo?
Cev lahko dobiš na kakšnem gradbišču ali pa v Merkur in podobno. Se mi zdi pa da je 1000SIT/m
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomay ::

Jaz sem cev kupil pri Metalki za par jurjev, ne spomnim se točno. Dolžina je 2m cev pa je oranžne barve, da ne zgleda tako grozno.:D
Voodoo 4Ever

Bevcan ::

Če boš delal iz lesa ne uporabljaj iverke ampak mediapan, ker je dosti bolj kompakten kot iverka. Iverko uporabljajo za bolj čip zvokulje tipa logitech Z-560.

Brane2 ::

Ja, mislim, da bo kar mediapan. Nisem dobil še tapravga švas aparata... >:D >:D

Uglavnem, vzel sem zvočnika za prototip pri Terni.


200W basovec premera 25cm in ferofluiden visokotonec moči 50 W Rms.

Plan rada je ta, da bom:

-narisal mostični fršterk za vsak zvočnik posebej

-dodal A/D, D/A pretvorbo in DSP

-poleg analognega vhoda dodal še digitalne (audio, Ethernet itd) preko katerih bi se dalo glasbo boxom pošiljat digitalno ali celo kar pošiljat mp3, oggvorbis itd direktno preko Etherneta. No, začel bi z analognim vhodom, pozneja pa dodajal programje še za druge vhode

-naredil filtriranje in kretnico v DSPju.

na kkoncu s posebnim programom skalibriral frekvenčno in fazno karakteristiko boxa...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, še eno vprašanjce:

Ko sem prinesel zadeve v delavnoico in jih odpakiral sem videl da bi z vdelanimi magneti lahko naredu doma pospeševalnik delcev ali kak maglev. Zadeve so ogromne in temu primerno tudi motijo monitor.

Temu se totalno utrga če vidi zvočnik na manj kot 1 m. >:D

Ne vem zakaj a vedno sem mislu, da je magnetni oklep sestavni del vseh pametnih zvočnikov.

Kar je, je. Tudi če bi to takrat vedel, bi verjetno še vedno vzel enaka modela, že zaradi cene in drugih stvari.

Zanima pa me, a se kje dajo dobit železni lončki, s katerimi bi pokril magnete ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Spajky ::

jaj jaj jaj Brane :D :D :D
jest sem vedno trdil, da preveč formalne strogo usmerjene izobrazbe dostikrat škodi!
A so na monitorju že rdeče fleke, degauss knof se še ni znucal? :D :D :D

Tisti pokrovi za magnet so iz specialne Al zlitine z exsotic kemijskimi elementi, da uspešno ubijajo magnetno polje (ne boš jih dobil za tvoj zvočnik), pa tudi taki magnetno izolirani zvočniki so malo drugače konstruirani in bistveno manjših moči; kaj misliš diskoteko iz pisarne naredit? Mal te moram zaye*.. :D :D :D

Ni kaj postavi kišto ko bo narjena bolj daleč, ker verjetno ne boš motal navitja z enosmerno napetostjo/tokom znotraj kište, da bi ta kao tuljava z nasprotnim magnetnim poljem ubijala sevanje magneta zvočnika. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Brane2 ::


jaj jaj jaj Brane
jest sem vedno trdil, da preveč formalne strogo usmerjene izobrazbe dostikrat škodi!
A so na monitorju že rdeče fleke, degauss knof se še ni znucal?


Bolj gre zato, da ne smeš ubiti otroka v sebi. :D
Ehh, tolk hudo pa še ni, da bi bila stvar nerešljiva. Stvar je v tem, da so moji monitorji vedno odprti in da jim včasih kak kos oklepa tudi manjka.

Vseeno se že tistih pol milimetra železnega pleha zelo pozna in je zelo vidna razlika če zvočnik bližam monitorju od spredaj ali s strani.

Definitivno sem prepričan, da bi lonček iz 3mm železa hudo ublažil ali povsem odpravil vpliv. Saj tip v Terni je rekel, da lončke sicer imajo, vendar za manjše modele.

No, ja, prepričan sem, da sem podobne lončke nekje že videl. Jih bom že izbrskal.



