» »

MD player

MD player

fictionel ::

hellow!

po tistmu k sm vidu reklamo za pocen MD mp3 player (30ksit) sm biu ful navdušen nad temu in takoj letu v trgovino :D

Pol sm pa tm mal sprašvov, pa mi ni znov prodajalc nč pametnga povedat.

Tko da, če ma kdo kšne izkušnje, znanje glede teh gizmotov nj prosm čimveč napiše...

Predvsem me zanima ta nižji razred, pa razlika med USB in digitalno verzijo (tko pač pravjo tm :8))
Pa če se mi to sploh splača?
kolk časa pa snema en MD, pouhn mp3jev?
pa kvaliteta zvoka?

a bi se dal preskust to u trgovin?

no, napište čimveč

lp!

njok ::

Tule smo se ze malo razpisali, ce te zanima se kaj vec pa vprasaj.

fictionel ::

aha, hvala.. sm mal prebrau

torej vsekakor hočem USB varjanto :D

sm gledov neki za okol 25-35ksit... a je to že kj zadovoljivga? mislm, da sta bla kenwood pa aiwa

no, predvsem hocm slisat mnenje, ce se to splaca, al nj rajs ostanem na enmu cdplayerju?

kasna je pa kvaliteta zvoka? mislm met večinoma SAMO mp3je..

lp

[edit:]
nekak mi je vseč tale
kva praute???:8)

Zgodovina sprememb…

njok ::

Ne vem, meni zgleda kar dobro.

Na MD-ju pa nimas mp3-jev. Datoteke na racunalniku samo izvozis na MD, tam se pa shranijo v ATRAC formatu. Lepo je, ce player podipra LP4 ali LP2, tako bo šlo na en MD za 4 ali 2 audio CD-ja glasbe. Sicer pa lahko snemas tudi preko analognega ali digitalnega vhoda.

Kvaliteta zvoka je za moje pojme odlicna, sploh basi zo zelo lepi.

Ali se ti splaca bos moral sam presodit, meni se zdi veliko boljsi od CD-playerja. Se vecino mp3-playerjev bi zamenjal za MD-recorder.

fictionel ::

ahem.. in kje v sloveniji imajo največjo ponudbo?
pa kako naj vem, če podpira ATRAC? men je prodajalc reku, da nimajo teh in da loh posnamem sam 80min.. tko da me je čist odvrnu... ;((

sony mz n510 torej odsvetuješ zaradi baterije? ja, sj je res boljš če loh zamenaš na vsakmu koraku...
kaj za alternativo?

a obstaja kkšna prodajalna v EU, kjer bi ga lahko kupil in bi mi ga poslali v slo? (kokr sm gledov, so dost ugodnejši.. sploh v NEM)


ka pa pol MZ-n520? za 115€ iz anglije nekje?

Zgodovina sprememb…

njok ::

Glede prodajaln ne vem, jaz sem kupil v Media Worldu v Italiji.

ATRAC podpirajo vsi MD-playerji, razlikujejo se samo glede podpore mono/SP/LP2/LP3.

Glede baterije - bos pac moral imeti polnilec vedno pri roki.

520-tke pa ne poznam,

njok ::

Na hitro sem si ogledal MZ-N520, pa zgleda cisto enak kot MZN-505, samo AA baterije ne dobis zraven.

Nutcracker ::

fictionel, upam da veš, da minidisc ni mp3 player, ki predvaja mini CD-je. Skratka, MD so posebni mediji, na katere snemaš preko samega predvajalnika/snemalca, nanj pa gre 74 oz. 80 min.

fictionel ::

jah, sj lih to je polemika...

atrac lp4 --> minidisc z 320 minutami glasbe?!!? :D
to bi blo ok... drgac sm pa gledov en prenosn mp3 player z 20gb diska za 60ksit.. sam zih je en crap ane? klik

njok ::

atrac lp4 --> minidisc z 320 minutami glasbe?!!?

To je to, ja.

fictionel ::

kva pa tale newgeneration?

klik

a je to ksn nateg/srot?
tale mi je pa precej usec po specsih...

fictionel ::

[delete this, mods...]

Zgodovina sprememb…

njok ::

Gre za Hi-MD standard.

Da ne bom govoril na pamet, je najbolje, da si sam preberes kaj o tem.

Phoebus ::

A se dobi te gizmote (HI-MD) tut pri nas? Kje? Kok $$$? :)

fictionel ::

našel sem jih le na amazonu... sam je pa cena precej višja.
cca 50ksit

hum.. res nevem.. to se mi zdi pa kr mal preveč...

pa še precej debel je -- 3cm...

Zgodovina sprememb…

Jebiveter ::

MD playerja se pod 40-50k ne splaca kuporvat. Zakaj? Zato ker to ni vec to. Sama plastika, zvok pa nevreden MD. Sem do sedaj sprobal enega izmed prvih generacij MDjev (takrat cca. 50k) in enega od zadnjih generacij (cena cca. 30k) (ne vem tocno modelov, oba Sony). Novejsi model me je totalno razocaral. Pri istih nastavitvah in pogojih snemanja/predvajanja (isti source, iste slusalke, isti komadi) je imel stari MD mnogo bolj cist in odprt zvok, novi pa se mi je zdel nekako "stisnjen", manjkale so dolocene frekvence,... Razlika je bila prakticno kot, da bi poslusal MP3 z 96Kbps in OGG z 192Kbps.
Poleg te razlike pa je razlika tudi v ohisju. Sicer je starejsi skoraj 2x tezji in 1,5x vecji ampak imas vsaj obcutek, da imas opravka z resnim playerjem in ne neko cheap zadevo. Zadeva je in aluminija in ima izmenljiv akumulator, ki player poganja 8 ur. (izmerjeno - 6 MDjev) Edino kar sem pogresal na starejsem je dober remote z osvetljenim LCD zaslonom.

Tko, da je dobro prej sprobat zadeve, preden se vrzes v nakup necesa kar bos poslusal naslednjih par let.

Ce pa isces MP3 player potem pa raje prisparaj malo pa nabavi kaksega rabljenega iPoda (ali pa prisparaj malo vec pa si nabavi novega). Bos po moje dost bolj zadovoljen, ker ima iPod res dober sound! Vsekakor pa prej sprobat...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

fictionel ::

ja, sam kuko pa sprobas MD player?
u stacun vrjetn ne pstijo, ali pač?

a pol bi bil ksn HI-md za 50ksit (u nemciji) ze dobr?

fictionel ::

sam se en Q!

jutr zj mislm it pogledat u stacune za Sony Mz n510 za cca 40ksit.. zdi se mi fajn, pa hvaljo ga kr dost...

zanima me pa, ce se da skakat med komadi, al je na MDju posnet use kot en track?

njok ::

Seveda se da skakat med komadi. Tudi mape si lahko naredis. Ce snemas preko digitalnega vhoda in ti rekorder slucajno ne zazna premora med dvema komadoma lahko tudi na sami enoti oznacis presledke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenos zvoka

Oddelek: Zvok in slika
9726 (465) hojnikb
»

[MP3] predvajlaniki s trdim diskom

Oddelek: Zvok in slika
364285 (2674) kapca81
»

Minidisk al mp3 player?

Oddelek: Kaj kupiti
81113 (973) Roadkill
»

kater mp3 predvajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
131496 (1289) humanoid
»

Mini Disc PC enota

Oddelek: Strojna oprema
141217 (1002) iBojan

Več podobnih tem