» »

Low level format (WD800BB)

Low level format (WD800BB)

Jeebs ::

Ellow folk! Po parih urah mučenja se spet oglašam in prosm za pomoč tle na S-T forumu. :D Problem je sledeči... Prjatu me je prosu, če mu zrihtam comp, da se mu WindowsXP sesuvajo, pa če bi mu lohk določene zadeve dol rešu pa zrihtu zadevo... No ja, na začetku sm ga razumel, kot da stvar še deluje ampak se sesuva. NAPAKA! Sistem je bil totalno sesut (če me spomin ne vara je bila že tista scena non-system disc al neki podobnega), prav tako se ni dalo dostopat do nobene particije na disku (file manager k sm ga imel na startup disketi je kazal samo A in B pogon). Potem, ko sm preizkusu že dobesedno vse sm enostavno vtaknu not v CD-ROM WinXP CD in poskusil novo namestitev. Aja, že pred tem me je prjatu opozoru na čudne zvoke, k naj bi jih spuščal HDD in ko sem ga prvič pognal se je tud men zdelo čudno (občasno neki čudno poči, pa nekam glasen je). No v glavnem namestitev se je pognala normalno in začelo je formatirat disk (res čudno počasi). Pred tem sem z WinXP setup programom zbrisal pokvarjene particije in nastavil da naredi novo, kateri sem namenil ves prostor na disku (80Gb). Pri 51% pa mi je zmanjkalo elektrike. Po ponovnem vklopu pa se je začelo... Diska mi nikakor noče zaznat. Prav tako pa ne deluje boot iz diskete, če je ta disk priključen. Poskusu sem ga priklopit v svoj računalnik kot slave, pa brez uspeha. Potem kot master, spet brez uspeha (tud pr men potem noče iz diskete pognat). Vrnil sem disk v njegov comp in poskusil z vsemi mogočimi boot CD-ji (boot iz CD-ja začuda dela), vendar mi niti fdisk niti drugo orodje ne dela z diskom. Poskusu sm naložit na bootCD orodje, k sm ga dobil na Western Digital-ovi strani, pa mi po nalaganju napiše neke napake (zginejo prehitro da bi lahko prebral) in mašina se znova zažene. Preizkusil sem bootCD z že omenjenim WD programom, KillDisk, format, fdisk... Vse brez uspeha in počasi sem že ob živce. Aja, pa mašinerija je seveda neka stara z Celeron 466 in mislim, da se je kot prvo začelo sesuvat zato, ker sam BIOS nima ustrezne podpore za tako velike diske (bog se usmili tega predpotopnega BIOSa). A obstaja kakšna varijanta, k bi disk neglede na to, katere firme je (ta je WD800BB), totalno zbrisala (low level format)? Pa stvar mora nujno delat iz CD-ja! Še to bi rad poskusu, sicer pa se mi tako ali tako zdi, da bo treba stvar reklamirat, ker je disk res pošteno čudno deloval. Pa tud greje se ko 100 hudičev kakor sm opazu.;(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

2nemesis ::

Ne se več sploh ubadat z njim. Dokler je še pod garancijo, ga pojdi zamenjat!
Sam sem disk zamenjal, ko mi je kazal prve znake bad sektorjev, čeprav je še v redu deloval.

Sem pa že tudi formatiral slabe diske, tako da sem tisti del diska pri katerem je škrtalo izpustil. Vendar taki diski niso zanesljivi.

fruti ::

jeebs .. ves kaj se poskusi ... pojdi na to stran in downloadaj http://www.computerbase.de/downloads/so...

ZAP ... ta programcek ko bos ga snel se ti bo razpakeral v seen zap.exe ... no tisti file prekopiri na disketo .... potem naredi se win98 boot disk ...

nato restartaj masino in butaj z dosa ... daj disketo z zapom ... in napisi :
ZAP 0 in pritisni enter

To ti bo zbrisalo prvih 128 kb na rootu .. potem pa z Fdiskom naredi ponovno particijo ..
Ta zap je bolje kot low level ... zato poskusi s tem !

Lp
Bostjan

Jeebs ::

Če je tisti disk v računalniku, potem tudi iz disketarja NOČE bootat.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

No disk je odromal v trgovino in sedaj frend čaka novega. Ugotovili so pa seveda isto kot jst. Disk je šel po gobe... Je reku trgovc ''tud trza ne''.:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do podatkov z notranjega diska, če je windows zbrisan

Oddelek: Pomoč in nasveti
121874 (1646) Odgovor
»

Diagnostično orodje za WD

Oddelek: Programska oprema
144365 (4225) clovk
»

[Windows][XP] Format diska in namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
103134 (2943) slowie
»

Trdi disk in instalacija Win

Oddelek: Pomoč in nasveti
111213 (1008) eagle69
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452281 (1652) BlackHole

Več podobnih tem