» »

Sempron TM vs. Celeron M ?

Sempron TM vs. Celeron M ?

Pithlit ::

Najprej naj se opravičim za (zelo verjetno) podvojeno temo. Na žalost nimam svojega kompa (ker je odšel v večna lovišča) in tako nimam preveč priložnosti za bskanje po forumu. Če tema (ki bi mi vsaj podobno razložila situacijo) že obstaja, bom z veselje poklikal na linke :8) .

Torej... Je kakšna konkretna razlika med AMD Sempron TM 2800+ in Intel Celeron M 360 ? Odločam se namreč med Acer Aspire in Acer TravelMate (ne nujno v tej trgovini) in se nekako ne zmorem odličiti. Rabim ga pa predvsem za "pisarniško" uporabo. Do sedaj sem uporabljal PIII/1GHz + 512MB ram in bil z njim povsem zadovoljen. Razni DVD pekači in neke über hide grafične so pa popolnoma brez pomena. Zanima me dejansko le kanšna je razlika med omenjenima procesorjema (če sploh je kakšni in ni vse "isto sranje - drugo pakovanje").

Nagibam pa se sempronu. sam TravelMate lepš zgleda... :P
Life is as complicated as we make it...

billy ::

Celeron definitino manj porabi.

Ampak, če ti denar ni kako velika ovira bi vseeno priporočal penitum M procesor, ki je še bolj izpopolnjen pri varčni porabi kot celeron in nekateri laptopa bi ob tvojem delu zdržali tudi do 5 ur. Medtem ko celeroni uro manj...je pa to vse tudi odvisno od modela, ter baterija.

WarpedGone ::

Da Celeron M manj porabi bom verjel ko bom vidu številke.

Moja kišta zdrži 2 uri, če ga pustim pri miru, 4-celična baterija.

Če se odločaš med temi dvemi variantami, preveri raje kako baterijo mata in koliko zanju proizvajalec trdi da zdržita.
Zbogom in hvala za vse ribe

billy ::

Številke so ravno tiste ki zavajajo, še posebaj iz strani izdelovalcev ko se gre za delovanje baterije :)

Pri obeh modelih lepo piše kako dolgo bi naj zdržale.

Kot sem rekel, pentium M je vseeno klasa za sebe, še posebaj kak centrino pa še cene niso več tako zasoljene.

Pithlit ::

Sam tko... da prekinem razne baterijske vojne preden se razvijejo... kolk cajta baterija zdrži je postranskega pomena. Kot rečeno: zanima me če med samima procesorjema obstajajo kakšne realne razlike.

Recimo: "sempron je n* hitrejši pri prevajanju programov", ali "celeron se n* bolj greje". Če so te razlike relativno majhne je zame vseeno koga vzamem. Če pa so velike je pa precej važno...
Life is as complicated as we make it...

billy ::

celeron potem.

Pithlit ::

In kaj točno govori celeronu v prid?
Life is as complicated as we make it...

billy ::

Zmogljivost je skoraj na ravni pentiuma mobile (edina razlika med tema procesorjema je polovični cache pri celeronu in odostnost vezja ki skrbi za nižanje frekvence med delovanjem). Pentium mobile pa vsi vemo, da je trenutno "the hottest" cpu :)

Če kdo hoče kakšne teste, pa naj pogleda v drug del foruma, kjer je debata ravno o tem procesorju...

Pithlit ::

No pa smo nekam le prišli. Torej Celeron M nima speedstepa praviš? Zakaj bi to govorilo njemu v prid mi ni jasno... Sploh glede na to da Sempron to ima (800 in 1600MHz).

Hvala za pomoč. Mislim da je odločitev padla... pa tko lep se mi je travelmate zdel :8)
Life is as complicated as we make it...

billy ::

Govoril sem o razliki med penitum mobile in celeronom.

še enkrat. edina razlika med tema dvema procesorjema je v manjšem L2 cache (penitum ga ima 2M, celeron pa 1M) in odsotnosti vezja za zmanjševanje frekvence med delovanjem.

Ne glede na to je pa vseeno boljši od raznih AMD različic procesorjev, ker kljub temu manj porabi, pa še hitrejši je.

