» »

WD 80GB 800JB problem ! ALI "kako Vas lahko računalnik prepriča, da se vržete pod vlak"

WD 80GB 800JB problem ! ALI "kako Vas lahko računalnik prepriča, da se vržete pod vlak"

DrSergioDJ ::

Torej..

Danes sm pri AGT-computers kupu nov wd disk.
Pridem domov, standard:

- stari disk vn, novi notri
- sistemska
- fdisk
- PROBLEM

Fdisk ne "zmore" vecjih diskov, to zvem pol prek neta, grem po popravek, ki se noce instalirat.

Fdisk mi se vedno kaze le 10gb.

Priklopim stari in novi disk hkrati, grem v w2k, po navodilih alien-wja v winsih razdelim disk na particije, poformatiram, ugasnem pc, stari disk vn, novi ostane prklopljen, sistema ni.

Grem v fdisk, si recem, da bom vsaj tistih 10gb naredu aktivnih, da pridem do winsev, noče (nardi že, ma niso aktivni, ker ga ne morem sploh pol poformatirat).

Kaj mi je storiti? Če ne drugega, bom dal na servis, ker nimam časa za zajebancije...

hvala.

p.s.

prosim samo za resne odgovore.
...

EjTi ::

Katero ploščo maš. To je kater čipset je gor. Intel 440BX mogoče ali kaj podobno starega. Meni ni na tem niti 40GB delal. Normalno sem vse inštaliral, pri bootu se je pa končalo. Na drugi plošči je pa disk delal.

DrSergioDJ ::

Abit kt7a
...

Sergio ::

Odj* fdisk, to je star program. Dej notr cede od WinXP, maš notr "lastn" fdisk, malo bolj zmogljiv. Ja?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tic ::

Nevem, ampak jaz bi poskusil i IBM disk managerjem...Najdi ga na spletu, naredi boot disketo..

Tisto podpira vecje diske... Al pa pocaki malo da uploadam na moj ftp, sam morem najt disketo....
persona civitas ;>

DrSergioDJ ::

nimam WinXP cd...

bom zdej probu neki k sm na wd strani najdu, ne vem imena, nek proggy...

bbl
...

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

EjTi ::

Ni ista k moja bivšja.

Si rekel: Priklopim stari in novi disk hkrati, grem v w2k, po navodilih alien-wja v winsih razdelim disk na particije, poformatiram, ugasnem pc, stari disk vn, novi ostane prklopljen, sistema ni.

A ti hočeš da bo na novem disku tud sistem gor? Sej s formatiranjem ne postaviš sistema. A hočeš imeti nov disk samo za podatke (+ starega za sistem) a na novega na novo inštalirat Windows. Če na novo inštaliraš samo Win2K CD daš noter in potem particije narediš.

Če ma kdo kakšno disketo (za WD disk je pomoje EZ-Drive ali Ontrack Disk Manager - samo more bit prov za WD disk) nej se ti kle oglasi - k jo je dobu zraven novga diska. S temu se da lepo particije delat.

DrSergioDJ ::

s tem da "ni sistema" sm mislu, da niso ostale particije, ceprov mi je in alien in se ziggy (se mi zdi) reku, da bojo ostale (al je bil Mate?).

Ce dam samo w2k cd not, se ne zgodi nic, napise "press any key to reboot", cetudi dam boot v biosu na cd-rom...

zdej grem z ez drive probat
...

msmiha ::

Pa kaj nimaš nobenega kolega ko bi mel Winodws XP al kaj?
Ker če ti plata podpira bi moglo it brez problema. Drugače pa idi do kakaega kolega ko ma te Winse pa bo 100% šlo.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

roscha ::

Recenzent, moderator administrator itd. ne zna sformatirat diska... No ja vazno da pozna PRAVILA[tm]... Ajoj kam gre ta svet.





ganzi ::

Z Partition Magic poskus..
Al pa z Dldiag (ga dobiš na Wd strani)..

cekr ::

Ali pa z CD-jem od kakšnega Linuxa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tr0n ::

Fdisk Does Not Recognize Full Size of Hard Disks Larger than 64 GB. Tukaj mas update starega fdisk, tako da podpira diske vecje od 64gb.

perci ::

roscha: Lepo se je posmehovat, ja. Zelo na nivoju.

DrSergioDJ: Če še rabiš pomoč, pokliči.

DrSergioDJ ::

roscha: pod mojim nickname-om pise "recenzent". Če ne veš kaj to pomeni, potem vprašaj mamico.

Če znam ali ne znam formatirat disk, ti pojma nimaš, ker me ne poznaš.

Če bi prebral moje poste, bi videl, da sploh ni v tem problem, pa, kaj čmo, tud nepismeni morjo bit na temu svetu.

Drugače se ne spuščam na tak nivo, pa vseeno, po 4 dokaj težkih delavnih dnevih res ne rabim, da bi mi kdo solil pamet.

Za vse ostale, sedaj vse laufa, tisti Ez-disk "karkoli" od WD mi ni nič pomagal, a začuda je po ene 5-6 restartih CD rom le ugotovu, da je w2k cd not in začela se je inštalacija. Zaradi prepozne ure se mi ne da več postavljat sistema, tko da dans, kasneje seveda, nadaljujem.

Vsem hvala za pomoč, Perci, tebe pa itak že zarad vbodne skoz matram, ne morem te še zdej :D

Zdej pa v mižale.

Lahko noč.
...

rap3r ::

Sergio sej ma cd od win 2000 tud svoj fdisk in predn boš hitu win 2000 naložit ti bo še reku kako hočš na disku particije naštimat in pol k uštima use prekličš inštalacijo windowsew.;) :P

@roscha ni pomembn al zna formatirat al ne važn je kaj use je naredu za to stran in glede tega se ti lahko skriješ, da ostalih nebi omenju k se je folk neki začeu nost po forumu, pa to večina taki k se nimajo za kej...k sam pobirajo fore od drugih...;(( :\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

dexter_II ::

en boot cd od 98 dobi in si zgeneriraj svoj cd
ali disketa + files for cdrom suppport

pa tole orodje si potegni dol link

izberes disk, razdelis, quick format,aja se active partition zberes, saveas...in to je to cca. 1min:)

particij pa lahko naredis malo morje

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD disk

Oddelek: Strojna oprema
161168 (1009) Jackal
»

ne prepozna HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
6842 (753) brandy
»

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
222332 (2030) Tito
»

bad sectors

Oddelek: Pomoč in nasveti
101054 (899) Boky
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122193 (2031) OrlyTM

Več podobnih tem