» »

NOV Centrino prenosnik z vsaj R9000 za manj kot 300k KJE?

NOV Centrino prenosnik z vsaj R9000 za manj kot 300k KJE?

cosmos ::

Tore kje se da pri nas (preferably) ali v bliznji EU okolici, dobiti centrino prenosnik, sprejemljive kvalitete, ki ima vgrajen vsaj R9000 in ne stane več kot 300k sit
Čim bližje 250k sit tem boljše >:D


Prenosnik naj bi mel Centrino Celeron M ali Pentium M procesor na i855 platformi
Hitrost procesorja ni važna

Grafična pa kakrkoli iz M9-M10 serije, torej R9000 je OK, R9600 super, R9700 niti ni nujno, ker znajo bit blemi s hlajenjem

in definitivno garancijo 2 leti

Vse kar sem do zdaj našu pri nas je Aopen Solo 1555 in njegovi kloni, ki imajo sprejemljivo ceno okoli 250k, ob tem pa žal le Intel integrirano grafično za žalostnih 2k pik v 3dMarku 2001
In pa 1557 modele z R9600 ki se začnejo pri 320k sit (preveč) in majo stvari, ki jih ne rabim: P-M (celeron M je OK), 60GB disk (40GB 5400rpm je OK), SXGA+ ekran (XGA 1024x786 je vse kar rabim) in 512MB rama (256MB mam dovolj)
Torej ce kdo ve kje bi dobil neki med tema modeloma po ceni in opremi, please share :)

BTW nesestavljeni barebone sistemi z vsem pripadajočim so ravnotako opcija, če le majo vse komponente garancijo dveh let

Fury ::

No, ti kar povem, da se bos ornk najebal najt prenosnik za 250k z necheap graficno :)

Probaj pri kaksnemu black market dealerju :P

No resno, tezka bo. Sem ze gledal povsod, pa nisem prevec nasel. Ce najdes napisi tukaj :)

Caligula ::

Sicer cist na pamet zdejle govorim sam, ce ze ne mislis iz tujine poglej se pri JAE na strani-Butterfly za 259.000 SIT.
Ne vem zdele kako graficno ma-poglej.

bili_39 ::

Nekaj takega po mojem iščeš: Acer 291. Je bil sicer omenjen v eni drugi temi...
To je čez mejo, pri nas pa kakih 100k dražje.

cosmos ::

1340 eurov je najcenejši z bili_39-ovga linka
BTW sem pregledu Geizhals in to je tudi ena najcenejših kombinacija, ki ustreza zahtevam, problem je v tem da najcenejši ali ne pošiljajo drugam kot v D/A/S ali pa nimajo kartic ob tem majo pa navadno še precej slabe ocene o poslovanju
Ko enkrat prideš do uredu prodajalca s karticami, pa je cena že 1400-1450 Eurov
Škoda da so barbone sistemi, ko jih enkrat napolniš, dražji, kot pa Acer in podobni že narejeni laptopi :\

JAEetov metuljček ma i855 shared

Saj verjetno se bom na koncu odločil za enga izmed teh notov, saj mi je trajanje baterije precej bolj pomembno kot pa grafika
Me pa jezi ker mam feeling, da bojo že do konca leta na voljo precej ugodnješi laptopi s Celeron-M procesorji in boljšo grafično, oziroma verjetno še prej, ene dva dni po tistem ko bom jaz kupu laptop ;((

AMD ma namrec zlo konkurenčne cene (275k sit XP 2600 in R9600 pri Comtronu) , HP pa ponuja nekatere modele z A64 in R9600 za manj kot 1300 eurov, kar bi blo super če ne bi zadeva delala max 2 ure in 30min, torej potreba za extra baterijo, če hočeš bit 4 ure brez žice

cosmos ::

Še ena varianta

Mediamarkt ma
Toshibo Centrino 1,4
- 512MB
- 40GB
- FX 5200 Go
- 15" ekran wide 1280x800
- CD-RW/DVD combo
- Win XP
za 1300 eurov

Mislim da majo pri njih na netu cene navadno samo takrat ko je zadeva tud na zalogi
Za rezervno varianto bo OK, čeprav je tisti FX 5200 Go verjetno mal počasnejši od R9000

