» »

Windows Service - prioritete

Windows Service - prioritete

DSmidgy ::

En problem, na katerega nisem našen odgovora na internetu.

Zanima me, če je možno določiti prioriteto programu, ki ga zaženeš (in inštaliraš) pod Service v sistemu Windows. Našel sem, kako se to stori z navadnim programom in .bat datoteko, nisem na našel kako se to stori za "service".

V task managerju se da spremeniti prioriteto programom, vendar jaz hočem, da se to stori že ob zagonu. A je to sploh možno ali prioriteto lahko zahteva samo program?

Gizmo_X ::

Videl sem programe, v katerih si lahko določil, kakšno prioriteto naj imajo. Po tem sklepam, da bi lahko seveda tudi že ob zagonu nastavil sprogramirano nastavitev.:\ Ne vem pa poti do cilja.:D

ql000 ::

pozdrav,

če uporabljaš XP al pa win2k pol maš varianto: Control Panel-->Administrative Tools-->Services. upam, da bo pomagalo!

DSmidgy ::

Vem to kako se štarta. Samo jest hočem apache serverju in podobnim dat prioriteto "above normal" al pa "high", da jih ne bojo kakšne druge aplikacije "povozile", ko bodo obremenile računalnik.

arch5 ::

control panel/system/advanced/performance settings/advanced/procesor scheduling izbereš background services ...

DSmidgy ::

To sem najdu ja. Upam, da bo to dovolj, da se 50% procesorja da servisom pri polni obremenjenosti. Zgleda se posebej prioritete na da naštimat, sem pa najdu da se to lahko vprogramira v program, z kakšno prioriteto naj štarta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter HDMI -> DVI + audio

Oddelek: Zvok in slika
11830 (746) hojnikb
»

Zvočniki ne delajo vredu

Oddelek: Zvok in slika
91306 (1075) ozone14
»

100% CPE

Oddelek: Pomoč in nasveti
193072 (2822) arc-x
»

kako preprečiti zagon aplikacijam?

Oddelek: Programska oprema
91171 (1053) Dragi
»

Windows XP, 2003: Vzpostavljanje povezave z internetom ob zagonu računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
61495 (1390) alesrosina

Več podobnih tem