» »

2 napajalnika umrla v enem tednu!!

2 napajalnika umrla v enem tednu!!

|Luka| ::

Sistem je sledeč:
MSI k7T Turbo v3 + Athlon XP 1800+ (nenavito) + 2 * 128 MB
ATI Radeon 9000 Pro
40GB IBM Desktar
LiteOn CD-RW
2 * mrežna
SB Live!

Začelo se je ko se mračunalnik očistil prahu in ko sem ga ponovno vklopil je v napajalniku zasmrdelo in počilo in konec...se ni več zbudil...
dobim "obnovljeni" napajalnik, zadeva teče 4 dni BP, potem pa spet PUF, tkorat je šla samo varovalka. Danes pa sem kupil nov 300W napajalnik (sicer no-name), ampak me skrbi da bo po parih dneh spet crknil!
Če kdo ve kaj se dogaja naj mi prosim pomaga, ker mi je nekako dovolj da na vsak teden kupujem nov napajalnik.

LP Luka

Sergio ::

Si pomeril voltažo v vtičnici? Mora biti vsaj 210.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

|Luka| ::

Napetost v vtičnici je točno 230V, samo po pravici povedano tukaj niti ne vidim vzroka...

kockish ::

Razmisli o kakem UPS-u.

|Luka| ::

@lordkocka:
UPS? Čemu?

K0K0 ::

Če te prav razmem ti je ubistvu 2x crknil isti napajalnik. torej je bilo nekaj narobe z napajalnikom. Drgač pa jest mislim da ne more kar tko crknt razen če ti strela trešči (zato ups).

Caligula ::

Ma ta tanov ma itak garancijo. Ce crkne pol ves da mas problem, ce pa ne pol ga pa nimas. Ce ga mas pol pa spet postavi vprasanje tukaj, ker pol bo ziher in se bo sele sploh splacal zaet razglabljat.

HeiJack ::

A je že kak brihtnež pomislu, da plata nazaj "seka" in zato napajalnik crkne? - pomoje ne :D

kockish ::

UPS? Čemu?

Ce je krivec slaba elektricna napeljava. UPS vzdrzuje enakomerno napetost. (blazi nihanja)

|Luka| ::

Modri_zob:
ne. ni bil isti napajalnik; starega sem dal v račun dobil pa rabljenega;

Caligula:
če misliš da to ni problem, potem se ne oglašaj, ali pa podaj kakšen konkreten argument>:D

HeiJack:
misliš resno?

JustVi ::

Caligula:
če misliš da to ni problem, potem se ne oglašaj, ali pa podaj kakšen konkreten argument

HeiJack:
misliš resno?


bolj te prijemljejo neki mistični vzroki. Lahko tudi tavaš tam.

|Luka| ::

Poglej, mene ne zanima kakšni mistični vzroki prijemljejo koga, samo postavil sem vprašanje na katerega sam ne vem odgovora, ker pa pravijo da več glav več ve, sem upal da bomo mogoče tu "razčistili" zadevo.
Ampak sta mi zgleda zarad mističnih vzrokov tudi oba napajalca najbrž crknila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |Luka| ()

Caligula ::

To se nebi bil problem za resno razpravo ,ce bi mu isti napajalec crknil dvakrat kot je bilo razumljivo iz njegovega prvega posta. Ker je pac pol najverjetneje napajalec in ker ze ma novega, ki mu dela (in je itak v garanciji) se nima smisla nekaj v tri dni razpredat.

Ce pa crkne se ta pa je definitivno problem nekje v compu.

A gremo zdaj idpirat teme tipa men je prejsnja stara graficna crknla in zdej bi jz zaceu razpredat, ce mi bo tanova tud...

Lahk cel forum utopimo v tem pol, ne?
Pac napajalci crkujejo. Ce pa crkneta dva razlicna pa je ze mozno razglabljat.
>:D

JustVi ::

>Začelo se je ko se mračunalnik očistil prahu in ko sem ga ponovno vklopil je v napajalniku zasmrdelo in počilo in konec...se ni več zbudil...

v svoji čistilni vnemi si zadaj prestavil stikalo na 110V in puff...izi


potem ti je kolega v sorazmerju s ceno tega skurjenega napajalca iz svinjaka privlekel drugega, logično fuff...izi.

seveda če sedaj crkneta še dva nova (kar verjetno ne bo) bo stvar že vredna razmisleka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

|Luka| ::

Napajalnik na zadnji strani ni imel stikala za preklop med 110 in 220 V, torej ga tudi premaknil nisem>:D
Ravno zato, da mi ne bi crknil še nov napajalnik, sem raje probal z rabljenim, ki je deloval normalno nekaj dni.

Sims ::

Pglej Zasebna sporočila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ugasne/ zmrzne - overclocking failed (nič ni OC)

Oddelek: Pomoč in nasveti
422676 (2051) Han
»

Ali bo napajalnik zdržal (550W)? RX 480, CPU AMD 8350... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
569326 (8275) tikitoki
»

Asea experience

Oddelek: Loža
185054 (4759) Good Guy
»

Novi napajalnik - ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
201728 (1428) Pyr0Beast
»

Ko vstavim CD, računalo za 10 s "zmrzne"

Oddelek: Pomoč in nasveti
7827 (652) MilkyWay

Več podobnih tem