» »

Fedora Core 2 dual boot

Fedora Core 2 dual boot

M-man ::

Ali je kdo že reševal probleme z dual bootom oziroma grubom povezane s karnelom 2.6 (Mandrake 10, Suse 9.1 in Fedora Core 2) in bi bil tako prijazen da bi rašitev razložil uporabniku Windowsov:\

moj_nick ::

Malo bolj natančna obrazložitev problema nebi škodila.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: moj_nick ()

M-man ::

Problem je sledeč:
The bug you speak about in the article stems [from] a few subtle,yet key feature changes that have happened within the 2.6 kernel. For 2.6 the kernel developers pulled out certain functionality from within the kernel related to Hard Disk geometry. In 2.6 the developers though that it may be wiser to have user space take control of things such as HD geometry. There is still discussion as to whether or not this was such a bright idea.

In addition to that, it is noted in the bugzilla report that the cause of this bug seems to be a CHS geometry problem. This problem most likely stems from an error within the parted utility, addressing bios incorrectly. In fact, many users with this bug reported that it disappeared after updating their bios to newer versions. Other than that, exhaustive testing has been done on this bug and newer machines did not seem to have this problem. It was almost totally non-reproducible. link

In rešitev naj bi bila:
Here is a much easier way to fix the partition problem, as suggested
by Alexandre Oliva on fedora-test-list:

sfdisk -d /dev/hda | sfdisk --no-reread -H240 /dev/hda

The 240 value worked for me, in other cases probably 255 is better.
Plus, if this helps finding the bug, the kernel still reports wrong
disk geometry in /proc/ide/hda/geometry, even after fixing the
partition table with the correct values. link

Sedaj me pa zanima kako si to rešitev razložiti.

EDIT:
Moj pogled na problem je sledeč: grub ne funkcionira in omogoča le zagon linuxa, medtem ko v primeru zagona windowsov sledi grub error. Situacija je brezizhodna, saj ne pomaga ne novo nameščanje oken ne formatiranje 40g diska na drugem računalniku - nič. Sam sistem je sestavljen iz 6giga diska s Fedoro in 40giga diskom z okni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-man ()

moj_nick ::

Paste-aj v forum datoteko /boot/grub/grub.conf oz. /boot/grub/menu.lst
110111001001010001010000

M-man ::

Ja no v bistvu je to problem soseda, ki pa mu v linuxih ne dela internet (dial up ISA us robotics sportster) in zato sprašujem jaz - kot grešnik, ki sem mu posnel Fedoro:\

dr.J ::

A ti sploh veš, kaj bi pravzaprav rad vprašal?

M-man ::

Kako urediti dual boot oziroma oživiti windovse. Rešitev, ki ni uradna, em sicer napisal vendar mi ni jasno kaj storiti oz kaj pomeni.

PS: Če bi prebral temo in kliknil na linke bi opazil, da je to rasna težava, ki se pojavlja s kernelom 2.6!

dr.J ::

Nekaj je tule:
http://lwn.net/Articles/86835/
pobrskaj tudi tule:
http://fedoranews.org/

Meni na srečo dela FC2+WXP na prenosniku, samo sem nadgrajeval sproti preko testnih različic.

Verjetno so to napako v development verziji medtem že odpravili, zato bi morda inštalacija le te preko mreže to odpravila.

M-man ::

Kolikor sem jaz uspel razbrati se težave pojavijo, če ob nameščanju ustvarjaš particije. V primeru, da imaš že ustvarjene pa ni problemov.

Je pa to napaka kernela tako, da jo imajo vse testne različice in ne glede na pritožbe tudi končna verzija.

Mene zanima kaj pomeni:
sfdisk -d /dev/hda | sfdisk --no-reread -H255 -C14593 /dev/hda

Kaj naj bi jaz tukaj naredil? (Zgleda, da se bom med počitnicami moral lotiti branja:\)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-man ()

dr.J ::

> V primeru, da imaš že ustvarjene pa ni problemov.

Če je tako, potem pa jih naredi s FC1 CDjem. Bootaš v rescue način in s fdiskom narediš particije.
Ampak sam nisem preizkusil tega, tako da ne vem, če dela!

Jaz sem imel najprej na prenosniku FC1 in sem sproti iz firbca nadgrajeval na FC2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

M-man ::

Največji problem je, da je 40g disk povsem neuporaben, saj ga ni možno formatirati oz. se znebiti boot sektorja. Kako to usposobiti?

Ne pomaga niti win XP Recovery Console
bootcfg/rebuild

dr.J ::

Kaj pa dobri stari "fdisk /mbr" ?

Če ti je za podatke vseeno, poskusi recept s Fedora Core 1 CDjem.

Davor ::

Mogoče bo ta članek koristen:

http://www.fedorazine.com/content/view/...

Lp,

Davor.

s_bostjan ::

Jaz sem imel enak problem in sem ga z omenjenim trikom rešil (ustrezalo mi je parameter -H255, enim ustreza -H240 odvisno od velikosti diska se mi zdi) Ukaz ti v bistvu v mbr spremenii naslove posameznih particij na vrednosti ki ustrezajo lba načinu naslavljanja.
(v biosu si nastavi pri disku namesto auto na lba in ti bo brez ukaza tudi delalo - vsaj meni je - je pa bolje popravit)

Moral sem pa malo manevrirat ;-) in sicer zaradi nekega sporočila ki ga je sfdisk vračal v izpisu. Probaj narest takole:

sfdisk -d /dev/hda > tmp.txt
vi tmp.txt
////// sedaj v tmp.txt izbriši vse vrstice do komentarja, če seveda obstajajo ///////
cat > sfdisk --no-reread -H255 -C14593 /dev/hda

pa bootni pc in probaj winse. Obilo sreče.

s_bostjan ::

ooops. tam pri cat sem izpustil fajl. tako mora bi:

cat tmp.txt > sfdisk --no-reread -H255 -C14593 /dev/hda

Pa -C14593 tudi nisem uporabil. Probaj brez če ne bo delalo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151829 (1461) Michael7
»

[Gentoo] Kernel upgrade (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674438 (3964) Trubadur
»

SATA diski @ Gentoo - kernel panic

Oddelek: Operacijski sistemi
61593 (1490) PARTyZAN
»

pingo dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
81142 (982) InnerSelf
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331776 (1229) moj_nick

Več podobnih tem