» »

logika-ali so nam potrebni standardi?

logika-ali so nam potrebni standardi?

dexter ::

Hello!

Pa pejmo zdej resit talele IQ test in posljite svoje rezultate. Pa ne pretiravat ali golfat, ker itak samega sebe ne druge.Your eggo is in your pants!!!

IQ test,ki ga bom resil!!!
resujte splosni del!!!

LP:D
  • spremenil: dexter ()

Thomas ::

Koliko ima po tvojem IQ nekdo, ki zna napisat program, ki rešuje takele teste? :D:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dexter ::

Hello!

Verjetno je zlo zlo na meji (vsak krog se nekje zacne in konca).Drugace je verjetno vse po standardu ISO 9001 al pa mogoce ze 14001.

*koliko ima po tvojem IQ nekdo, ki zna napisat program, ki rešuje takele teste? *

`DoC ::

Tist ko ma preveč časa?>:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Thomas ::

O ISO standardih imam prav takšno mnenje kot o IQ kvocientih.

Nek (dobronameren) birokrat je hotu predalčkat (na preenostaven način).

Ampak ISO sux še precej bolj kot IQ.

p.s.

Koncept krogov se mi pa zdi naiven.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Tisti, ki bi ga napisal bi imel "preveč" časa Frodo. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

`DoC ::

Thomas glede ISO standardov se motis, sam mam 9001 v malem prstu in ti lahka sam povem da je racionalizacija poslovanja in dela neke firme tako zelo izboljšanja! je pa res da se po nepotrebnem pojavlja malce več "solate"!
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

dexter ::

Hello!

Jup, glede standardov se strinjam.So potrebni.Mislim,da je velik problem malih glede velikih,ki jim svoje standarde vsiljujejo (primer SIEM.... ISO ne pomeni nic imajo svojega,kako bos delal z njimi,prilagodi se jim!!!).Glede IQ je pa isto,imas boljso idejo-si dosti mocan ali imas voljo, mogoce bojo tvoj nacin upostevali. Se spomnim dobro stojecega slo podjetja,kjer smo za stipendijo 2 uri nabijal takele teste.Verjetno niso brez smisla. Vase izkusnje s tem???
LP

Thomas ::

Standard ISO & podobne zadeve, so zgolj poskusi, kako obiti sodbe tržišča. Nekakšen indirektni marketing pri prodaji in cementiranje proti razvoju v R&D in proizvodnji.

Kdor uspešno privzame ISO 1400X je to zanesljiv znak, da je njegov izdelek zastarel. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dexter ::

Hello!

Delam v firmi, ki ima ISO 9001 (70 zaposlenih).
Nobeden ni filozofiral proti ko smo 2 leti garali zanj.
Probaj s tako firmo (brez iso 9001) konkurirat z dobavitelji,ki ga imajo na evropskem trziscu.

Mislis, da bi tebi uspelo?

Nas ni nihce niti povohal kaj sele obiskal?

*Lepo je takrat ko ti gre,koliko casa pa mislis da bo tako*

Thomas ::

Delam za firmo, ki nima nobenga ISO certifikata.

Pa prodaja tako Japoncem, kot Amerikancem kot EU in Arabcem.

Ker ne dela nič, kar bi že (pre)mnogi znali počet.

Pa ne rečem, da je vaša firma zato slaba. Le da ste najbrž preveč denarja morali zdajat ISO bleferjem za vaporware.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

Jaz sem mnenja, da je ISO standard večinoma potreben. Ampak izpolnjevanje standarda bi moglo biti bol naravno/sprotno... ne pa da neke firme "žrtvujejo" marsikaj, samo da dobijo en standard...

Dejstvo je, da neka logika in red v podjetjih mora biti. Mogoče je dobro, da so nekatera podjetja prisiljena narediti red v podjetju, samo da bi bili konkurenčni

pred nekaj tedni smo meli predavanja o poslovni odličnosti, ISO standardih, in drugem,...

ampak najbolj ironično je pa blo to, da nam je predaval tip, čigar firma je na robu propada... (ima pa ISO 9001)

tako da... :\

Thomas ::

ISO standardi in podobna šara, so kot cehovska pravila, ki so kar nekaj časa uspela zadrževati razvoj manufakture.

TOP 500 firm v Ameriki imajo notranje standarde, ki so včasih precej strožji od ISO, ponavadi pa grejo kar mimo - v druge smeri, ki jih firma pač rabi.