Tisti pokrovi za magnet so iz specialne Al zlitine z exsotic kemijskimi elementi, da uspešno ubijajo magnetno polje (ne boš jih dobil za tvoj zvočnik), pa tudi taki


Greva stavit ? :D
Tip v Terni mi je reku, da folk uporablja za to rostfrei lončke za kavo.
Malo me skrbi za njegovo mentalno zdravje (heh norci skrbimo za kolege :D ) ker mam feeling da je to mislu resno, ampak dejanjsko bi se dalo stvar rešit z lončkom iz mehkega železa. Ali pa vsaj zadosti omilit. Koneckoncev pa verjetno takih boxov itak ne bi pritisnil ravno neposredno ob monitor že zaradi velikosti in moči.



magnetno izolirani zvočniki so malo drugače konstruirani in bistveno manjših moči; kaj misliš diskoteko iz pisarne naredit? Mal te moram zaye*..

Ni kaj postavi kišto ko bo narjena bolj daleč, ker verjetno ne boš motal navitja z enosmerno napetostjo/tokom znotraj kište, da bi ta kao tuljava z nasprotnim magnetnim poljem ubijala sevanje magneta zvočnika.


Mislim, da ne bo potrebno.

Enivej, cilj boxov je :

- paranje normalnih gat iz rebrastega bombaža na vseh osebkih v neposredni bližini boxov pri polni moči.

- nenavadno velika moč in predvsem dobri basi glede na velikost. To najbolj pogrešam pri soundblaster muski.

-sanitarna rešitev za vsa s*anja, ki nam jih servirajo moderni audiofili. Kao, membrana mora biti iz jumfa deviških dvojčic, škatla iz posebnih lesov in seveda fršterk na lampe- seveda tiste iz prvih radijskih postaje v kakem sestreljenem Spitfireu, drugače je vse skupaj zgrešeno.

Eee, penis. Trdim, da vsi ti audiofili pri svojem iskanju popolnosti tako mimogrede zagrešijo toliko napak, da not prinesejo 1000.000 krat to, kar so z izbiro norih materialov prišparali.
Dober moderen digitalen sistem navadnemu smrtniku kot tudi mnogim uživačem prinese veliko več kot vzame.

Plačaš sicer kvantizacijski šum, a ta je pri 24-bitnih A/D in D/A pretvornikih zame povsem zanemraljiv. Poleg tega, to plačilo je cena čarovništva.
Ko si ga plačal, lahko popravljaš mnoge napake mehanskega sistema (majhen volumen boxov, neenako občutljivost zvočnikov itd).
Poleg tega, večina glasbe je itak danes v digitalni obliki. Kaj je narobe s tem, če jo z lokalnega računalnika pripeljem digitalno v boxe ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Spajky ::

>ne smeš ubiti otroka v sebi< ... drži, drži ...
0:)
>folk uporablja za to rostfrei lončke za kavo< ... svašta, džezva speakers! :D :D
>vsaj zadosti omilit efekt< ... zna pomagat ... :\
>paranje normalnih gat iz rebrastega bombaža< ... pasulj bolj poceni! :D :D
>dobri basi glede na velikost< ... kak "za avto" subBass "pushPull" tuba bi bla tud ok zamenjava pri soundblaster muski... :P
>s*anja, ki nam jih servirajo moderni audiofili< ... ah ti so itak "kasta" za sebe (v glavi) ... |O
>Kaj je narobe s tem, če jo z lokalnega računalnika pripeljem digitalno v boxe?< ... nič ... :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

T0RN4D0 ::

Kakšne maš to zvočnike? maš kako sliko al pa link? :)

Pa nalimi pol kej ko bo dokončano... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17236274 (19733) čuhalev
»

trdi disk in magneti na blagajnah v trgovini

Oddelek: Strojna oprema
214882 (4503) bluefish
»

LCD+magnetno pole=?

Oddelek: Strojna oprema
121800 (1509) darkolord
»

Disk blizu napajlnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243725 (3261) Pyr0Beast
»

Problem z monitorjem in blizu postavljenemi zvočniki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111333 (1178) BigWhale

Več podobnih tem