» »

amd-jev množilnik ne gre gor

amd-jev množilnik ne gre gor

Dragi ::

Mam plato gigabyte ga7n400v pro, amd xp 2.8, 512 mb pc 400 ddr, ge-force mx 440 ,120 s-ata wdc...
Hotu sm navit amd-jev množilnik s 12.5 na 14, pa ne gre.Navil sm lahku samo fsb iz 166 na 180, več nism probavou.Ker se mi ni hotu množilnik zvišat sm kišto razkopou, pogledou procesor in vidu,da je odklenjen, sej so bli kontakti l1 sklenjen zihr. Nej kdu napiše zakva ne gre, pa čeprav povečam voltažo na 1,8V.Počas postajam že obupan.:(

Sami ::

Novi bartoni so vsi zaklenjeni in se jih ne da odkleniti, če se jih pa da pa zelo težko.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dragi ::

dobro preber.Jst mam AMD-ja XP 2.8, k je ZIHR ODKLENJEN

Boki_ ::

Tut če so L1 mostički povezani, je proc ZAKLENJEN!!! AMD-ji so sedaj vsi zaklenjeni.
I'm back

Dragi ::

ma al ga mam že ene pol leta pa šele zdej navijam.moj frend, k ga je kupu takrat nekje k jst ga lahku normalno navija, jst pa ne.Zakaj to?

mihec87 ::

Zato ker mas ti nforce chipset frend ga pa mogoce nima.
In bartoni se odklenejo ce povezes mosticke sam to deluje sam na drugih cipsetih na nforce pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Dragi ::

ljudje pa poslušte, obstajajo amd bartoni in amd xp-ji, jst mam amd-xp-je.Kar hočeš pa rečt je, da se ne da amd-xp navijat na nforcu al kaj?

Zheegec ::

AMD AthlonXP obstaja, Athlon Barton pa ne, Barton je samo ime jedra ki ga ima večina AthlonXP, katere lahko sedaj kupiš.
Vsi Bartoni so že okoli 9 mesecev (??) zaklenjeni, torej vsi procesorji od AXP 2500+ so zaklenjeni, nikomur še ni uspelo odkleniti zadeve.

Seveda se da navijat AXP, in to na vseh čipsetih (ok, na nForce2 sploh veliko lažje zaradi PCI/AGP locka), samo sedaj je to malo težje, ker ne moreš več zviševati multiplierja, ampak samo preko FSB - povečaj FSB in to je to.

So pa edklenjeni vsi Athlon XP M procesorji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

patron ::

he he.. jst sm se ujeu staro zalogo.. sm kupu bartona 2500+ pa ga navijam po mili volji :P

mihec87 ::

Athlone xp z jedrom barton se da odklenit sam to ne deluje na nforce chipovju.

Dr_M ::

predn spet kdo odkrije toplo vodo, si raj tole preberte.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sami ::

he he.. jst sm se ujeu staro zalogo.. sm kupu bartona 2500+ pa ga navijam po mili volji :P

Nisi edini, moj bo tud kmalu star eno leto in se navija kakor hočem>:D :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

dobro preber.Jst mam AMD-ja XP 2.8, k je ZIHR ODKLENJEN

Dobro sem prebral in vem kaj pišem. Kakor vidiš pa je procesor ZIHR ZAKLENJEN:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jest10 ::

Kako je pa kaj z duroni? Se da tudi kako odkleniti množilnik?(sis746čipovje)

Dr_M ::

jest pa papezu linke dajem??:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dragi ::

ma sej navijem fsb nad 166, sam pol tam v winsih ,k izbereš uporabnika napiše "sistem low on virtual memory"pa sm dal fsb na default, povečou virtual memori na 5 gb, resetirou, povečuo fsb pa je bil spet isti drek.:O

tiborrr ::

Jao, sine, to je nestabilen sistem, lahko za mojo voljo povecas virtual memmory na 100gb, pa ne bo nic boljse. Vsi AMDjcki od 39-41 tedna 2003 naprej so zaklenjeni.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dragi ::

ma procesor nej se gre nekam solit.Sam za fsb pa ne vem, zakaj mi enkrat dela, drugič pa ne pr istih nastavitvah.
P.S. Mam dvoje windowsow xp pro.
Eni mi pišejo te errorje, pr drugih pa k ugasnem računalnik morem počakat, da se mašina zaustav,pol pa šele prtisnt knof za pržgat da se ugasne (neki tazga k soft off) ,sam na teh pa normalno pa ni nobenih napak za fsb, pa tud če grem do 200 in čez.

Dragi ::

probou z unimi winsi pa ne gre več.

Dragi ::

kaj ga ni junaka?

Zheegec ::

Imaš pač procesor ki se nerad navija. Če si dovolj povečal napetost, potem si pač najbrž že dosegel neko mejo.
Najprej probaj Windows formatirati, da ni kriv kakšen virus ali kaj takega, potem pa lepo navijaj in potem lavfaj Prime95.
Drugega se res ne da svetovati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dragi ::

Ma ne, za nestabilnost sistema, ni mi jasno, zakaj se mi je do eš pred nedavnim navijal bp, sedaj pa že na 168fsb piše out of virtual memory.Kako nej bo bolj stabilen?

Zheegec ::

Ne navijat :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dragi ::

Ja hvala za odgovor, ki ga ne rabim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sempron 3000 in epox 8rda3+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644076 (3500) mtosev
»

Odklepanje Barton 3.0 166FSB

Oddelek: Navijanje
221311 (1000) ERGY
»

AMD procesorji

Oddelek: Navijanje
242350 (1435) Tic
»

AMD ali Intel Pentium 4??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
826174 (4907) Zheegec
»

Problem novi barton 2600 vs.2×512 vs.epox 8rda+!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523220 (2577) kajzer

Več podobnih tem