Caligula ::

A pa majo mobilni AMDji cool'n quiet pa to?

billy ::

Tale AMD niti ni mobile, oz ne piše da je. Ima samo 128kb L2 cache, medtem ko celeron 1 MEGA! Celeron pozere 21W, AMD pa 56W.

No ne vem, tu sploh ni kaj za razmišljat...

Pithlit ::

Spraševal sem za konkretne razlike med mobilnim sempronom in mobilnim celeronom. In sicer na podlagi omenjenih acerjevih prenosnikov. Ne pa med Pentium M in Celeron M.

Edino omembe vredno razliko sem z Billy-jevo pomočjo tudi našel. In sicer je razlika v tem, da je Celeron M (v konkretnem modelu) 1.4GHz brez speedstep, Sempron pa je 1.6GHz z speedstep (oz. PowerNow):

Procesor in nabor: Mobile AMD Sempron™ 2800+ procesor z 256 KB L2 predpomnilnika, AMD PowerNow!™ Technology and 3DNow™ Professional Technology support; SiS M760GX Chipset

Poleg tega pa ima una celeronova zadeva malček čudno kombinacijo CPU/RAM - 400FSB in DDR266 ? Zame osebno je zadeva rešena. Sicer pa sem prepričan, da so v praksi vse te razlike zanemarljive (razen speedstep).

Še enkrat hvala za pomoč pri odločitvi.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

billy ::

Ej, tisti model acerja nima mobile procesorja. Oz ne piše da ga ima.

Primerjavo z penitum M sem naredil, zato ker verjetno veš kako dober procesor je to in da je boljši kot vsak AMD sempton, AMD 64, celo z AMD fx55 se lahko kosa.

In celeron se razlikuje samo v L2 od tega procesorja, zato je tudi sam zelo dober procesor.

Pithlit ::

Tisti model Acerja ima mobilni sempron. Se je pač tip, k je za Teal opis naredu, zmotu.

Kot rečeno, pomoje je v praksi "isto sranje drugo pakovanje", s to razliko da semprona lahko butnem na 800MHz, kadar ga pač ne potrebujem (in to pomeni - večino časa).

Sam, Billy, brez zamere (sem ti namreč iz dna srca hvaležen za vso pomoč)... ampak ta tvoja zadnja izjava odzvanja v moji glavi nekako: "fanboy talk". Ne govori ravno v prid neki objektivnosti.
Life is as complicated as we make it...

Jan987 ::

no jest bi si samo mal temo sposodu.

Rabil bi prenosnik ki kuri dokaj malo, se ne greje preveč ima vsaj 60giga disk tger grafično srednjega cenovnega razreda. zanima me, kaj mi priporočate do nekje 300.000sit

billy ::

Definitivno pentium M.

Grafilčno srednjega razreda? Verjetno misliš grafično, ki ne bo integrirana, ne?

Jan987 ::

ja mislim nekaj v rangu ge force 6200/6600 če prenesemo v namizne računalnike.

billy ::

Good Guy ::

tut kšm radeon 9700 mobility ni slab sam če boš res gamu si rajši umisli si kup namizni komp
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jan987 ::

no kakšen pa je best namizni za 300k sit?

billy ::

AMD 64 3200+
2x512 rama
6600GT
200G trdi disk
17" LCD

.
.
.

nekaj takega :)

Good Guy ::

al pa če lcd-ja zamenaš za 17 inch crt pa daš tok več za grafo pa si kupiš 6800 gt oz x800xl
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jan987 ::

ubistvu jest monitor že mam.

