» »

Linux - Problemi z prenosom datotek

Linux - Problemi z prenosom datotek

Matri[X] ::

Na strezniku imam namescen Debian linux in imam problem s prenosom datotek, bolj natancno, dohodnimi prenosi. Primer: ko z wget downloadam .iso file iz slo-tech streznika na moj streznik, je hitrost sicer okol 8MB/s (odvisno od obremenitve s-tja), ampak se prenos ustavi pri 32MB. Isto se mi zgodi, ce downloadam isti iso file iz ljudmile (ustavi se isto okoli 32MB). Ce pa downloadam recimo 100MB.bin test file iz web serverja mojega ISPja, pa deluje normalno, prenese se brez problemov z max. hitrostjo (10,5MB/s). Podoben primer je tudi, ce zelim na streznik od doma uploadat kaksno datoteko. Rar datoteke gredo normalno, htm in jpg tudi, nekatere (recimo .bsp) pa ne. Datoteko zacne uploadat, potem se pa pri parih % prenos ustavi in FTP session obstane. Probam sem z dvema razlicnima ftpdjema. Kernel je 2.6.5-mm6, mrezna kartica pa 3Com 905C-TX. Lepo bi prosu, ce kdo pozna resitev na problem, kajti jaz ne poznam nobenega, ki jo.

Phoebus ::

A zmeri se pr 32M ustavi? Si za kakšnim proxyjem?

Matri[X] ::

Nisem za nobenim proxyjem. Se pa pri isti datoteki vedno ustavi priblizno na istem mestu. Recimi pri s-t linuxu vedno od 31,8MB do 32,6MB, nekje vmes. Pri uploadu od doma se tudi vedno na istem mestu ustavi (bsp datoteke so velike 300kb).

Bakunin ::

probaj se ftp prenos. apache zna biti omejen s SOCKET_SIZE.

sicer pa ....... Intel omrezna kartica dela cuda.0:)

Matri[X] ::

Saj sem napisal, da je pri FTPju isto.

Bakunin ::

A lahko probas kaksen drug port kot je standardni (20,21,80) ?

Matri[X] ::

Sem probal, pa je isto.

Matri[X] ::

Malo sem razmisljal... .bsp je dokaj neznana koncnica in sem sel gledat v /etc/mime.types ter ugotovil, da je ni notr. Rar, zip, etc... pa so. Torej: mogoce se lahko prenasa samo datoteke, ki so v mime.types? Ker, kolikor vem, linux zazna tip datoteke glede na vsebino, ne more takoj prekiniti prenosa. ISO datotek pravtako ni v mime.types. Dodal sem iso in bsp koncnici poleg bin (octet-stream) pa ni bilo efekta. Ali je potrebno kaksno stvar restartat za to?

Zanimivo pa je, da se iste datoteke da downloadat domov brez problema. Problem je samo pri prenostu proti strezniku. Naj se dodam da pred migracijo na linux, nisem imel taksnih problemov pod Windowsi. Je pa res, da je tam bila druga konfiguracija sistema (med drugim tudi druga mrezna).

Matri[X] ::

Kaksna ideja?

BigWhale ::

med prenosom malo glej ifconfig, in kako je kaj z napakami v prenosu.... Pa spremljaj trasnfer z tcpdumpom...

... to se slisi kot da se nek 'buffer' napolni... Probaj potransferat 10 kratkih datotek eno za drugo...

64202 ::

V moji kisti je (testno) via-rhine VT6105. Vedno "zmrzne" pri ful-gas (10 MB/s) prenosih pri okoli 200 mb. Tole dobim v linux kernelu msg. vsakih 20 sek:

NETDEV WATCHDOG: eth0: transmit timed out
eth0: Reset not complete yet. Trying harder.

3c905 tega problema nima. Sem se pac sprijaznil da je kartica fuc oziroma driver mutav :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

Bakunin ::

http://slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=104054

www.mlacom.si

INTEL 10/100/1000 PRO PCI (z DDV) 15.120 (na gotovino imas popust)

Matri[X] ::

Sem kopiral nekaj (okol 2000) malih datotek iz slovenskega debian mirrorja in je sel prenos brez tezav. Med kopiranjem sem pogledal ifconfig in je pokazal 0 napak (errors) in 0 spuscenih paketkov (droped). Mrezno menjam samo v primeru da je 100% mrezna kriva (ce bom menjal mrezno jo bom menjal za Intel 10/100 - ne rabim 1000mbit). Mogoce se kaksen predlog?

Bakunin ::

morda se to:

/etc/sysctl.conf

# tcp/ip tweak - window size
net/core/rmem_max = 262144
net/core/wmem_max = 262144
net/core/rmem_default = 262144
net/core/wmem_default = 262144
#
vm/page-cluster = 6
#
vm/max-readahead = 511

Poglej ter uporabi se kaksen hdparm ter elvtune.....

Matri[X] ::

Sepravi tole dodam v sysctl.conf in pozenem "sysctl -p".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

Matri[X] ::

Naj se dodam, da se vecina datotek ustavi pri 32kB, 320kB ali 32MB, odvisno od velikosti datoteke.

Sem dodal tiste vrstice v config in pognal ukaz, vendar ni bilo razlike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debina9 Apache2 | ./configure, make, make install

Oddelek: Operacijski sistemi
5549 (435) HotBurek
»

Linux CC kot router... problem

Oddelek: Operacijski sistemi
141645 (1397) kitarist
»

nujno-internet sharing v linux mandrake 10.0

Oddelek: Operacijski sistemi
191270 (1135) moj_nick
»

HTTP serv. program

Oddelek: Omrežja in internet
201828 (1665) pivmik
»

router noče routati

Oddelek: Operacijski sistemi
81398 (1270) marshaltito

Več podobnih tem