» »

Zakaj me vse skupaj zajebava?

Zakaj me vse skupaj zajebava?

Scorpia ::

Takole je bilo vse skupaj. Grafično sem dal stestirat v mlacom (kjer sem jo kupil), kajti meni se mal pojavljajo zelene pike kadar zaženem katerokoli igro. V testih za arefekate, jih med testom dosti najde.Grafična se nič ne pregreva. Tam so pa mi rekli da je pri njih 5 ur grafična normalno delovala, brez napak. Pri meni pa naj bi, ker premal elektrike dobi.Ok sem rekel, verjetno zaradi napajalca, k so oni uporabljali 360w napajalc, ki ima dobro 3,3 voltno linijo. Ne spomnim se kolk amperov je povedal.Jaz pa 250w No Name. Pridem domov vržem ven staro grafično kartico, mal počistim ventilatorje. Pa rame ven tut dam, da mal stestiram vsakega posebi, da vidim katerega bom obdržal, ker jih bom kmal menjal. In prvo dam stari ram not, rač. se ne prižge (isto kot prvič,ko sem sestavljal računalnik in sem cel dan zgubil, da se je vžgal). Pol sem vstavil v dimm 3 in takoj se je prižgal. Ko sem bil v windowsu, in sem zagnal 3dmark03, je rač. zmrznil. Pol sem ga reset... in slučajn vidim da ob zagonu kjer piše podatke o stanju rač. vidim CPU temp. -93C!!! Še enkrat ga resetiram izpiše 20 in počasi pada temp. in spet -93. V windwsou mi je po 5 min. zmrznil. MBM5 je lahko prebral iz biosa -93C, ostali programi pa ne. Sam voltažo pa ostale stvari. Pol sem dal oba rama not, kot je bilo zadnjič in že 10-15 minut (oz.kolikor dolgo pišem ta moj spis :D ) že dela normalno. Sam spet se pojavijo zelene pike, zmeraj na vrhu zaslona, ko zaženem igre.Pa temp. procesorja je 30-31 stopinj po čiščenju. Prej 36-38.
Voltaža Vagp je 1.520 V: a je to dober?
Ni mi jasno pol zakaj mi je un v mlacomu dejal neki 3,3 volta da ima dober, če mi Epox-ov program USDM pravi da je lahko najnižje 1.4 v največ pa 3,4. Izmeri pa 1,520v.

Ostalo pa imam takole:

VCore: 1.520V
Vagp: 1520V
+5: 5.134V
+12: 11.916V
Vio: 3.168V
VDimm: 2.624V
Vbat: 2.960V Mal je že boga :D Bo pa še delala.
5VSB: 4.945V

Računalnik je: PIV 2.0, Epox 4SDA5I, FX5600, WIN XP.

LP

Scorpia ::

Zdej pa še nekaj. Po nekaj časa delovanja, sem ga še enkrat zagnal, not utaknil bluetooth in ga lepo prepozna in driver in pol naenkrat temen ekran, pa vidim da se je resetiral. Pride do tam kjer piše status sistema ko išče cd-je, diske in pol zmrzne in ene bele pikice se pojavijo. Pritisnem rseset in monitor se noče več prižgat. Prižgal sem tako da sem spet rame daju not, pa druga grafična, zdej je spet fx5600 not in zaenkrat dela vse ok. Ampak epox usdm mi meri premal vrtljajev ventilatora od CPU-ja. Namesto 2500 mi meri okrog 1200, uklopil sem za foro še en vent na drug chassis fan2 in tut premal meri. Edin biosk zaenkrat pove vredu.
Prav zanima me kaj mi bo zdej ali kasneje zabluzil računalnik...;((

Brane2 ::

Kaj pa ce so se ti posusili kondiji na palati ali celo v napajalniku ?

Scorpia ::

Na plati so vsi ok, to je prvo kar sem pogledal. Sam napajalc bom jutri razstavil pa bom videl kakšnem stanju je. Zdej sem opravil nekaj testov. 3d mark je delal normalno, ni resetiral rač. pa branje in pisanje ramov je bilo tudi ok. Preizkusil jih bom še z memtest-om.
Zdaj me mal skrbi CPU, da mi bios ne meri dober ker če dam obremenitev se segreje sam za 2 stopnji, ko je bil končan 3d mark, je bil kr 30 stopinj. Zdej mi kaže temp. kot med zimo ko sem meril :| Če pa potipam hladilne reže na cpu, so tut res nenavadno hladne.

Scorpia ::

Zdej kaže normalno temp. cpu-ja. Kriv je bil drug ventilator ki sem ga priklopil in mal piha v procesor in ga je dodatno hladil :D

VASkO ::

3.3V je Vio in ne Vagp. ti mas res nekam nizko 3.3V napetost, saj jo mas na samo 3.16V. me zanima, kam ti pade pod obremenitvijo.

Scorpia ::

Zdej ko sem ga prižgal je Vio: 3.152V
Zdej vse bolj sumim da je kriv napajalnik, čeprov se ob navijanju in ko testiram navitega, nič ne resetira al pa jvi kakšno napako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik Chieftec 410W ali Power LC6550 550W

Oddelek: Kaj kupiti
262579 (1746) Lynx

COD2 & PunkBuster

Oddelek: Igre
69142 (9049) j3rn3jk
»

Navijanje Opterona 939 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Navijanje
50430588 (14758) GUFY
»

Navijanje AMD + Gigabyte

Oddelek: Navijanje
291982 (1346) dejansan
»

V mejah normale?

Oddelek: Strojna oprema
13949 (800) Vlady

Več podobnih tem