VASkO ::

pa si na geizhalsu gledal samo za avstrijo ali tudi za nemcijo? v nemciji so kar malo cenejsi notebooki kot v avstriji

cosmos ::

Wau 8-O, tole je pa zanimivo

SABO STORE
Acer 291LCi-M11 za 1119 Eurov + poštnina

thx VASkO

Kupci se lahko registrirajo tudi iz SLO
Piše pa da EU wide pošiljajo le po predhodben plačilu, torej nisem siguren če bojo sprejel kartico, bom probu

BTW a kdo kaj ve o tej trgovini, njihov rating zgleda OK, sam je le 7 mnenj?

Pa še to ma kdo kakšne slabe izkušnje z Acer laptopi, bad pixli na ekranu, pregrevanje, slabe optične enote, diski z BS in podobno nevšečnosti ali je vse cool?

VASkO ::

jaz sem pred kratkim iz nemije dobil acerja 292LMi-M11 in ni niti ene pomanjkljivosti. s predplacilom ni bilo problemov pa kurir ga je na dom prinesel.

cosmos ::

Kolk je pa bla poštnina in se še spomniš s katerim carrierjem je zadeva pripotovala
Thx

sem našel že neki kar ugodnih review-jev na netu, kot naprimer tale za model iz 290 serije na PCworldu

cosmos ::

Aja pa še to kdo ve ali je kakšna velika razlika med 291 in 292 serijo

VASkO ::

postnina z GLS je bila 31 EUR. s posto bi bilo 15 EUR. teh 31 eur pa se pri ceni 209 jurjev za ta prenosnik ne pozna, pri nas je okoli 400 jurjev enak model pri uvozniku.

razlika med 291 in 292 pa mislim, da je v tem, da ima 292 DVD pecko in 60 GB disk. na pamet govorim, ti na acerjevi strani lepo pise pa na geizhalsu pod opisom se tudi da videt.

cosmos ::

Thx
sem mislu da je kakšna razlika v ohišju/monitorju, če gre sam za opremo pol ni blema

Poštnine je pa full razumna, mislim da bi več dal če bi hotu poslat notebook iz LJ v Kranj z navadno pošto :\

skupi s poštnino, torej dobrih 275k sit 8-)

VASkO ::

sem se zmotil, cena je 309 jurjev za prenosnik ne 209

R0K ::

Mediamarkt v Mannheimu, en teden nazaj, akcija Acer (1,5C, 60GB, 15sxga, pol giga rama, 9600 (mislim da, nisem ziher) itd) za 1099evrov, torej če ga še pripelješ na Hrvata, je zadeva napol zastonj. :)

nurmaln ::

Mal pozn ampak useen...

Razlika med TM291 in TM292 je v tem da ima prvi Pentium M 1,4 drugi pa 1,5.

Drugače pa črke ki sledijo pomenijo:

L - 15" oziroma 15,4" zaslon
W - Widescreen zaslon
C - Combo drive (DVD-CDRW)
M - DVD-RW (ali DVD+/-RW ali DVD Supermulti)
i - integrated wireless
S - 17" zaslon
E - Celeron M procesor

toje iz glave če pa še koga kej zanima naj pa praša

SasoS ::

da še jaz dodam :D Pri celeronu-M moraš paziti ker nima zmanjševanja clocka in na bateriji laufa pri polnem clocku (namesto 600Mhz) kar pomeni da temu primerno zdrži manj časa...

blackfly666b ::

VASkO kje si to narocu laptopa? sabostore? In dostava skupi s postnino je bla res samo 31 eur?

VASkO ::

hardware-top10.de mislim da je naslov
ja postnina je bila taksna na dom preko GLS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron TM vs. Celeron M ?

Oddelek: Kaj kupiti
411879 (1451) Zheegec
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212128 (1759) nurmaln
»

Kater prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
472632 (1800) OwcA
»

Garancija za laptop

Oddelek: Kaj kupiti
121635 (1291) nurmaln
»

Kateri prenosnik vzeti?

Oddelek: Kaj kupiti
453287 (2072) Lex

Več podobnih tem