» »

Kako emulirati disketo 2.88

Kako emulirati disketo 2.88

SodVina ::

Lep pozdrav,

Sicer ne vem, ce je zadeva v pravem oddelku, ampak:
Rad bi naredil boot cd(nero). Torej za boot potrebujes en boot image ali pa disketo, ki je bootable. Vse lepo in prav, vendar mi na disketo ne gre dovolj podatkov, ki jih potrebujem v boot-u. Torej rad bi naredil ali emuliral na disku disketo z vecjo kapaciteto, jo formatiral in namestil nanjo vse pomembne podatke ter pravo konfiguracijo. Potem bi v nerotu izbral tisto disketo, on bi mi zapekel tisti boot image in zivljenje bi bilo spet lepo.:D

Torej, kako to storiti? OS je XP, ce je to sploh kaj vazno.

thx

Sahel ::

pa naredi direktno boot cd... a ni da nero za to ze sam poskrbi?
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

SodVina ::

Nero zahteva pri boot cd-ju neki boot image, ki ga moras uvoziti oz. neko bootable disketo, s katere ga skopira.

Yohan del Sud ::

Mislim, da bi šlo z Alcoholom (program, ne špirit)...

SodVina ::

Sej tega sem imel tudi jaz na sumu, samo do sedaj ga nisem se uporabljal. Bom probal. Zdej nej pa se kdo rece, da alkohol ni resitev za tezave!;)

Tomay ::

Drugače pa lahko s cenatekovim ramdiskom emuliraš 2,88 floppy.
Druga možnost je da si ustvariš majhno particijo (nekaj mega) in daš na njo to, kar bi dal na floppy. Pol pa v nerotu izbereš ta disk kot boot image...
Voodoo 4Ever

SodVina ::

Mislim, da nic od navedenega ni delovalo tako. Nero vidi za boot image le disketnike. Navideznega disketnika 2.88 nikakor nisem mogel formatirati tako, da bi namestil boot. No, saj sem zadevo vseeno resil. Pobral sem z neta "vmware virtual floppy", ali nekaj takega. Nasel sem na netu en image, ki je bil ze bootable in v velikosti 2.88. Potem sem ga nastavil v vmware kot disketnik b. V njem sem si poljubno spremenil konfiguracijo, razen boot. tako sem dobil image, ki je bil 2.88 in natanko po mojemu okusu. V nerotu sem si pac izbral tisti ima file. Zadeva dela tocno tako, kot sem si zamislil.

hvala vseeno

ThinMan ::

Ok,

mogoče off topic ampak

Kako bi lahko naredil boot cd iz 4 (boot) disket ? V nerotu to ne gre ker je samo 1 disketa (kolk sm vidu)
Ali je imel že kdo podobne izkušnje ?



LP,

FLADÉ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako zapeči boot cd.....

Oddelek: Programska oprema
52091 (1997) PersonaRudis
»

Kako do MSdosa brez disketnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151377 (1128) T(he) Boss
»

Kako nredit "boot CD"?

Oddelek: Programska oprema
163397 (3192) Sims
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452287 (1658) BlackHole
»

Win XP sistemska disketa

Oddelek: Pomoč in nasveti
122284 (2054) ABX

Več podobnih tem