» »

Kako odstraniti Trojanca?

Kako odstraniti Trojanca?

Dagy ::

Pozdravljeni...

Ker so se mi začele dogajati čudne reči, sem preveril viruse in trojance. A2 je ugotovil nekaj trojancev, virusov na srečo ni, in sem jih seveda tudi pobrisal. Vendar pa se mi eden vztrajno upira - 180search Assistant. Tudi v spodnjo opravilno vrstico mi namontira okence in tipko za iskanje :| .

V nadzorni plošči pod dodajanje in odstranjevanje programov je viden, vendar zahteva dostop na internet za deinstalacijo. Nato namontira uninstall program, ki dela isto.

No sedaj mi v primeru deinstalacije zamrzne nadzorno ploščo in jo moram na silo zapreti... Torej se ne pusti odstraniti.

Ima kdo idejo kako zadevo odstraniti ali celo zadevo pozna? Bil bi zelo hvaležen za vsak nasvet :) !

LP Dagy

Jakka ::

ad-aware


klik!

Sami ::

Norton8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

iro ::

Kaj je tako tezko prebrat oz. poiskat po forumu >:D >:D >:D
http://www.pandasoftware.com/activescan/com/activescan_principal.htm to ti zihr odstrani.

K0K0 ::

To sploh ni tojanc beri!
Zadevo si najverjetneje dobil s kakim zastonj programom.Probi tko kot je hundey reku drgač pa pejt še v safe mode pa ga probi pobrisat. Pa priporočam da že enkat začneš uporabljat mozillo al pa opero ker tam teh problemov ni :D.

Dagy ::

Hvala vsem pametnim glavam, ki ste se potridile z odgovorom :) . Me je že zaskrbelo, pa me je Modri_zob potolažu.

Jaja, sej mam tud Mozilo, pa sem se nekak privadu na tole MS-IE čudo. Če drugega ne, vedno pravilno prikaže style, pa pixli so čist natančni, pa še kej. Ja, da pa ni varn se zavedam, pa za požarnim zidom na Linuxu nekak upam, da ne bo kakšne tragedije. Vsaj za zdaj je bilo OK. Razen neki trojancev, ki so prišli s pošto (spet MS Outlook...)

LP Vsem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navapqwa.exe ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
171870 (1650) ScorpionX
»

ko se ti windowsi sesujejo... + Device Manager

Oddelek: Operacijski sistemi
141460 (1289) darkolord
»

Brskalnik crkne, ko zagleda besedo "v-i-r-u-s"

Oddelek: Pomoč in nasveti
241864 (1470) K0K0
»

virus

Oddelek: Pomoč in nasveti
52188 (518) hyphh
»

Problem z dolgotrajnim zaganjanjem Windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
5998 (874) iro

Več podobnih tem