» »

Barvanje ohišja

Barvanje ohišja

Grey ::

No ja pršu je čas, ko bo moja kištica šla mal pod barvo :D . Isku sm na forumu teme in prebrau te članke na ST sam mi še zmeri ni najbolj jasno, na kakšen način in kako naj jo pobarvam.
Eni članki govorijo o brušenju pa "tuširanju" kište, eni pa tko, da samo novo barvo gor naneseš. Kakšna je razlika med načinoma? Kateri se lušči? Kater sprej uporabit? A je nujno treba uporabit primer, a je treba uporabit zaščitni lak... itd itd. Skratka čim več napišite o tem, kako se to nardi.

frenk ::

matr če bi mel tist ali3n-ov mail bi ga copy past-al...no ja sej nek na s-t more bit;)

ali3n ::

:D

nekak tkole gre:
-----
Spreje sem mel Kenda Kolor ... siva piksna pa "mavrične" črte so gor... - prodajajo v Mavrici

šmirgel - 1200 pa unga grobega (300-400).. drugega ne rabiš; več kot 1200 jaz niti nisem dobu (pa tud ne vem če bi blo kej boljš)

PLEH
1. šmirgel 400 - da zgladiš original barvo (ne pmirglat do živega k nima smisla)
2. šmirgel 1200 - da ful zgladi (se lepo čuti s prsti)
3. operi, magar še z nitro razredčilom (al pa white špirit)
4. osnovna za pleh (ni nujno da pokrije, lahko je lisasto) - na tanko, 1 sloj
5. šmirgel 1200 (isti kot si ga prej uporabu - se prav že rabljen); u bistvu bolj narahlo obrišeš - kot bi brisal z mokro cunjo; probaj s prsti kje je gladko in kje hrapavo...
6. operi z vodo
7. barva - prvi sloj (lahko je lisasto, na tanko!)
8. šmirgel 1200 (isti kot si ga prej uporabu - se prav že rabljen); u bistvu bolj narahlo obrišeš - kot bi brisal z mokro cunjo; probaj s prsti kje je gladko in kje hrapavo...
9. operi z vodo
10. barva - drugi sloj (zdaj že pokrije, če pa še ne, pa še en sloj pol)
11. če je tole končni sloj barve (če je lepo pokrilo) potem NE ŠMERGLAJ VEČ; samo
12. operi z vodo
13. če je potrebno, če drugi sloj še ni pokril - ponovi 10 11 in 12
14. pred lakiranjem (prozoren lak, če seveda hočeš lakirat) operi z vodo
15. 1 - 2 sloja laka (tanka, vmes opereš z vodo)


PLASTIKA (se ful lepš barva kot pleh):
1. dobro operi plastiko s cetom, pomagaj si z nežno gobico... da orenk razmastiš
2. splakni z vodo
3. osnovna za plastiko (1 sloj je dovolj)
4. splakni z vodo
5. barva (ponavad je en sloj dost)
6. slpakni
7. lak

NIKARTE plastike pucat z nitro razredčilom, ker jo (preverjeno ;(( topi!!!)

glej da špricaš iz razdalje ene 30cm.. magar probi na hrtni strani stranice - za vajo.. delaj v zračnem prostoru (garaža - odprta vrata); dobro zaščiti vse - daleč naokoli, ker barva "odlebdi" cca 2m stran...
pa še tole poglej: klik (zip) 161 kB
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Grey ::

Hehe, tnx ali3n za tako natančna navodila. Bom poskusu tko narest. Sej več kokr uničit ne morem:D .
Kolk približno pa stane vse skup? Kolk piksn moram nabavt?

ali3n ::

piksna stane cca 800-900 sit; za Antecov midi tower sem porabil (pleh sem barval samo od zunaj, plastiko pa tudi od znotraj - vsaj na delu kjer so tista rebra...)
- 1 piksna osnovne za pleh (ostane pol)
- 1 piksna osnovne za plastiko (ostane pol)
- 2 piksni barve (barval sem z mat črno) - štrihal sem 3x
- 1 piksna laka (mat) - ostane
- šmirgel (1 list 300, 1 list 1200) - drobiž...

Ne vem od kod si - mal poklič okol po trgovinah mavrice, ki so blizu tebe, da ne boš brezveze okoli letal (nimajo vse mavrice vsega - jaz sem dobil vse na enem mestu v Mavrici v Črnučah).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Grey ::

Hm...še eno vprašanje:)) . Te točke, kako se barva...a med temi točkami, kjer posprejam pa pol šmirglam moram kej čakat, da se barva posuši, al lahk že kr takoj?

ali3n ::

itak čakaš da se barva posuši - jaz sem kar en cel dan (ziher je ziher);
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Eddy ::

Če bi imel možnost bi jaz na tvojem najprej opeskal staro barvo in nato na novo barval...
www.ekwaterblocks.com

Grey ::

Peskanje? Kaj pa je to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276433 (5936) SkIDiver
»

Airbrush

Oddelek: Loža
143275 (2974) JOKER
»

Barvanje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
103318 (3001) NobelMan
»

Barvanje Računalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142125 (1756) ali3n
»

S čim pofarbat ohišje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
263050 (2675) nikonezna

Več podobnih tem