Resnično inovativne firme pa se seveda v jeziku ISO ne dajo niti popisat. Če bi na neko silo uvedli te standarde tam - bi bilo vse inovativnosti konec.

Kot je je pritimač povsod kjer jih.


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

Thomas: se popolnoma strinjam...

ali dvomim, da se bo z ISO standardi zgodilo isto, kot se je zgodilo s cehi, kajti teh glupih stadardov je vedno več,... je pa dobra primerjava, saj so cehi naredili eno precejšnjo luknjo v razvoju

brez odklonskosti ni napredka.. kajneda?

Thomas ::

Tako je whatson!

Morš bit crazy freak, če hoč kej premaknt.

Ampak zadostuje pa še ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

A.J. ::

Dejte raj napisat kolk ste dosegl. Jst sm 114.

jeti ::

156 (+-2, se ne spomnim natančno)...
samo sem skeptičen, ker test meri le do 160. Kot da bi testirali, kdo lahko višje skoči v sobi, ki je visoka recimo 250cm. Tisti malo boljši bi se butali z glavo ob strop, pa ne bi presegli rezultata 250cm, hihi.
Ostale bi le buške.
Matematični je boljši, ker meri do 185.
Imel sem 167.5, če se prav spomnem. Namreč, oba testa sem reševal že pred kakšnim letom ali pa še malo več.

Aja, in kaj imajo standardi pri tem?:D
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Thomas ::

Ja lih tko so metanje peska v oči, kot IQ.

Ena pseudoznanost lepo oblečena v "ekzaktne številke".

To.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dexter ::

Hello!

Okoli 130 +-2 (je ze dost nazaj)

Koliko je takih firm?
*Resnično inovativne firme pa se seveda v jeziku ISO ne dajo niti popisat. Če bi na neko silo uvedli te standarde tam - bi bilo vse inovativnosti konec*

Ne glejmo zdej samo ISO standarde ampak standarde na splosno.Torej niso potrebni na splosno.

Kako pa ti gledas na vstop v EU?Ali ni to isto,spreminjamo zakonodajo, da se bomo lahko pridruzili EU.Je mogoce taka stand... res potrebna, saj bi lahko ziveli tudi brez nje.Zakaj nebi mi bili posebni? Mislis,da bi nas teplo (razen ce EU ne razpade preden SLo pride not :\)
LP

Thomas ::

EU je čudn.

Toda precej manj, kot Slovenija (oziroma katerakoli njena suverena oblast).

Godd bless America!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Bežal sem čez test, reševal površno, ga obrnil v štirinajstih minutah. IQ? 120 :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

dexter ::

Hello!

In v cem mislis da je skrivnost uspeha Amerov?
delovnost
znanje
je tam kaj revnih?

LP

Thomas ::

Free enterprise.

Under the law, that is.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MTB ::

He, he, he. O ISO 9001 ti lahko povem nekaj. En kup firm ga ima, zasluži pa si ga le del. Sam delam v firmi, ki ima ISO 9001 in ISO 14001. Sem uradno registriran presojevalec. Kot zunanji sodelavec pa delam za veliko državno podjetje, ki ima dosti podizvajalcev. Ti povem da od vseh kar jih je mogoče 10-20% zadostuje kriterijem. Sploh pa tisti, ki nosijo certifikat SIQ. Žalost. Naša firma je certificirana pri SGS (Švica) in ko sem primerjal našo certifikacijo s certifikacijo firme, s katero veliko sodelujemo ....
No comment.
Poleg tega pa ena stvar. Firma, ki ima ISO 9001 standard še ne pomeni, da ima dobre izdelke, kot hoče veliko oglaševalcev pri nas prodati trgu, ki se na to ne razume.

RS

Thomas ::

Revni pa seveda (še) so. In strašni latentni rasni konflikti.

Na evropski način - bi se pa ne samo pobijali med sabo - ampak v koncentracijskih taboriščih v preteklem stoletju iztrebili vse individualiste.

Mi vsi skupaj, pa bi zrli ven v leto 1950.

Po optimističnem scenariju seveda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ISO 9001 programska oprema

Oddelek: Pomoč in nasveti
162280 (1790) MTB
»

EnaA in njihov katastrofalni sistem za odjavo od spam-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
6713188 (9313) fosil
»

Kontrolne točke ISO 27001/27002

Oddelek: Informacijska varnost
72141 (2001) dukenukem
»

ISO2000 standard

Oddelek: Šola
101071 (905) Damjan Jagar
»

ISO 9001

Oddelek: Loža
91327 (1193) jetam

Več podobnih tem