» »

mpeg kako hudica

mpeg kako hudica

sonyboy ::

zdravo!!!

Zanima me s katerim programom bi najlažje zajel sliko v mpeg iz tv kartice. aja pa mogoč ve kdo kakšen zvok je v mpegu? Sporbal sm že programe IWinDvr3, ki sploh ne deluje v iuvcr al pa v virtualdubu pa ne znam nastavit oz ne vem ker kodek da bom spravil stvar v mpeg1 ali mpeg2.
Hvala za vsak odgovor. Aja imam pa tv-zoltrix in eno staro kamero.
Nočem zajemati v mpeg4(divx,xvid) ker imam prepočasen rač da bi mi zvok kodiral sliko že zvok pa ne...
Rač imam pa 2.0 celeron, 512 ddr. Res bi blo fajn če ve kdo kakšen format zvoka je mpegu? Ker potem bi če ne bi našel druge rešitve sam kodek za zvok od mpega dal pa pol sliko že kr direktno v xvid pa bi že potem to zrihtal sam ne bi mogel naredit 2 passa.
No dejte mi prosim pomagat!

pivmik ::

MPEG1 in 2 je procesorsko bolj požrešen kot XviD(MPEG4).

Zajemanj raje z MJPEG kodekom ali z "MainConcept DV Codec", ta formata sta zelo malo procesorsko požrešna in ohranita visoko kvaliteto.

Zajemaš lahko tudi z Media Player Classic(File, Open Device), če se bo razumel s tvojo video TV kartico.
Kasneje ko zajameš v visoki kvaliteti skrči video v XviD z VirtualDubom(zvok pa v LAME MP3) ali pa v MPEG2 s programom MainConcept MPEG Encoder ali TMPGEnc.

Za več info ne tukaj spraševat ampak poišči malo po tem forumu, kjer s podobne stvari že dostikart opisane, če ne pa imaš še www.doom9.net
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Film malo pred koncem zašteka

Oddelek: Zvok in slika
51971 (1894) mmilos
»

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

Oddelek: Zvok in slika
113279 (2981) pivmik
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323302 (2205) teoo
»

konfiguracija racunalnika za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
181418 (1202) Jebiveter
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111900 (1752) pivmik

Več podobnih tem