» »

Odklepanje Barton 3.0 166FSB

Odklepanje Barton 3.0 166FSB

winetou ::

Imam AMD Barton 3.0 in me zanima, kaj morm pobarvat oz kaj morm narest da mu odklenem multiplikator, ker bi mu FSB rad zvišal nad 200MHz. Pri kolegu sma pobarvala Athlona 2.6 pa mi je multiplikator odklenlo... Pri meni je pa problem, da ne vem kaj naj pobarvam, ker pini niso isti kot pri njemu?
Po spletu sem iskal že sheme za to, samo nisem najdo drugih kot za barton 2.5 in 2.8
Sistem:

AMD Barton 3.0 (166FSB)
nForce 2 (ABIT NF7s)
2x 512MB Geil 400Mhz (DUAL CHANEL DDR)
Ati Radeon 9800Xt 256MB

Dr_M ::

3.0 cesa??

aja...pa teh bartonov se ne da odklenit...to ze vrabci civkajo ene 3/4 leta...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GUFY ::

hmm probaj ga odkleniti s klučem.:D :D :D

Škoda denarja ki si ga vrgel stran za tega bartona, ki ti ga ne bo NIKDAR uspelo odkleniti. Vidim da si nov na forumu, ampak lahko bi se pred nakupom tega proca malo pozanimal in s tem prišparal denar in imel boljši proc npr. Barton-M 2400+ ali 2500+ pa še prišparal bi cca 15.000 SIT za kakšno pivo.>:D

bond007 ::

Včasih kr mal zaboli glava ane gufy :\

winetou ::

Ja saj vem in priznam da sem zasral z tem procesorjem... mam v bistvu enga kupca že... kolko naj dam cene približno?

Aja pa če kupim recimo Bartona 2.5 ali pa 2.8... kaj se bolj splača za navijanje?

Pa še nekajme muči... V bistvu lahko procesorju navijem na 195Mhz... pa dela pri okoli 65C°. Je to preveč? Na 200Mhz FSB pa mi ga še ni uspelo spravit... Vklopi se potem pa zamrzne? Bi mu moral še bolj dvignit voltažo? Ali je to zaradi matične in NB ki je tudi kar precej vroč?

Pol pa še eno vprašanje... Vodno hlajenje... če ga kupim recimo samo za procesor bo to dovolj? Ali še rabim vsaj za NB zraven? Za grafično ga po moje nebi rabo ker mam gor dobra rebra za rame in hladilnik od P4 na procu... Zdaj dela na 475/395 (prej na 412/365)?

MEDENA nena sodi drugih po sebi... resnica je pa taka da je čisto vsak izmed nas po svoje malo nor hehe (hec)

Aja pa če sem malo zagnjavo se opravičujem... pač rabim določene podatke

LP!

MEDENA ::

dej navad se uporabljat "+"

2.5+...2.8+

vzem 2500+Mobilca...ki smo že najmanj 1000000x SVETOVALI...če imaš kao 3000+ bi moral delat 200*11 za šalo....sej je že 2500+ barton delal na tej z privzeto voltažo..

GUFY ::

vinetou:Daj no malo preberi teme na tem forumu, pa ti bo veliko stvari o navijanju precej bolj jasnih kot so ti sedaj. 8-O

BTW men dela mobilc 2500+ na 1.55V navit na 11 x 200, kar je še nižja voltaža od privzete pri Bartonu 3200+.:D

Tilen ::

Pri kolegu sma pobarvala Athlona 2.6 pa mi je multiplikator odklenlo...

Uuuu, kaj si pa pobarval to?. Cel svet caka na tole, da nekdo te Bartoncke odklene. Kako ti je uspelo? >:D :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zheegec ::

Pri kolegu sma pobarvala Athlona 2.6 pa mi je multiplikator odklenlo...

Uh, hitro povej kako. Sta to z rdečo barvo pobarvala?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

GUFY ::

:O :\ 8-O :D >:D

SSH ::

Winetou hitro powej,
jaz že čakam s kamero pripravljeno pa omaro z vsemiživimi kemikalijami pa orodji sem tut že odkleno,
samo recep še mi powej =)



P.S. Pišem na stari 486-ki ker sem iz mojega pc-ja že cpu vun vzel inga mam pripravljeneha za odklep!!!

