» »

dual boot

dual boot

Veron ::

Zanima me kako se znebiti dual boota winXPja?

pač sistem na primarni particiji se mi je podrl pa sem moral rešit podatke tako da sem inštaliraš še enkrat winxp na drugo particijo ter skopiral podatke, zdej pa na sveže inštaliral na C: winxp tako da bi na D: samo zbrisal fajle od win inštalacije ter boot skenslu...

kako to narest?

Fuks ::

Formatiraš D: ?

Oziroma, če si to že naredil in ne pomaga naredi tole:

Start > Run > msconfig

Zavihek BOOT.INI in tam daj prvi gumb (Check all boot paths)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fuks ()

Veron ::

fora je v tem, da nočem formatirat d: ker je gor 70gb podatkov, katerih nočem zgubit...

Fuks ::

Kaj pa če bi na D: particiji probal izbrisat /Windows/ mapo in ostalo "nesnago", katera sodi k starim windowsom in potem kliknil uni gumbek. Mislim, da bi to moralo zadostovat, da bi se ti drugi boot izbrisal iz BOOT.INI

smetko ::

desni klik na [moj računalnik] [lastnosti] (ali [start] [nadzorna plošča] [system]) jeziček [dodatno] v razdelku "zagon in obnovitev" klikni [nastavitve] in tu lahko nastavljaš v razdelku "Zagon sistema" kar želiš imeti ob zagonu.

Drugi način pa je da na rootu z text editorjem odpreš datoteko boot.ini (prej odstrani zaščito "read only") in vpišeš potrebne parametre (ta način je primeren, če urejaš boot na drugem disku (particiji), kot je zagnan windows.
No comment

Veron ::

zadevo sem uredil s Fuks-ovo metodo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba aktivne particije

Oddelek: Operacijski sistemi
5976 (750) Oldi
»

dve particiji

Oddelek: Pomoč in nasveti
5882 (795) DocRob
»

Dual boot ---> WinXP - WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
51027 (864) Lith
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111186 (1044) duh
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131987 (1822) ToniT

Več podobnih tem