» »

Windows 2003 - hud problem s particijo

Windows 2003 - hud problem s particijo

|SNap| ::

Zivjo!

Stvar je taka: danes zjutraj mi je Win2k3 racunalnik funkcioniral se normalno, ko pa sem prisel domov in poizkusal odpret disk C (disk D je sistemski) sem dobil sporocilo "Parameter incorrect". No, v bistvu je disk samo eden, le particiji ste dve.

Administrative tools -> Computer management -> Storage pravi da je na C ves prostor prazen, sem pa tudi ze dobil vprasanje da particija ni formatirana in ce jo zelim formatirat. Seveda najbrs ni treba poudarjat da so mi podatki na C particiji dokaj pomembni.

Pred kakim tednom sem prvic ob zagonu dobil opozorilo v stilu: "One or more services could not start ... yada yada yada ... check event log". To sem dobival ob vsakem zagonu, vendar nisem ugotovil kateri je bil ta service, ki se ni zagnal in tudi vidnih problemov ni bilo.

Popravek:
Ravnokar sem v event logu nasel sporocila:
The device, \Device\Harddisk0, has a bad block.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.a...

Ne vem zakaj vseeno ne mounta. Mogoce je sel kaksen kljucni block na particiji. Kaj naj naredim?

Ciho ::

Probej najprej rešit podatke. Uporabi Easy Recovery Pro

|SNap| ::

Ja, zgleda bom res to naredil... Potem pa grem na Comtrona uveljavljat garancijo.

Ceprov men se zdi se vedno mozno da so si samo Windowsi kej fentali filesystem... Ne bi rad izpadel bebec ko bi trdil da ma disk slabe sektorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |SNap| ()

Ciho ::

So poskusil s kakšnim check diskom, al kaj podobnega?

|SNap| ::

Zgleda da imam samo 1 slab sektor sektor: 61441295 (vsaj samo 1 I/O error msg sem dobil). Samo za to se mi skoraj ne zdi smiselno vracat diska, ker se take stvari pac dogajajo in dokler se v normalnih stevilih je sprejemljivo.

Zgleda pa da je tam gori nekaj kljucnega, zato nocejo Windowsi niti mountat drivea. Kako lahko najlazje to odpravim (karkoli ze je tam premaknem drugam, in oznacim sektor kot BAD).

Hvala za pomoc.

//edit: cmd.exe mi sedaj ko napisem "c:" izpise CRC error :( explorer se se vedno obesi. Najrajsi bi celotno particijo formatiral (takrat bi se tudi bad sektorji oznacili, ane?) in prenesel nazaj podatke. Samo problem je da ta EasyRecovery lahko dobi fajle, ne pa tudi njihovih imen, kar je skrajno neuporabno (zame).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |SNap| ()

Skrat ::

Jaz bi se resevanja podatkov poskusil lotiti se s kaksnim linux live cdjem. Morda ti rata zmountat disk in resit zadeve z imeni vred. Lahko da je na tistem nesrecnem sektorju kaj Win-only kljucnega.
Free software is a matter of liberty, not price.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba podatkov uTorrent Win10: SSD, i7

Oddelek: Programska oprema
163783 (2935) Wakiii
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585570 (4396) BorutK-73
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423491 (2280) hojnikb
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396390 (5693) fr4nc
»

Alternativa za MS Scandisk

Oddelek: Programska oprema
141572 (1327) Bug

Več podobnih tem