» »

anonimen na netu

anonimen na netu

Senzacionale ::

nekaj me zanima ce mogoce kdo ve oz. bolje ce je to sploh mogoce.

Je mozno da bi s kakim programom hodil na net, da se ti ne vidi tvoj host oz ip, in da si pac anonimen, kot je na primer pri ircu.


Hvala vsem za odgovore:))

Dr_M ::

tak program ne obstaja...obstajajo pa public proxy-i :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

Senzacionale: kolk zlo anonimen hoces bit? Do katere stopnje, ko te ze lovijo, zelis zadevo otezit?

Senzacionale ::

:))

ne ne da ne bo pomote.

Nihce me ne lovi ne nic, samo sem si pac nekaj zamislil in sem mislu ce je kaj takega kot irc, drugace pa mi je popolnoma vseeno ce se ip vidi ali pa ne, zaradi mene je lahko na vsaki strani obesen. Pac me je nekaj priejo ko sem bil v ircu!

Gandalfar ::

isci anonimne proxye na googlu

Caligula ::

Programi seveda obstajajo. En tak je ze v V-COM systemsuite 5, ki pa se ga da tud loceno zdownloadat.
Pac te avtomatsko usmerja prek javnih proxijev Rece se mu Ghostsurf.

tec ::

Gandalfar: Kaksne so moznosti, da te izsledijo, ce priklopis prenosnika direktno na zico v telefonski govorilnici ?

Gandalfar ::

Hm..

recimo, da uporabljas ukraden inet acc in ISP ne ve kdo si.

Naslednja stvar je to kaj delas na internetu in kako delas, da se iz tvojega obnasanja/cookijev/itd. ne da videti kdo si oz. te stringulirati z drugimi podatki.

Primer napake bi bil, da imas na s-t vklopljeno avtoprijavo in se potem, da iz server logov videt, da si bil ta IP, ki je sicer morda nekaj drugega napadal, ti. Sysadmini so presenetljivo dobro povezani, ce je potrebno..


Zdej, da si ti klical iz tiste telefonske govorilnice je jasno izslediti. Tudi kdaj itd. Sedaj se vprasamo ali nas je kaksna kamera snemala, v bliznji trgovini, firmi? Ali nas je kdo videl? Kaksen nocni sprehajalec psa. Z dovolj dobrim poizvedovanjem se da vse to odkrit.


Itak pa vecino ulovijo, ker se hvalijo pred kolegi >:D

(sej se da se razglabljat pa se mi trenutno ne da..)

tec ::

Recimo takole.

Imam prenosnika, starega 3 leta, ki je bil ukraden in ze 10x preprodan, acc pa je ukraden od nakljucne osebe na dan, ko naj bi se izvajal ta podvig. Torej zaenkrat lahko izsledijo samo lokacijo in cas?

Na prenosniku laufa frisna instalacija okrnjene verzije linuxa, ki bi sla sedaj prvic na net, torej ni gor se nobenih podatkov. Recimo, da se izvaja nelegalni dostop do ftp streznika oz. enga shella. Kje je potrebno bit pazljiv, oz. katere so napake, ki se lahko pojavijo ob tem?

Prostor, kjer naj bi se to fizicno izvajalo je sicer pod kamero, vendar je del telefonskega kabla viden na predelu izven dometa kamere, kamor se da priti tudi iz druge poti, kjer kamera ne doseze. Prostor, na tem delu je precej skrit tako, da tukaj ni tezav.

Kaksne so moznosti, da ugotovijo impostorja v telefonski mrezi v tem casu ko je aktiven?

darkolord ::

Kaksne so moznosti, da ugotovijo impostorja v telefonski mrezi v tem casu ko je aktiven?


minimalne :D

jype ::

Veliko bolj anonimen si ce najdes odprt wireless access point, kot pa ce gres na net z dialupom. Na zalost vecina ljudi se vedno nima pojma o varnosti wifi omrezij, tako da takih lukenj ne manjka. Ponavadi imajo DHCP in NAT, kar pomeni, da si skonfiguriras MAC na 00:00:de:ad:be:ef in se povezes na AP, potem pa si ze na netu. Vse kar imajo od tebe je internetni IP od naprave, ki dela NAT in timestamp. Kamere so seveda lahko problem, ampak ce je AP dobro postavljen, ga lahko uporabljas vec kot 300m stran.

Logov access pointi obicajno ne hranijo, pa tudi ce jih je vse kar imajo tvoj MAC (zato moras pazit, da ne uporabis tovarniskega).

Gandalfar ::

jype: kakšen poseben razlog, da si napisal tega ali si pač si si enega izmislil?

darkolord ::

enega si je izmislil


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anonimnost ne obstaja več. (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
518304 (6339) FrRoSt
»

Napadi na pravico do anonimnega komuniciranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6830249 (26591) FrizzleFry
»

Piratstvo bojda povzroči več škode od bančnih ropov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4510062 (8354) 49106
»

Kako izslediti računalnik na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5712288 (6249) bluefish
»

T-2 telefonija krši zasebnost uporabnikov ?! In pravni vidik ?

Oddelek: Omrežja in internet
426767 (5371) ales85

Več podobnih tem