» »

Čudno

Čudno

x_men ::

Imam en čuden problem, ko navijem mojega AMD-ja 2500 na 2800 mi v Aquamarku pokaže manjši CPU score kot, če bi imel na orginal 2500. Če ma kdo kakšno idejo zakaj mi to dela naj mi prosim odgovori.

COMP:
CPU: AMD 2500+ Barthon
Plata: Gigabyte GA-7N400L
RAM: 1GB 333
VGA: Geforce Leadtek Winfast 5900XT

Spajky ::

zato ker si navil proc več kot zmore in njegov interni L2 ecc checking popravlja napake, ki se dogajajo; zaradi tega seveda zgublja performance! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kajzer ::

Voltažo mu poviši.

Jackal ::

Točno tako kot je napisal Spajky.

Lahko se pa tudi dogaja (čeprav malo verjetno), da se ti procesor pregreva in ti plošča vklopi "thermal throttling" kot je nastavljeno v BIOSu in ti avtomatsko zniža frekvenco procesorja. Zato posledično tudi nižji rezultat.

Lahko da boš z višanjem voltaže odpravil probleme, če so takšne vrste, kot pravi Spajky. Če pa so problemi s pregrevanjem, pa lahko da boš naredil še slabše. Zato preveri malo najprej temperature. Če se gibljejo okoli 70°C bi se lahko vkljapljalo že termično reguliranje.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

x_men ::

Temperatura proca je 50 stopinj. Mal čudn je k vidm da folk pili barthone 2500+ na FULL. Jest ga dam pa na 2800 pa že trokera.

x_men ::

A je mogoče zarad tega ker jest multiplier sploh ne višam, jest sam FSB-je šopam.

Spajky ::

možno tudi ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Bartona 3000+

Oddelek: Navijanje
402164 (1171) 69charger
»

Nadgradnja sistem pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
251647 (1289) scancarm
»

navijanje z Epox 8RDA+ Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
694329 (3064) Gajba
»

2800 barthon?

Oddelek: Navijanje
20991 (740) GUFY
»

Do kot lahk navijem?

Oddelek: Navijanje
12963 (798) BoLhCa

Več podobnih tem