» »

Pomoč v dreamweaver MX 2004

Pomoč v dreamweaver MX 2004

kalcek16 ::

Zanima me kako bi naredil,da bi na internet stran dal slike in ko bi kliknil na fotko, bi se povečala čez celi zaslon.

Zanima me tud, kako bi naredil, da bi imeu na internetni strani napisan ime komada in izvajalca in ko bi kliknil na ta ime, bi si lahko downloadal mp3

webfreak ::

1.) Glede slik to kar ti iščeš je ali foto-galerija, o čemer se je zadnje čase na forumu veliko razpravljalo malo poglej po prejšnjih temah!

Ali pa za manjše število slik enostvana rešitev:
Narediti boš moral 2 vsrti slik. ena bo majhna (po velikost fajla in velikost na strani) potem je onostavno ustaviš na stran kot sliko (insert -> image). Ko jo imaš na strani pa klikneš na to sliko in ji določiš link. Ta link naj kaže na večjo sliko in to je to. Ko bo uporabnik kliknil na link se bo odprlo ali novo okno ali pa kar v istem oknu (kakor boš določil target).

2.) Glede komadov in njihovih izvajalcev:
Lahko enostavno narediš taelo in v ene celice vpisuješ izvajalca in v ene naslov. Potem samo narediš link do .mp3 datoteke in brskalnik bo sam poskrbel da se bo vsebina začela prenašati.

Glede tega bodi previden kajti za muziko veljajo copiright pravice!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webfreak ()

kalcek16 ::

Zanima me tudi, kako bi naredil , da bi bilo treba upisati geslo in uporabniško ime, če bi kdo hotel downloadat kakšno stvar. Ampak da bi si jaz zmislil to ime in geslo, da nebi bilo isto kot za internetno povezavo.

webfreak ::

Za to je nujno potrebno znanje kakega serverskega jezika (PHP, ASP,...). Potem pa lahko o tem razmišljaš. Prav tako mora tvoj server, kjer gostiš stran podpirati le ta skriptni jezik drugače ne bo nič.

kalcek16 ::

Zanimata me še dve stvari:
1. kje se dobi števec,za obiske in kako ga aktivirat?
2. imam link do ene strani (pošiljanje sms) vendar se zadnje črke spreminjajo, kako bi naredil, da ko bi se črke spremenile na original linku, da bi se spremenile tudi na mojem linku in bi bila vedno direktna povezava?

webfreak ::

Vse zahteve, ki jih imaš ti so povezane s dinamičnimi spletnimi stranmi. POtrebno je znanje PHP ali pa ASP. Tako da boš najprej moral povedati kako veliko je tvoje znanje o tem.

Za števec lahko pogledaš malo na hotscripts ali pa kje na googlu. Lahko pa si ga če imaš vsaj malo znanja PHP ali ASP napišeš kar sam.

Yerpo ::

Verjetno misliš na kakšen števec izven sajta. Poženi google in napiši 'web counter', nič lažjega.

pivmik ::

1. Napredni Števec za obiske skupaj z obsežno statistiko strani dobiš zastonj na : www.estats4all.com

2. Za to pa moraš biti že ZELO napraden uporabnik oz. heker, ker moraš odkriti njihov algoritem, ki tako linkanje verjetno preprečuje. Niti ne vem če je to dovoljeno.
LP, Gregor GRE^

TylerDurden ::

fotogalerijo ti naredi dreamweaver, poglej pod commands.
Let\'s make some soap ...

nero ::

Mene zanima kako v Dreamweaver-ju nardiš, da ko klikneš na link sliko ti se ta link odpre v novem oknu.

Hvala

nero ::

ter kako spremeniš izgled desnega slajderja?

tec ::

Za odpiranje slik uporabis window.open.

Drsnik pa spremenis s pomocjo css-ja
http://www.legend.co.uk/tutorials/css_scroll.html

Tody ::

ja pa zakj bi se šel neki umetnost z java scriptom ko pa lahko samo linku določiš atribut _blank ??

nero ::

Kako pa določiš ta atribut _blank ?

Tody ::

a href="file:///E|/server/index.php" target="_blank" To je hiperpovezava ki odpre novo okno /a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

nero ::

tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Html in CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
192150 (1703) mte
»

Problem z front page

Oddelek: Izdelava spletišč
181905 (1711) jack10
»

Izdelava strani z Dreamweaverjem in Photoshopom

Oddelek: Izdelava spletišč
232787 (2199) mitjaje
»

odpre se okno kot pop-up

Oddelek: Izdelava spletišč
101230 (1126) Senzacionale
»

HTML 4.01 standard in NS-Mozilla ter težave

Oddelek: Izdelava spletišč
401533 (1067) Zzzzzzz

Več podobnih tem