» »

Putty ---> BNC

Putty ---> BNC

c0dehunter ::

Dobil sem shell, za postavitev bnc-ja na ircu. No, naredil sem nov bnc tako, da sem v putty-u napisal tole:
screen irssi -c lublin.irc.pl

Potem se mi je odprlo okno, napisal sem /j #kanal pa se je lepo pridružu gor, pa vse.. pol sm pa izklopu porgram putty, pa ga še enkrat vklopu. Ker sem mislu, da če se hočem povezat na bnc, ki sem ga naredil, morm napisat "screen irssi -c lublin.irc.pl", pa sm naredu nov bnc, lol. Rad bi vedu, kakšna je komanda, da se povežeš na obstoječ bnc server v putty-u.

Pa še nekaj:
Če se hočem i mirc klientom povezat na bnc, mi napiše naslednje:
‹16:52› * Connecting to [tukaj_je_ip] (22)
-
212.160.36.112 SSH-1.99-OpenSSH_3.7.1p2
-
Protocol mismatch.

Kaj je narobe?

kihc ::

Če se hočeš konektat na bnc potem moraš v tvojem shellu lavfat bnc (najbrž psyBNC). Predvidevam da ga nimaš?
x

mile ::

Preden ugasneš putty , pritisni CRTL+A+D in izpisat se ti mora [detached] . Nato naslednič poženeš screen -r, ki ti izpise nekaj podobnega

There are several suitable screens on:
13236.ttyp0.FreeBSD (Detached)
13256.ttyp0.FreeBSD (Detached)
Type "screen [-d] -r [pid.]tty.host" to resume one of them.

nato se "reattach-aš" na poljuben screen z

screen -r 13236 za moj primer

kihc ::

Ja samo tole pač laufaš irc klienta v puttyu, to je bolj čudn bnc za moje pojme :/
x

c0dehunter ::

JA, ugotovil sm (ker mi shell hosta en iz poljske), da sploh ni bnc ampak irssi. Omogočeni so:
epic, BitchX, IrcII in irssi, zdej bom pa kr BitchX postavu...

TyKee ::

Mislim da ne veste cemu sluzi PUTTY in kje pravzaprav ti zazenes irc klienta, ce temu tako recem.

Putty je le program, kateri ti omogoca POVEZAVO SSH na streznik. Torej nic nea zalaufas na puttyu ampak laufas ti na masini na .pl recimo zadevo.

Screen je pac to, da lahko ti zapustis masino (LogOutas) in se vedno laufa zadeva v odzadju, to pac omogoca da ne pade zadeva dol ko gres iz serverja

Epic/BitchX/irssi so pac linux irc klienti. To je potem tisto, kjer ti laufas irca, in ne putty kot je nekdo napisal.

Kaj bos zalaufal je cisto od tebe odvisno, vendar ce hoces BNCja, potrebujes instaliran psyBNC, ce pa hoces imet nek irc na masini zalaufan, in ce bos hotel dostopat do tega irca, se bos moral SSHjat gor, ker epic/bitchx, itd itd ne podpirajo BNC varjante.

Kako pa screen odpres pa ti je ze tako napisal: mile
kihc: Sej to ni BNC, pa niti ne laufas v puttyu ampak na masini, putty ti le prikazuje sliko. To je tak kot remote desktop v winsih ;)
Sliko imas na svojem PC delas pa na drugem.

Easy.

kihc ::

ja sej, zgleda da sem mal čudn napisal, ko sem rekel da v shellu lavfaš psyBNC sm mislu ga morš met na serverju do katerga dostopaš.
x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

irc,timer in bnc ...

Oddelek: Omrežja in internet
51102 (961) Kami
»

IPv6 on Linux RH9

Oddelek: Omrežja in internet
182209 (1758) Gandalfar
»

SLO ircNET serverji?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655834 (5213) volkec
»

bot & stuff problem

Oddelek: Omrežja in internet
5905 (827) Hypno
»

SlackWare Linux 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
6872 (835) Gandalfar

Več podobnih tem