» »

single sata problem

single sata problem

tec ::

Ravno sem dobil novega seagate sata 120gb disk. Priklopil sem ga kot single drive, poleg se cdroma. Problem je v tem, ker mi preden se zazene windows setup, stoji. Ustavi se na Setup is starting windows in se ne premakne vsaj 2 minuti. Potem zacne spet vrtet cdrom in vse poteka normalno naprej. Ko se prekopirajo fajli in se xpji prvic zazenejo se pri boot oknu spet ustavi za cca 2 minute, potem pa normalno nadaljuje. Hecno je to, da ce prikljucim se en sata disk, oz. ata z serilel konverterjem, dela vse normalno. Poskusil sem ze 3 razlicne driverje za sata, 1.0.0.21, 1.21 in 1.30 pa je povsod isto. Ima kdo kaksno idejo, kako to resit na abit nf7-s 2.0?
Hvala

Hammer123 ::

A si pravilno priklopil master, slave?

Keyser Soze ::

Niso krivi driverji. To je sigurno. Pri PATA disku na SATA konverterju gredo podatki ravno tako skozi SATA kontroler in ni praktično razlike med navadnim diskom na SATA adapterju ter SATA diskom.

Master Slave, to odpade pri SATA. Kot si najbrž videl SATA disk nima jumperjev. Ravno tako ni razlike če je CD rom priklopljen na slave ali master.

S podatkovnim kablom tudi ni problemov, glede na to, da ti dela drugi disk normalno...

BIOS nastavitve nimajo vpliva. Ravno tako ti drugi disk deluje normalno zaradi česar to odpade.

Edino kar je lahko, je disk. Kaj pa... Ne bi vedel... Nisem še lastil Hitachija, ampak na drugih sistemih pa vem da ni delal tega. Katere znamke pa je tisti PATA disk?? Pa je sistem že nameščen?

P.S.: Pozabil sem povedat. Tam pred kopiranjem je normalno da se ti ustavi, pa da prvo zažene CD rom. Ravno tako se ponavadi ustavi pri boot oknu, ker imaš verjetno CD od XPjev še vedno notri, pa Boot sequence na CD rom.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako dobiti podatke s starih trdih diskov (ATA, SATA vodilo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
123260 (3073) energetik
»

Loop pri inštalaciji Win XP in no master disk problema!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101653 (1535) alien13
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122697 (2574) jELKO
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171639 (1404) Pudding
»

Na SATA disk z ATA?

Oddelek: Strojna oprema
241596 (1162) asPeteR

Več podobnih tem