» »

popravilo TV ja ???

popravilo TV ja ???

iNN ::

Ja jest bi pa uprasov, k mam tut en problem s TV jem, sliko mi kaze v dveh delih na polovici ekrana se slika razpolovi in nekako cudno migeta? TV je sicer ze star ampak k sm ga mel u sobi mi je kr dobr sluzu, najprej sm mislu da je problem z anteno (da ne lovi dobr in je zato slika popacena) pol sm ga pa prklobu na satelitsko in je bla slika se zmer popacena, kaj bi blo lahko narobe? ce bi lahko sam doma to kej zrihtov k na servisu bo to zihr vec prslo kot je pa sam TV vreden :)


P.S. opravicujem se ker sm isto vprasanje zastavil ze v eni temi, sam mi tam ni ni odgovoru:(

Brane2 ::

Če nisis eleltronik ( kar domnevam glede na vprašanje) potem boš težko ugnal napako.

Zveni tako kot da je crknilo kaj v napajalniku ali da je prebilo kak elektorlit na vezju.

Vsekakor bo treba s tem na servis, če že nimaš kje v bližini kakega soseda, ki bi lahko stvar pogledal za kakšen pir ali dva...

iNN ::

ja glede elektronika mas prav, vsaj se nekaj let ne bom ..., ampak, sm mislu da je kaj bolj tazga crknl recmo kaj u katodi , kjer (vsaj mislm tko) se krmiljo zarki ki potem padajo na zaslon, samo ne razumem kako bi lahko, recmo ce bi crknu napajalnik (pomoje se TV sploh nebi hotu vec prizgat) ne da bi se mi samo slika razdelila, glede tega seveda ne bom nc reku ker se mogoce zlo motm (tako mam samo mnenje). Kako pa lahko preveris kondenzator ce je crknu ? al se to da kaj pomerit, al (za elektrolitske) se vid kej nazunaj, za elektrolitske kondenzatorje vem da ce jih napacno priklopis al pa na preveliko napetost jih znese a lahko tudi drugac crknejo, da ni vidno na zunanjosti ?

V naprej se zahvaljujem za odgovore.

lp.

iNN ::

aja glede soseda, ne poznam nobenga tazga, ki bi to kej znal ustimat, je pa eden serviser nekje blizu samo un bi racunov 5k samo zato da bi jo pogledov da o nadalnem sploh ne govorim ....

Brane2 ::

Tam not so visoke napetosti in prakatično nič nič ni takega, da bi blo očitno na prvi pogled. Za to delo rabiš izkušnje.

Poleg tega, napetosti niso zanemarljive. Če ne veš točno kaj delaš, lahko narediš precejšnjo škodo- na sebi ali TVju.

Zato bolj razmišljaj v smeri, koliko se seansa na servisu splača.

Tistih 5 kSIT samo za ogled se mi zdi oderuško, sploh ker gre za soseda in ne uradni servis.

Pojdi na kak pošten servis. Jaz poznam edino Modulcenter v Trzinu, vme pa da so se specializirali in ne vem če se še ukvarjajo s TVji.

NO vprašat ni greh, če oni tega ne delajo več, ti mogoče lahko priporočijo koga.

iNN ::

Ja zaradi tisth napetosti vem da so okoli 6k V za krmiljenje zarkov ce mi je prav znano, zdej si me prepricov, da se bom gotov res dlocu za servis sam bom naprej uprasov zarad kesa, ker ce bodo hotl vec met kot pa je TV vreden, pol jo mam lahko doma na delovni mizi za raziskovalne namene :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

popravljanje gramofona

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193062 (2409) SaXsIm
»

Nec versa okvara osn. plošče najbrž uporčki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
161150 (935) Pyr0Beast
»

Tv Sony, skrčena slika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111560 (1306) Brane2
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10315204 (10884) Pyr0Beast
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511469 (9533) SodVina

Več podobnih tem