» »

Http 500 internal server error

Http 500 internal server error

manger ::

Pozdravljeni,

imam internet trgovino v ASP, ki na lokalni masini pod IIS 5.1(WinXP) deluje normalno ko pa smo postavili strani na siolov strežnik pa javlja napako http 500 internal server error. Strani sicer delujejo normalno, ne morem le kupiti izdelka, se registrirat v sistem in podobno...skratka težave so ko se stvari kličejo preko akcij. Ima kdo kakšno idejo, lepo prosim, če kdo lahko pomaga??
Aja....še to....neki smo že gledal po netu tako, da smo sprobal tut tole: izklopil smo Show friendly error messages in izpise tole:

An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.

Prosim pomagite!?

marS ::

Hja, neki zdaj ni dobro skonfigurirano /odkril sem ameriko :)) /
ne poznam aspa, ma npr. na apache serverju je ta napaka najbolj pogosta če nimaš kaj poštimano s cgi in perlom - kake poti ali atribute branja in pisanja...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Gino ::

A sploh imaš ASP podporo na siolovem strežniku? Če ne je to problem! Pa tudi če imaš ASP podporo ni nujno da so ti omogočili vse ukaze! Lahko je tudi stvar verzije ASP-ja ki ga tam imajo!

manger ::

Mislim, da sem ugotovil kaj pravzaprav dela težave....glede na to, da se zmeri napaka pojavi pri submitanju podatkov....torej pri vpisu podatkov v bazo, sumim na moj SQL stavek. Zgleda, da siolov server ne prebavlja stavka INSERT INTO, zato bi mogu to spremenit v varianto rs.addnew....rs.update.....rs.close.

Mi zna kdo ta stavek

For Each Key in dictCart
SQLstmt = "INSERT INTO orders (sid,orderno,customer,adate,code,qty,price,shipping,shipcode,description,username,card)"
SQLstmt = SQLstmt & " VALUES ("
SQLstmt = SQLstmt & "'" & sid & "',"
SQLstmt = SQLstmt & "'" & orn & "',"
Set RS = conn.execute(SQLstmt)
next

v neki takega

SQL = "SELECT * FROM orders"
rs.Open SQL, Conn
For Each Key in dictCart
rs.AddNew
rs("sid")=sid
rs("orderno")=orn
rs.Update
rs.Close

Ta moj predlog mi sicer ne deluje, ker mi javlja napako
Current Recordset does not support updating. This may be a limitation of the provider, or of the selected locktype.

What to do???Please help!!!

arch5 ::

najprej si v IE izklopi show friendly HTTP messages, pa naredi refresh strani, tako boš namesto internal server error dobil dejansko napako in vrstico ASP datoteke v kateri je prišlo do napake.

tole izklopiš tako da greš tools/internet options/advanced in odkljukaš show friendly http error messages

kot drugo:

popravi insert stavek tako da bo smiseln, v čem je težava med polji imaš več polj kot vneseš vrednosti

zadevščina mora zgledati nekako takole
INSERT INTO orders (sid, orn) VALUES(1,2)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: arch5 ()

alesrosina ::

fora je v tem, ker nimas pravic do vpisa v bazo. Zdej povej, verjetno uporabljas access bazo, rajt? No torej, ce jo, potem poslji siolu mail, da naj ti dajo write access folderju, kjer imas bazo.
Ce pa uporabljas SQL server od siola (ne vem ali to oni sploh nudijo?) so spet problem pravice. Spet poslji mail siolu.
To je 100% tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

manger ::

arch5: fora je v tem, da nisem vsega metu gor na stran, zato je zgoraj več atributov kot je potem vnosnih podatkov. Tist kar si predlagal s frendly HTTP message....to sem tut probal in mi sploh ne napise u kateri vrstici je kej narobe, le da naj kontaktiram administratorja.

ASPmaster: mas prav, res uporabljam access bazo in mislim, da si zadel bistvo mojega problema, ker mi je res cudno, da mi kompletno submitanje podatkov ne deluje. Zdaj se se sicer nisem pozanimal pri siolu, ampak mislim, da bom na ta nacin to stvar res odpravu. Moti me edin mal to, da je sodelavec klicu tja in so tam trdili, da ni nobenih omejitev.....hmmmmm......bom vidu pa sporocim, ce bo kdo mel kdaj podobne tezave :)

alesrosina ::

hja, na siolu mas definitivno to "omejitev" (security pac), zdej ne vem, mogoce mas ze po defaultu en folder za bazo, ki ima ze pravice za pisanje, ne vem. Skratka vprasaj na siol.

manger ::

ASPmaster: tole mi je še dodatno pomagalo, ker je res po defaultu gor direktorij DB kamor je treba dat baze in vse deluje OK:D . Prej sem mel pa baze u enem direktoriju BASE in valda ni deloval zarad pravic. Full sem vesel, pa full me je sram, ampak nisem vedel, ker prvic realiziram moje delo v stvarni svet. Hvala ti za pomoc, res si car, pa tut vsem ostalim hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# težava

Oddelek: Programiranje
233438 (2284) mladec
»

[c#] in sql baza

Oddelek: Programiranje
161268 (767) japol
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382026 (1676) Microsoft
»

java in zapis v podatkovno bazo

Oddelek: Programiranje
71952 (1820) jogurtTM
»

ASP in vnosni podatki v MDB

Oddelek: Izdelava spletišč
7926 (837) swalow

Več podobnih tem