» »

črvi in trojanci

črvi in trojanci

Keyser Soze ::

Zanima me nekaj.

Kako nevarni sta trojanca Spy.Briss.H in downloader Rameh.C ?
Oba sem namreč fasal, ker nisem imel updejtanega NODa. Poleg tega sem opazil , da imam zelo veliko odhodnega prometa pri povezavi (dial-up) ter da se je računalo skušalo povezati na zahtevo programa na naslove 218.204.133.78 , 68.192.141.121 , 91.14.129.132 in 83.158.93.200.

Pa še glede črva. Nonstop dobivam pošto od dohodnina/afna/pasadena.si, ki je okužena z Bagle.AB črvom ter obvestila od volje, da je pošta, ki je nisem poslal, bila zavrnjena, ker je okužena. Pa je bil NOD32 vseskozi vključen.
OM, F, G!

jype ::

Ne vemo kako nevarna sta tista crva. Vprasaj google.

Glede e-maila je pa takole:

Oseba X ma od osebe Y in tvoj e-mail naslov na svojem okuzenem racunalniku. Virus brska po disku in najde tvoj naslov in naslov osebe Y, in poslje takle mail osebi Y:

From: tvoj naslov
To: naslov Y
<tle je virus>

In potem butast antivirus nekje po poti tega sporocila ugotovi da je sporocilo okuzeno in TEBI poslje obvestilo, da nehaj posiljat viruse.

Potem pa na enem racunalniku Z en virus poslje mail z naslova dohodnina at pasadena.si na tvoj naslov samega sebe.

Ta sporocila ne pomenijo, da je tvoj racunalnik okuzen, vsekakor pa velja pogledati celotno glavo sporocila in ugotoviti, od kje dejansko prihaja virus (pazi, nekateri deli glave sporocila so lahko poneverjeni).

Keyser Soze ::

JA vem, saj sem že bral o tem kako poiskat info v glavi, od koga je mail. Pa sem iskreno povedano pozabil. Ker nisem pač tega nič uporabljal.

Sem pa tudi zbrisal vse maile od dohodnine, tako da moram počakat, da dobim novega.:\
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup knjig prek spleta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
103964 (3207) urli
»

Skripta za autocad-vodnik-tutorial

Oddelek: Programska oprema
52673 (2513) Loki
»

On-line nakup knjige

Oddelek: Loža
61813 (1637) Jochaan
»

Zakaj email.si kot edina mail storitev nima protivirusne zascite

Oddelek: Omrežja in internet
131817 (1506) Caligula
»

Virus allert

Oddelek: Omrežja in internet
51036 (949) Jakka

Več podobnih tem