» »

Najboljši!!

Najboljši!!

Neon87 ::

Že veliko let sem na njegovi strani, danes na 16 etapi toura(gorskem kronometru) me je pa še enkrat popolnoma prepričal, da je najboljši športnik na svetu. Prebolel je hudo bolezen(raka), že veliko let je v samem vrhu pa še vedno nima nobene konkurence!!! On je živa legenda kot tudi USPostal njegovi zvesti pomagači.
Najboljši kolesar in športnik sveta je LANCE ARMSTRONG. 8-)

Kaj pa vi mislite? Kdo se vam zdi najboljši športnik na svetu???


LP.
SpyB

al3s ::

Slovenski...definitivno Jure Robič! Stavim pa da ga polovica S-T sploh ne pozna!

zile ::

Model je čist klasa zase. Zmagovalec RAAM 8-O
Njegov page.

BigWhale ::

Juretov manager bi lahko boljsega lektorja za homepage zrihtal. V dveh minutah sem tri typote opazil ;)

iskra ::

Jure Robič si definitivno zasluži stati na isti stopnički kot Lance Močnoroki.

Moja punca je pred kratkim za poletno branje prebrala Lancevo knjigo in ga od takrat dalje spoštuje na veliko. Pa tudi jaz, ker mi je na kratko obnovila njegovo zgodbo. :)

No pa da ne pozabimo še na velikega Michaela Zrak Jordana :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Bramac ^^ ::

Jure Robič ... hm....

aja, že vem, v reklami za kosmodisk nastopa :))

... fantje šala, pa brez zamere ... ;)

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Lance Armstrong je res car...

vendar me skrbi tako kot pri nekaterih izvenserijskih športnikih, da bo pozneje ko bo zaključil kariero povedal da je jemal nedovoljene stvari ,sam ga niso dobili...

upam res, da ne bo kakšne take scene!!! ker tip je res car...

LapD ::

dejstvo je da sodobni proizvodi vsebujejo določene substance ki pomagajo tudi pri fizičnih naporih. Tuki mislm predvsem zdravila ki jih je armstong jemal in so bla zelo močna (sepravi niso imela samo zdravilnih učinkov). Men se zdi da je enkrat celo bil pozitiven na dopingu sam iz opravičljivega razloga (zdravilo). Jst tud upam da nebo po koncu kariere priznal svoje grehe v kar pa sicer dvomim ker mislm da je to blatenje predvsem iz faušarije. Je pa tip legenda že zarad bolezni ki jo je premagu zdj pa še tak raztur dela. Kot da bi Ali ozdravu parkinsona pa zbil tysona zdj [:D.]

GregiB ::

No, jest bi tle bil zelo previden... Že LeMond je izpostavil problem, da je LA zelo povezan z dr. Ferrarijem, znanim po kemičnem produciranju prvakov...
Poleg tega je tista njegova prva knjiga praktično svetinja, kar se tiče njegove družine, češ, kak ga je žena podpirala... no LA pa jo je (mislim, da lani) zapustil... toliko o plemenitosti...

No, pa še ena nizka za na konec... Vsakdo ve, da je vol precej močnejši od bika... kakšna pa je med njima razlika, pa itaq vemo... Predstavljajte si, kako hormonsko drugačen je LA, brez "jajčk", od ostalih pretendentov za naslov na TdF
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

tratto ::

Nočem deklasirati Lanceovih dosežkov, vendar je vmes 100% kemija. Naj prosim kdo, ki se je kdaj aktivno (v klubu) ukvarjal s kolesarstvom, potrdi mojo trditev.

Seveda pa je tukaj še nekaj drugega. Logično je, da so VSI kolesarji na Touru na poživilih. Torej, če naredimo na tem mestu 'ničlišče', je očitno Lance še vedno boljši kot ostali.

borinho ::

LA najbolši my ass, sori ampak res svaka čast da je prebolel raka in se vrnil, ampak bolezen mu je prinesla tudi nekaj prednosti pred konkurenco, npr. veliko več zdravniških receptov-posledično susbstanc ki jih lahko vsebuje. Druga stvar on se pripravlja vedno samo na Tour torej z pripravljalnimi dirkami 2 meseca dirkanja na leto. Na drugi strani imamo kolesarje ki so zmagovali Tour in Giro v istem letu npr. Indurain, Pantani, Mercx tko da Lance tut približno ni najbolši ever mogoče najbolj nafilan ever. Glede doping kontrol povprečno je vsak profesionalni kolesar testiran štirikrat letno, vsebnost EPO-a v urinu ostane nekaj dni, v krvi pa itak nima smisla, ker si kri menjajo večkrat kot šumi gume v sezoni.

Nekdo je omenil da je njegova punca navdušena nad Lance-om po branju njegove knjige, no nej prebere še LA Confidential pa bomo pol vidl kolk navdušenja bo ostalo. O njegovem karakterju je precej povedal že Greg Lemmond

iskra ::

Moja deklica je bla to :\ LA Confidential praviš? Je to revija ali ... ?

Ravno te dneve sem bral neke članke o poživilih in zdravilih in sem najprej pomislil na Lanca :( Ne preveč spodbudno ...

Zaradi odstranjenega raka in verjetno tudi mod je pa zdej ene 100g lažji >:D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

TribesMan ::

borinho zavedaj se nečesa. 90% kolesarjev je na dopingu. Vendar je hec v tem da uporabljajo zelo frišne in nove substance, ki jih antidoping agnecije niti pod razno še ne poznajo. In gredo veselo čez teste z mirno vestjo. In verjemi da so te substance veliko bolj učinkovite, kot pa zdravila proti raku.

