» »

Athlon T-bird 1.2 - VROCE!!

Athlon T-bird 1.2 - VROCE!!

Bole ::

procesor se mi neverjetno greje.... v biosu kaze temperaturo 65 stopinj ko racunalnik ni obremenjen
..temperatura sistema je 34 stopinj.

..je to normalno? ..kako odpravim problem

na spodnji strani procesorja je nalepka s crtno kodo, je to priporočlivo odstarniti?

Hvala za pomoc!

bole

OZZY ::

To je pa zelo visoko. Ker hladilnik pa imaš gor? Upam, da ne Corba. Ker moj frend ASH je mel podoben problem z temperaturo proca in je pol nabavu en hladilnik, ki se v megahitu dobi za 1500 sit-zelo podoben vulcanu on mu je temperaturo znižal na okoli 35-40 stopinj. Samo da je dal en vent v ohišje ,ki piha na procesor.

Vendar pa tudi tvoja temperatura sistema nekaj pove.
Verjetno nimaš nobenega venta notri, ki bi mešal zrak ali a ga odvajal. Ker če to narediš boš zmanjšal temperaturo procesorja za okoli 7-10 stopinj. Moja izkušnja.

Kot drugo. Če nisi odstranil nobene nalepke spodaj na termalni pasti je lahko to proble.
Če nisi dal nobene termalne paste gor jo daj.

Kot tretje poglej, če ti hladilnik dobro leži na jedru procesorja

Predvsem je pa pomembno lufztanje računalniškega ohišja. POskrbi za to. kak dodaten ventilator, ki piha zrak notri in pa ven ne bi bil odveč.

Tisto nalepko z črtno kodo odspodaj na procesorju pa ni treba dol dajat. Verjetno je identifikacija od prodajalca, če se ti slučajo pokvari in je treba uveljavljat garancijo.
Go with the flow.

MUC ::

Ob max obremenitvi ti ne sme it na 60 ! Tvojih 65 je veliko preveč, zato se pozanimaj pri prodajalcu kaj se lahko naredi. Jaz ti ne priporočam, da sam kar koli šariš po računalniku. Odnesi ga na servis in naj sami popravijo napako.

sinko999 ::

Aja za temperaturo procesorja sem že preizkusil pri frendu , ko ni dal na vent toka se je segrel proc na enih 85°C , procesor je Duron 600@850 , pa je delal pri tej temp enih 10 min preden je opazil napačo . Tak da se ne preveč bati . Na hladilniku sem si še prste požgal . Drugače pa so proc ponavadi deklarirani do 90 °C . Če potrebuješ natančno do kolko lahko gre tvoj mi napiši celotno številko , ker nimam CD-ja z podatki o proc truntno doma .

LP

LP
Ni? ni ve?no !

OZZY ::

ne glede na to do kok so deklarirani sinko je 65 stopinj absolutno preveč. Bo treba zmanjšat temperaturo. Ker posledica je lahko tudi nestabilnost sistema.
Go with the flow.

element ::

Evo, preprosta rešitev: Nujno moraš naredit dober prepih čez ohišje, ker je 34°c preveč. Temperaturo v ohišju moreš spravt, da bo nekje +1°,+2°c več od sobne. Več pa ne. Lahko si kupiš tudi bolši hladilnik za proc. Nujno pa naredi zračenje ohišja... :D

MUC ::

Jest mam ohišje 39, proc pa 40-50 oz max 59, ob max obremenitvi. Mam pa tut 1.2G

element ::

Vi ste vsi (skor) čudni! Jest mam v ohišju 1°c več od zunanje, ki je 21°c. :D Vi pa 39, pa take! 8-O Dejte no mal prezračit!!!

Bole ::

Hvala za nasvete!

elfin ::

Meni pa temperaturo procesorja kaže ene 3 stopinje manj kot temperaturo sistema.

Hm. :D:D:D

MTB ::

Jest mam Durona 900, a se ti zdi 53-54 stopinj preveč?

RS

Yohan del Sud ::

Jaz imam ves čas čez 60° (D600@900) pa se ne sekiram preveč. Če dela stabilno...

VASkO ::

elfin, si si naroben senzor izbral za CPU temperaturo...

Pelcijan, ti si si tudi naroben senzor izbral za sistemsko temp, na plati je en senzor, ki nic ne kaze, je nonstop 20°C ali 21°C. V BIOSu je tapravi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pentium III °C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171575 (1344) lakotnyk
»

Temperatura AMD XP 2000P+ ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231710 (1337) Bremzi
»

čudne temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261259 (1005) Yacksy
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442419 (1346) Cuoresportivo
»

Temperatura?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
13960 (790) Matri[X]

Več podobnih tem