» »

Administriranje Mozille na oddaljenem računalniku

Administriranje Mozille na oddaljenem računalniku

Mercier ::

V mislih imam predvsem Firefoxa in mogoče še Thunderbirda. Na voljo je LAN z NT domeno, DC (w2k) in PC-ji z wxp. Programa pa bi rad nastavil brez posredovanja uporabnika.

Kako se ustvari uporabniški profil, kako se spreminjajo nastavitve programa, dodajajo razširitve... ? Kaj se splača prebrat? Je kdo že delal?

CCfly ::

Jaz imam nastavitve v domačem direktoriju ti pa verjetno nekje v Documents and Settings. Preprosto urediš datoteke, ki jih tam najdeš. Kaj bi pa rad sploh spreminjal.

Mercier ::

Rad bi enotno konfiguriran program (vsaj načeloma) na celi firmi. Nadomestil bi rad policy-je (administrative templates). In ne bi rad za ritjo vsakemu stal, da si ustvari profil. Priložiti bi moral nekaj razširitev (extension). Spreminjal, oziroma imel možnost spreminjati, bi pa vse kar se da preko GUI-ja.

CCfly ::

Hmm ne bi vedel. Extensione in nastavitve bi se sicer dalo samo presneti v uporabnikov profil (rdf in js datoteke v profilu uporabnika).
Jaz bi naredil profil, ki bi ga presnel na vse računalnike. Po možnosti bi spisal skripto, ki bi to delal namesto mene :). Vprašanje je katere datoteke bi se potem splačalo zaščiti proti pisanju, ker verjetno ne želiš, da bi uporabniki spreminjali vse kar jim pride pod prste.
Nisem pa še nikoli probaval kako bi tole delovalo. Veliko sreče z iskanjem.

CCfly ::

Mogoče bi te tole zanimalo. Z remote upravljanjem prek gui-ja pa na žalost še nič.

http://texturizer.net/firefox/tips.html#oth_usb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Multizilla za Firefox

Oddelek: Omrežja in internet
7946 (844) iso2000
»

Ko ST-jevci brskalnik na ogled postavijo

Oddelek: Programska oprema
222230 (1459) njok
»

Kako spremeniti "Cache Directory" v Firefoxu?

Oddelek: Programska oprema
71049 (1006) G@MER
»

Brskalnik! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
726399 (5139) nere
»

moj page (v povojih)

Oddelek: Izdelava spletišč
111106 (905) Tody

Več podobnih tem