Aja čist tko en info. Lance Armstrong na enournem kronometru drži srčni utrip nekje med 190 in 270 utripi na minuto. V mirovanju pa je njegov utrip okoli 35 na minuto. Trenutno najboljši slovenski kolesar lahko drži tak utrip okoli 15 minut s tem da je pote par dni totalno neuporaben... :D In verjemi da Lance ni editi s takimi "specifikacijami".

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

moj_nick ::

A ni 270 utripov na minuto nekam veliko? Kolikor moj luknjast spomin velja, je nekje 220 maximum (za dojenčke, z leti pada).

btw jaz imam enako povprečno hitrost v enako strm hrib kot jo ima Lance (za 100m)>:D
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

LapD ::

tribes kje si pa to pobral da drži do 270!? pa človeka bi razgnal...Max srčni utrip pri normalnem človeku se računa 200-leta. Seveda je pri športnikih malo drugače. Lance ga ma na eni normalni etapi (se pravi 5-6h) okol 125 medtem ko v mirovanju okol 33. Največ ga seveda nabijejo šprinterji ki gredo blizu 200 drugače je pa lanceov max 201 baje...tolk za inf :D

ups...tm je napaka...220 minus leta seveda da nebo kdo v strahu:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

Vice ::

borinho zavedaj se nečesa. 90% kolesarjev je na dopingu.

Ti bi se česa moral.
Če bi delali teste 2 tedna pred tekmami nebi rabili tribun.

TribesMan ::

lapajne... 220-leta je utrip za normalnega človeka. Že če si malo bolj aktiven rekreativec so te formule totalno neuporabne. Jaz bicikliram tako ene 4-5 krat na teden po ene 60km, včasih pa tudi kaka daljša etapa z okoli 100km. No in moj povpreči utrip na taki vsakodnevni etapi imam okoli 175bpm... Medtem ko v klance moj utrip doseže 190 in več, po tvoji kalkulaciji bi me moglo že zdavnaj razfukat. No zdej pa vzami enega Lancea ki že od mladih let vsak dan goni bicikel, zraven je na miljonu različnih tablet, poživilih in stalni zdravniški kontroli...

Aja te podatke o nejgovem utripu sem slišal v enem dokumentarcu o LA... tako da naj bi bili preverjeni. Pa verjemi da kronometra s povprečno hitrostjo nad 50km/h ne bi odpeljal z povprečnim utripom 200...

Vice: Tudi to je res.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CCfly ::

Kolesarji imajo ogromno zdravil, ampak to še ne pomeni da gre za doping. Po logiki tega, da če kolesar nekaj uživa ali uporablja, se že dopingira, bi lahko za doping označili če popije kozarec vode. Kolesarjem vsaka čast samo da bo tistega pravega dopinga čim manj med njimi.
Za LA pa ne bi mogel reči da je res največji ever. S tem preprosto v enem stavku daš v nič dosežke predhodnikov, ki so imeli v preteklosti IMHO še precej težje delo od sodobnikov. Na oko bi rekel da je človek faca, glede nato kako se je po bolezni pobral in se psihično porihtal. Da bi ga pa zaradi tega povzdigoval v idol pa nimam ravno veselja. Prav tako upam da nekateri ne sodijo njegovega karakterja po kakšnih nepreverjenih govoricah.

Matev ::

samo eno kolesarsko revijo kupte
pa boste vidl da na vsaki drugi strani oglašujejo ene čist naravne in 100% iz sadja in zelenjave praške ki dvignejo sposobnost pa razne tablete pa gele pa puder pa tako in drugačno čist narvno in zdravo hrano

če verjamete to o 100% narvani in zdravi hrani .... si preberte kdaj kaj tak gel al pa prašek vsebuje....
boste spoznal abecedo pa boste vidl da imamo veliko vrst Ejev pa kako novo besedo se boste naučil - pa to ne bodo vitimini

LapD ::

Lej njegov coach pravi tako:
Chris Carmichael sent us these key stats for LA:

Resting heart rate: 32-34
VO2ml/kg: 83.8
Max power at VO2: 600 watts
Max heart rate: 201
Lactate Threshold HR: 178
Time Trial HR: 188-192
Pedal rpm's during TT: 95-100
Climbing rpm's: 80-85, sometimes faster when attacking
Average HR during endurance rides (4-6 hrs): 124-128
Average watts during endurance rides: 245-280 watts
Training miles/hours, endurance rides: 5- 6 hrs / 100-130miles

aja tribes zakaj bi te moglo razfukat? Jst tud med tekom oz kolesarjenjem uporablam Polarja da pol mal grafke pa to kontroliram. Vem da majo športniki "višjo mejo" za utrip kar je tudi logično saj je njihov organizem sposoben prenesti večje napore. Kar se pa po poživil tiče se pa strinjam da bi starejše športnike mogli bol spoštovat ker ziher niso bili tolk nafilani povrh vsega pa imeli še slabšo opremo.

moj_nick ::

A ni fora gelčkov, da lahko ješ med kolesarjenjem in nimaš želodčnih težav? No, seveda jih lahko imaš, ker so prav fino nagravžni za jest ;)
110111001001010001010000

gigaherz ::

Nekdo se je enkrat pošalil, da Lance zmaguje, ker je z enim jajcem bolj aerodinamičen >:D.
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

Sergio ::

Robin Williams, Live on Broadway, 2002. ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

dr.J ::

Pa a je to sploh še šport? Vse bolj je biznis, kjer "cilj opravičuje sredstvo".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping

Oddelek: Problemi človeštva
203370 (2757) psickolog
»

Armstrong - končno ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214915 (12332) thramos
»

Ali je še smiselna prepoved dopingiranja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
649005 (6773) Andreij

Jani Brajkovič

Oddelek: Loža
363958 (743) ZLOky
»

tour de france

Oddelek: Loža
333327 (2618) IČA

Več podobnih tem