:D :D :D >:D :D :D :D

winetou ::

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P Mater ste eni blesavci... Seveda gre te Athlone pobarvat... na L3 mislim da z svinčnikom prebarvač pin #3 in to je to... to sploh ni nobena umetnost, tak da ne vem zakaj eni že bluzite da niti Athlona XP 2.6+ ki NI BARTON ne gre odklenit? Wow!!! To je pa novo looooooooooool! Fora je da jaz vem kak se to dela samo tega nisem vedel da Barton 3.0+ ne gre odklent... in to je blo edino kaj me je zanimalo tak da zdaj ko sem to zvedel ne rabite več devat nekih neumestnih komentarjev neznanega izvora...

GUFY ::

Kakor je meni znano so VSI atloni XP odklenjeni na nforce2 platah, tako da ne vem zakaj ste se matrali z odklepanjem.:D

winetou ::

Vsi Athloni XP ne... mislim da samo nekateri is serije z jedrom Palmolino ali nekaj takega (ne vem točno če sem prav napiso) hehe

Dr_M ::

en bl pametn k tadrug....
skoda sploh kej komentirat...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CCfly ::

Throughbred B so na nForce2 odklenjeni brez posegov, Bartoni pa so zaklenjeni in pika (razen mobilnih različic in pa Bartonov pred 39. tednom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

bond007 ::

Throughbred B so na nForce2 odklenjeni brez posegov


Men se zdi da to ni res... isto je ko z bartoni.. po 39 tednu 03 so vsi zaklenjeni... ane?
Se pa vse da odklenit, sam ne deluje na nforce 2 platah... pa še mal zakomliciran postopek je... prosim popravte me, če se motim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

CCfly ::

Čisto možno.

Ne vem če bi se dalo z wire unlock trikom kaj narediti.

Zheegec ::

Po 39. tednu Bartoni so zaklenjeni in jih še nihče ni odklenil, Tb-B in starejši Bartoni so pa odklenjeni in itaq nima smisla ga odklepat, če ga pa KT600 in nForce2 plate same odklenejo :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

tbredi B sploh niso bli zaklenjeni, cist tko btw... mnozilnik lohk spreminjas na vsaki plati.
se je pa nezaklenjene primerke dalo dubit se par mescov nazaj, verjetno se iz stare zaloge. za novejse nevem.
novih se pa NE da odklenit, ker sploh nimajo pinov na vrhu procesorja, tako da pojma nimam kaj bos barvu sploh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bond007 ::

Hmm.. se pravi po 39 tednu t-bredi so odklenjeni??? Se pravi ce grem danes po enga xp2200+ v trgovino bo odklenjen? (nforce 2 plata) - si 100% o tem?. nism vedu...

celada ::

"Men se zdi da to ni res... isto je ko z bartoni.. po 39 tednu 03 so vsi zaklenjeni... ane?
Se pa vse da odklenit, sam ne deluje na nforce 2 platah... pa še mal zakomliciran postopek je... prosim popravte me, če se motim..."

To mas cist prov, skor 100% je da ti ga rata odklent na sis cipovju mal mnj sanse da ti ga rata na via in skor nc sanse da ti ga rata na nforce. Zakaj to pa mene ne sprasuj.

ERGY ::

:D :)) 8-) :8) >:D 8-O ;(( :O :) :\ |O :P ;)



LP ERGY


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

amd-jev množilnik ne gre gor

Oddelek: Navijanje
231798 (1341) Dragi
»

Išče se Gospoda ki odklepa BARTONA

Oddelek: Navijanje
371663 (1236) boštjan
»

Thoroughbred

Oddelek: Strojna oprema
331346 (949) Tilen
»

Navijanje zaklenjenih Bartonov (Thortonov) in Tbredov (Duronov)

Oddelek: Navijanje
201698 (1115) RookY

ali NFORCE2 plate res odklenejo procesor???

Oddelek: Navijanje
121374 (1057) morphling1

Več podobnih tem