» »

Začetki programiranja ?

Začetki programiranja ?

Tody ::

Hmm v svetu informacije in informatiziranja je vse bolj potrebno obvladovanje računalnika. Ker se upam trdit da široke osnove računalnika in OS Windows obvladam (+ delovanje interneta) in ker konkurenca preganja in zahteva napredek sem se odločil da bi se bilo potrebno bolj podrobno spustit v drobovje programja ki ga dnevno uporabljam. Seveda vem da kaj takega še dolgo časa ne bom znal narediti pa vseeno, KJE ZAČETI ? Ali pa KAKO začeti ? Mogoče z ČEM začeti, kateri jezik ? Mogoče za orientacijo neki z Html znam čarat sam to ni to (tako kot to ni to PHP ali ASP pa brez zamere... ).

Hvala za odgovore upam da veste kaj sem hotel....

Vesoljc ::

klik1
klik2
klik3

mislim, da se najde se kak...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

hatch ::

Vesoljc, noben od teh 3 linkov ne odgovori na njegovo vprasanje. Link1 in 2 odgovarjata na to kako pisati aplikacije ne pa kako se naucit programirat. Link3 pa ima mogoce kak priblizen odgovor.. samo ni to to.

Torej za TCP/IP si najprej preberi RFC
http://www.faqs.org/rfcs/rfc793.html

Tu mas napisano kako se TCP paketki sploh generirajo...

Zacni enostavno s C-jem.. jaz sem se naucil programirat v C-ju tako da sem napisal IP sniffer/logger za linux (slackware 3.2.. na 486ki). Sem razbijal TCP headerje na vse mogoce nacine;)

Domnevam da te zanima bolj hekanje.. kot aplikativno programiranje?
Potem se pa nauci se ASM.. vsaj priblizno.. pa kako racunalnik dela.. (registri, stacki, branchi, opkode...) potem pa lahko zacnes hackat.. oz. crackat.. Osebno uporabljam SoftICE debugger, IDA disassembler in UltraEdit.

[Zadnji odstavek res ne pase sem. -vsc]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

Vesoljc ::

@hatch
zdej, ne vem kaj sem jest falil, ampak, kje so njegova vprasanja o tcp/ip?
ce pa hoces siriti svojo samohvalo in tvoje dosezke, odpri za to drugo temo...

@tody
se zelis nauciti programirati ali hekati?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

speed machine ::

Pa od kod zdej vam da bi se rad on nauču hekat. Človk bi se sam rad naučil programirat, da bi si lohk sam kej skup sestavu. Tak kot je napisu. Tak da če začneš z kakšnim C al pa C++ ne bo nič narobe. Knjig pa tutorialov pa je tud več kot dost vsepovsod.

Wox ::

Zdej kolko ga jest razumem, ga ne zanimajo protokoli TCP/IP. Razen če bo hotel delat software za routerje, mrežne kartice... Jest bi začel s čistim C-jem. Al pa C-sharp. Sicer pa morš povedat kaj bi sploh rad delal. Ker to ti je tko kot bi reku, zdej že ful dobr vozim avto, konkurenca je huda, čas je da začnem sam delat avte.

hatch ::

QUOTE: ...in ker konkurenca preganja in zahteva napredek sem se odločil da bi se bilo potrebno bolj podrobno spustit v drobovje programja ki ga dnevno uporabljam.

ne vem kako bo prisel v drobovje programja s cim drugim kot ASM in hekanjem.

Seveda pa dopuscam da je moja interpretacija napacna.. to pa bo povedal avtor sam.

Tody ::

hja mogoče ni napačna ker res nevem kaj bi še rad delal je zanimiv vidik za premislit... Hvala za odgovore sem pa res mislil bolj na izdelovanje aplikaciji kot pa njihovo krekanje... sam bo treba najprej dual boot narest in eno particijo namenit linuxu :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bluetooth 4.0 uradno potrjen

Oddelek: Novice / Diski
95227 (4354) MrStein
»

Nov pogled na TCP/IP

Oddelek: Omrežja in internet
131851 (1269) Matheeew
»

iptables

Oddelek: Omrežja in internet
6965 (868) Bakunin
»

Kateri porti se uporabljajo pri Windows Network?

Oddelek: Operacijski sistemi
81142 (936) bradek
»

TCP/IP preko bongo bobnov

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
52204 (2204) mile

Več podobnih tem