» »

problem s plosco??

problem s plosco??

jurre ::

imam cuden problem s plosco ecs p4 s5adx+
Imam 2 ventilatorja (80mm) na stranici in sem opazil, da se en precej pocasneje vrti kot drugi (oba venta iste firme), en laufa vedno ko se komp vklopi, drugi pa je vezan s tretjim na stikalo za vklop. Zamenjal sem prikljucka iz napajalnika (molex) in je bilo ravno obratno. Potem sem sel pomerit vse molex prikljucke in opazil da so vsi 5v noben pa 12v razen enega 4oglatega na katerem pise 12v. Potem sem odklopil vse 3 vente in zalaufal komp - in je bilo na graficni 7v, v knjizici od napajalnika (enermax 350W) pise da je na rumeni zici 12v (pri meni 7). Tudi tisti na katerem je prikloplena graficna (na kateri bi se pomojem mogel vent tudi hitreje vrteti) - 1x ko sem priklopil so bile cudne crte cez cel ekran, po izklopu pa vklopu pa je bilo ok, graficna pa tudi dokaj vroca). Ceprav mi je vse cudno ker se tista 2 venta na stikalo vrtita normalno?! Vprasal sem na servis kjer sem kupil napajalnik pa so rekli da je verjetno sli gladilniki na plosci?! nasel sem en 250w napajalnik in priklopil ter izmeril spet 7v...tako je zgleda res nekaj narobe s plosco??
Ce bo res tako me zanima katero plosco se splaca kupiti (ne prav drago in bolj kvalitetno:) za celerona 2ghz (se pravi 400fsb), rame imam pc2700 = 333mhz...

LP jurre
  • spremenil: jurre ()

jest10 ::

Med kerimi žicami pa si meriu napetost za 12V? Upam da med črno in rumeno.

Če misliš res menjati potem kupi eno plato za 10 jurjeu od asrocka. Stabile so. Dajati več denarja za sistem s celeronom je potrata denarja.

jurre ::

8-O ah..sedaj sem preveril se 1x in je ok 12v:8)
ceprav je bilo prej res nekaj cudno da je kazalo 1v pri graficni8-O

upam da bo sedaj ok, tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156264 (5614) Uporabnik-6
»

2 problema (glasnost in vročina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142079 (1648) Jan987
»

Stikala za ventilatorje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312773 (2285) T0RN4D0
»

Šaltrji (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
584146 (3338) segi

Več podobnih tem