A mi poveš komplet komfiguracijo.

nurmaln ::

@jani123

če že glih gledamo pri tealu je toleprenosnik katerega iščeš

pomoje, možno da se motim

Jan987 ::

ja to je huda zadeva. Bi blo fajn če bi se dal zmenit brez OS-ja in mogoče raje 1024 rama ali pa malo boljšo grafično.


kako pa se kaj teli amd-ji obnesejo.

billy ::

Če bi pa rad samo desktop kišto pa lahko za 300k dobiš že pravi stroj.

amd 3400+
2x1G rama
200G diska
6800GT

ali pa mogoče 2x6600GT v SLi načinu, etc...imaš kar široko odprte roke :)

Jan987 ::

kaj pa tole:

AMD ATHLON 64 3500+ BOX 512K S939 69.900

DFI LP UT NF4 ULTRA D, AMD 64, nF4, RAID, SATA, 1394, Dual DDR, Dual GbE 36.500

Ram DDR 1GB GeIL PC3200 400MHz DDR Value 27.900

SAPPHIRE ATI RADEON X850XT 256M DDR, PCIe, TVO,2XDVI, VGA RETAIL 109.900

250GB HITACHI GST T7K250 7200rpm 8MB cache SATA-II/300 NCQ 33.900

NEC ND-3540A črne barve 12.900

Chieftec BG-01B-B-S 16.900

Kolikor sem razmišljal bi lahko kasneje dokupil še giga rama če se bo iskazalo da bo premalo. Ali mislite da bo ta 380w napajalnik znogel poganjati to mašino? če ne mi povejte saj ni problema zraven dodat še enga tagana recimo 480w. Torej se mašina lahko podraži maksimalno za ene 40k sit. Kaj priporočate?

Good Guy ::

dobra konf sam dej rajši dnar ki ga hočeš met za rame kasneje dej zdej ap si kupi kšpne redline oz geil one...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jan987 ::

kam pa nej vložoim še 40k sit. Al bo za napajalnik dovolj. Kolk bi se bta procesor še lahko navil?

nurmaln ::

če za prenosnik iščeš mal boljšo grafiko kot x700 128MB si pa res zahteven, mogoče res ne iščeš prenosnika.

Jan987 ::

ja sej bom zdej vzel kr namiznega in pa mogoče še enga zlo popcen prenosnika ko ga bom rabvu

Good Guy ::

za napajalca vzameš enga tangana procesor glej da bo venice jedro grafičlna je huda rami so ap za začetek tut noname dobri
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jan987 ::

procesorja še nisem nikjer zasledil venice!!!

kakšna pa je ta grafa v primerjavi z 6800gt? S katero geforce grafo je primerljiva x850xt?

Good Guy ::

ultra
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jan987 ::

a se mi splača še teh 35k vložit v 7800gtx, pa bom za napajalec in rame že nekje zbrsku dnar (dopdatnih 60k sit)

Good Guy ::

ne rajši počaki na 780 gt
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jan987 ::

kdaj pa bo to. Kako pa se kej obnese tvoja x800xt in ali je bolj x800xt ali x850xt oz. kaj se bolj splača.

Good Guy ::

slača se tu tx800xl če je naviješ al ap x800 pro vivo ki se skoraj 100% moda v x800xt pe
moja x800xt trenutno počiva ker čakam na procesor (samo še jutr) ko ga dobim vam z novimi omega driverji pokažem ene par testov
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zheegec ::

In celeron se razlikuje samo v L2 od tega procesorja, zato je tudi sam zelo dober procesor.

Glavna razlike je v Speedstepu, šele potem pa L2 cache in FSB.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WarpedGone ::

Da še js hijackam tole temo :)

Tule je primerjava porabe med tremu Acerjevimi laptopi, ki se naj bi razlikovali le v CPU+chipset+ram.

Pod obremenitvijo Turion zdrži manj kot P-M (a je hitrejši), pod typical usage testom pa zdrži DLJE.

Preberte si cel test.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

To je z ML Turion64, ki porabi več kot MT 0:) Saj večinoma so razni HP NX6125 (ful dober prenosnik) z ML, so pa cenejši v primerjavi s P-M.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Turion ali Centrino?????? To je sedaj vprašanje

Oddelek: Kaj kupiti
51205 (1069) ricola78
»

Kater racunalnik je boljsi?

Oddelek: Kaj kupiti
201586 (1183) Jan987
»

KAJ kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
51310 (1224) norc
»

nov pc za soseda (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513410 (2592) Dead_Eye
»

AMD athlon ali sempron

Oddelek: Kaj kupiti
121506 (1082) Sami

Več podobnih tem