» »

2 x acess point ? se vidi mreža (bridge)

2 x acess point ? se vidi mreža (bridge)

mrTwelveTrees ::

Nameravam kupit tole

Belkin Wireless 54G Access Point

pa me zanima, če ga nabavim jaz in sosed, ali se bo vidla najina povezava ( workgroup )

če je to to kar mislim:


Glavne tehnične lastnosti:
- hitrost: 54mbit/s
- 3 načini delovanja:
izboljša pokritje vaše mreže
doda brezžičen dostop do mreže
podpira "Bridge" med dvema mrežama


ali se splača kaj drugega kupit... ne Belkin in zakaj

bmandelj ::

ce bo v bridge mode se ne vidi samo se lahko tudi povezeta samo 2 AP
ce pa bo en sluzil kot mrezna kartica se bo pa videlo

LP
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

mrTwelveTrees ::

se pravi da ga ne morem vidit v mreži če imava vsak svoj acess point ?

gre se zato, ker sva cca 100m razdalje in aces point ma boljši signal, sva že probala samo z enim acess pointom pa wireless mrežno, pa je signal tako-tako.... če pa bi kupila boljšo anteno je pa isti k**** - antene so drage, da bi jo pa sam naredu pa ne vem... :'(

pujsek_ ::

Zakaj pa se nebi vidla mreža! Saj imata oba potem mrežni kartici! AP-ja bosta samo kot dva switcha pri LAN-u...:\

bili_39 ::

Se strinjam s pujsekom.
Lepo dela v bridge načinu in če data en router v AP mode ima ta malo boljši signal. Mreža se obnaša, kot da sta povezana ožičeno.
lp

pujsek_ ::

Malo mi je bilo čudno ja! Saj vse močne in dolge mreže povezane v most...:\

CCfly ::

Druga možnost je da ima eden od vaju Wireless to Ethernet bridge, ki opravlja enako funkcijo , le da je nadgrajevanje mreže lažje.

bili_39 ::

Zakaj lažje?

CCfly ::

WTE bridge deluje ne glede na to kateri AP imaš (načeloma). Pri AP-jih v bridge načinu pa rabiš ponavadi kar enaka modela po možnosti z identičnim firmware-om.

bili_39 ::

Saj, če človek ravno nabavlja neko zadevo ni problem kupit enakih. Cena pa je mogoče še manjša kakor ustrezen mostiček - to je bil razlog, zakaj sem sam šel v takšen nakup. Pa še vgrajeno 4-portno stikalo imaš.

m_2501 ::

Kaj je bolse kupiti: router z brezžičnim vmesnikom al access point in v čem je sploh razlika med tema dvema?

Za antene pa se mi ni zdelo da so tako drage:

ANTENE IN PRIBOR - BREZŽIČNA
FERIMEX Sector V12 11dB - antena 14.877
FERIMEX Sector V16 15dB - antena 17.898
FERIMEX Flat 18 16dB - antena 19.152
FERIMEX ISM 24 24dB - antena 33.630
FERIMEX ISM 26 26dB - antena 35.796

Kakšna je pa sloh dobra varjanta za povezat dva racunalnika (za priklop na internet) če sta v sosednji hiši ki sta 10m narazen?

CCfly ::

10 m razlike zmoreta že dve navadni WLAN kartici brez AP-jev.

m_2501 ::

A tudi preko stene?

CCfly ::

Če ni ravno železna potem ja.

m_2501 ::

Stvar je taka: moj sosed ima adsl in jaz bi se gor priklopu, Ce dam 2 mrezni bo on moral imeti racunalnik non stop upaljen da meni dela...
Sej to naceloma ima, vendar me zanima kaj je boljsa resitev...

Jaffa ::

Kolega je naredo 2 BIQUAD-a, pa ne dela glih tako kot bi moglo, oz. kot sem si jaz zamislil. V čem bi lahk bla fora ? Da ni vredu skup narjen ? Pujsek (se mi zdi, da sm na nekem forumu videl tvoje poste o tem) ?

CCfly ::

Stvar je taka: moj sosed ima adsl in jaz bi se gor priklopu, Ce dam 2 mrezni bo on moral imeti racunalnik non stop upaljen da meni dela...
Sej to naceloma ima, vendar me zanima kaj je boljsa resitev...


Moj nasvet je da vzameš en star Pentium notri daš mrežno in WLAN kartico ter porihtaš Linux. Lahko pa kupiš strojni WLAN ruter.

pujsek_ ::

@Jaffa
Pri teh zadevah, more biti za dobro delovanje zadeva narejena zelo natančno in uporabit moreš pravi RF material, drugače zadeva ne igra...:\
Tukaj malo poglej o teh zadevah, kater material potrebuješ,... wlan
Kot pravi @CCfly je pa najbolje pred celo mrežo postavit Linuks strežnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()

Jaffa ::

@pujsek_: Kter AP priporočaš ? Pa še nekaj, kaj če ja kak objekt med točkama ? Se signal zelo zmanjša ? Ali sploh ne deluje več ? Recimo za BeQuard...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

CCfly ::

Kaj točno je vmes ?

Jaffa ::

Hiša ? Oz. streha te hiše... Razdalja drugače 100-120m.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

CCfly ::

Potem je odvisno od odboja signala. Anteno boš moral dati na streho. Nabavi kakšen Linksys ali D-Link AP in ga potegni do strehe prek UTP kabla, na AP pa priklopi eno dobro anteno.

CCfly ::

Aja pa na obeh straneh boš moral porihtati.

Jaffa ::

Recimo, da bi potem na eni strani bla sam BeQuard 12dBi antena (na AP-u), pa da bi nekak "vstrelil" vsaj mimo tiste vmesne hiše, a bi potem rabil še na drugi strani tud AP na zunanji strani hiše (stene) ? Ali bi signal prešel dve steni hiše, v kateri bi bila le brezžična mrežna?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

CCfly ::

Na obeh straneh boš moral narediti enako, ker moraš upoštevati da ti super-duper antenca samo na eni strani nič ne pomaga.

Jaffa ::

Tega sem se bal. 8-) Se pravi, da tud če je na eni strani 20dBi+ antena, na drugi pa only mrežna, ne bo šlo... Presneto. :\ Vseeno hvala, zdaj vsaj vem, pri čem sem... 8-)

m_2501 ::

Neki pa mene zanima:

A se lahko tudi kdo drug priklopi na mreže...
npr. jaz ga uletim k jaffi s prenosnim in se lahko gor priklopim?
Pri stricu doma, ki ma glih tako wlan in anteno, si dam not samo PCMCA kartico in sem ze gor...

CCfly ::

Vse je odvisno od nastavitev na ruterju. Če dovoliš dostop vsem, potem boš prišel gor.

pujsek_ ::

Zdaj je akcija Linksysa pri "enaa" tako tisti ki hočete dobro robo poceni, hitro po nabavi...:\
Če imaš streho vmes in ni iz pleha potem ni tako hud problem na 120m. Za to bi po moje že zadostovali dve biquardki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi domet signala

Oddelek: Omrežja in internet
142793 (2118) Spajky
»

Wifi USB Adapter Alfa

Oddelek: Kaj kupiti
202129 (1906) Daniel
»

Oprema za javno dostopno brezžično točko

Oddelek: Omrežja in internet
253483 (2213) Tarzan
»

wirless antena

Oddelek: Omrežja in internet
63252 (3031) guslovd
»

brezžična mreža (ma ne že spet!)

Oddelek: Strojna oprema
141914 (1633) ferdo

Več podobnih tem