» »

instal winxp

instal winxp

igor666 ::

Hallo folk!!!
Torej lepo od zacetka.Moj sistem instaliranja prej je bil taksen:
1.instal winme
2.pol pa jih povozi z winxp
Vendar sem naletel na tezave takoj ko mi rac. ni hoto inst. winme zaradi manjkajocih datotek.vxd8-O ;(
,to se se nikoli ni zgodilo prej(da mankajo neke datoteke .vxd je racunalnik sporocil pri prvem ponovnem zagonu med instal.)
ok pol pa sem po 3 poizkusih ko se je racunalnik zacel zaganjat v varnem nacinu nastavil da cita direkt z cd.Vse je slo ok.Instaliral sem jih na particijo D,pol pa pogledam pa imam dva win na racu.Onega neuspelo instal. winme na C-u in winxp na D-u.PARTICIJO C JE ZBRISAL brez ukaza, vse .....
Pol ko sem videl da je C itak ze zbrisan razen teh win sem pa hoto formatirat disk C pa mi ga ni hoto,vprasal me je ce mi disk ISPNE pa sem jaz reko ja,zdaj pa je moja velikost diska C namesto 15g samo 5g.
Ponavadi je instaliranje win trajalo kako uro vred z programi danes pa tolko problemov.
Ali mi lahko nekdo pove kje je mojih 10g diska ????
Zakaj se moj racunalnik povsem normalno zazene kljub temu da das noter zagonsko disketo ?????;( ;((

IR Babun ::

1. Za bootanje z diskete v BIOSu nastavi boot sequence in uvrsti disketnik pred trdi disk.
2. Glede tistih 10 GB, se je ze meni dostkrat nardil, da so winsi kaj zbluzl, scandisk ponavadi pomaga, v primeru da ne, pa se ne spomnem kaj sem ze naredu :\ .
3. Če imaš sistem na D particiji in nameravaš C formatirat, poskrbi da bodo na aktivni particiji boot.ini, ntdetect.com in ntldr.sys fajli. Iz boot.ini pa zbris tisto vrstico z win ME.

Upam, da ti bo kaj v pomoc, lp.
SCREW THE GOVERNMENT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262077 (1431) ta_ki_tke
»

dual boot

Oddelek: Programska oprema
5752 (709) Veron
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111246 (1104) duh
»

Windows 2000 & Windows Millenium problem

Oddelek: Programska oprema
6889 (782) Mr.B
»

2 operacijska sistema

Oddelek: Programska oprema
162724 (632) andrej

Več podobnih tem