» »

razdelitev diska

razdelitev diska

hodor ::

:D ker sem šele začetnik mi naj kdo pove kako bi razdelil disk na računalniku-prosim bolj podrobno:)
Vsako stvar lahko narediš še boljše!

Trinitron ::

Za začetek si priskrbi kakšen program ki to zmore brez izgube podatkov, recimo Partition Magic 8.0. Če lahko zgubiš podatke pa se zadeve loti z fdiskom, ki ga maš na zagonski Winows disketi.

P.S: A delaš particije za Linux, al kr tko mal?

hodor ::

podatke lahko izgubim ker sem glih na novo vse naložo
problem je da nimam zagonske diskete|O

Trinitron ::

Ja pa si jo nared... disketo not-> desni klik-> formatiraj -> odklukaš ustvari MS-dos zagonsko disketo in format! Pol pa zdownloadaš fdisk.exe in format.com z neta (google) in ju dodaš na disketo.

Če maš Win Millenium al pa 9x je še bolj enostavno...

Zgodovina sprememb…

mohha53 ::

ZAČETNIK!
Mater mu nakladate, pa saj vam pravi da je začetnik.
A ne bi bilo najprej vljudno vprašati kakšen računalnik ima, kateri operacijski sistem ima nameščen in kako želi razdeliti diske? A hoče imeti dve particiji, mogoče tri. Ima jih lahko tudi več, če hoče.
Veš, vsi smo bili enkrat začetniki, pa smo se nekaj naučili, tudi ti se boš. Jaz ti pa dam en nasvet > varuj svoje podatke, ki jih NOČEŠ izgubiti, drugače pa se igraj z abakom, kolikor te je volja! Tudi disk razdelit se boš naučil.

OK, če uporabljaš Win XP(predvidevam, ker si n00b, hehe, to sploh ni tako težko;(upam, da imaš angleške Win, znaš angleško in znaš prevajati SLO/ENG in obratno; če ne, ne bo nič, hehe):
-klikni Start in Search in odtipkaj "Administrative tools"
-verjetno ti bo našel vsaj 2, dvoklikni enega, da se ti odprejo ti TULSI
-tam desno bi moral v seznamu najti "Computer Management", dvoklikni
-pod "Storage" imaš postavko "Disk Management", dvoklikni
-ker imaš tukaj polno opcij, ti svetujem, da zaženeš "Help", kjer ti bo vse dokaj dobro razložil stric Bill
Vsekakor si na pravem mestu za delitev diska na več particij itd., vendar POZOR: lahko zbrišeš polno podatkov in tudi sistem, tako da še enkrat opominjam, SHRANI VSE KAR RABIŠ, NAJBOLJE NA CDR!!! No to je pa že druga zgodba!

Takole, zdaj sem ti dal v roke pištolo, ti pa pazi da ne boš koga ubil, hehe!>:D

Myk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mohha53 ()

hodor ::

hvala mohha53:))
ti si mi najbolj pomagal zdaj sem kot car :D
vendar še imam en problem
ker sem si prvič naložo vindows na novo sem ga neki pokiksal
tako da mi gre narediti disk velik samo 16MB
kaj bi moral storiti da bi naredil višji od 16MB:O

hodor ::

P.Ska se pa tiče računalnika imam
pentium 4 - 2giga
gforce 4 mx
256 ram
90 disk
cd pekač
dvd pekač
video kartica

imam pa windows xp
Vsako stvar lahko narediš še boljše!

mohha53 ::

Ker si si Winse naložil sam, predvidevam, da so ti že na začetku (med samo inštalacijo) zatežili z delitvijo diska. Torej moraš imeti eno veliko C: particijo, nekaj pa si ga winsi rezervirajo sami zase, vendar tega kasnje ne vidiš. Že tam bi sicer lahko razdelil disk na particije, vendar gre to tudi sedaj. Sam tega nisem počel in če bi nekateri, ki so ti odgovarjali zgoraj, bili malce bolj potrpežljivi, bi šlo tudi to. Saj še bodo!
Ja v osnovi je Partitition Magic verjetno dober program, vendar kot rečeno, jaz sparticiram diske že med instalom. Verjetno moraš paziti, da disk defragmentiraš (boš našel tudi tam kot Disk Management, malce bolj zgoraj). To tvoje fajle na disku lepo spravi skupaj in, kar je pomembno, navadno na začetek diska! Torej lahko zadnji del diska (kako velik del ne vem) teoretično "odcepiš" in poljubno razdeliš. Verjetno ravno to počne omenjeni program.

Ker si priklopljen na net, si instaliraj TOLE, potem pa odvihraj SEMLE
Seveda to ni URADNO početje, za vse posledice nosiš odgovornost sam. Ampak brez skrbi. NIHČE, ki je prijavljen na tem forumu, ni brez madežev. VSI smo pijavke, hehe!
Pobrskaj po netu za demo različico omenjenega programa, če obstaja, to je popolnoma legalno!

Ja, še enkrat! Največ se boš naučil tako da boš sam poskušal, TRIAL AND ERROR. Brez tega ne bi bilo današnje civilizacije!:( V pomoč pa ti bo mogoče TOLE

Myk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mohha53 ()

hodor ::

hval hvala:D

prosim namigni mi še pod kaj bi bil. please:)
ti si zakon ti si zakon

mohha53 ::

Zelo verjetno pod:
Apps > Windows
Tam bo pa treba iskati. Sicer pa je na tem forumu ogomno napisanega o p2p (peer to peer). Uporabi iskalnik, ki je na levi strani, pod Forumom.

Myk

PS. tega sicer ne bi smel, ampak za n00be moramo malce poskrbrti > KLIK!
"Never touch a running system!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mohha53 ()

hodor ::

ti si car:) - kapo dol

hodor ::

cool8-)
mi še lahko poveš kako se pa nastavi kar ko vržeš windowse gor0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181775 (1521) Jakka
»

problem particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
182005 (1871) Izi
»

ne vem kako se priklopi disk

Oddelek: Strojna oprema
171688 (1481) MrX
»

WD 80GB 800JB problem ! ALI "kako Vas lahko računalnik prepriča, da se vržete pod vla

Oddelek: Pomoč in nasveti
171242 (1089) dexter_II
»

80GB in particije..dos ali xp?

Oddelek: Operacijski sistemi
91345 (1238) Zheegec

Več podobnih tem