» »

divx - double pass

divx - double pass

KontraCepec ::

Kako se uporablja ta 2 pass pri divx kodeku? V virtualdubu hočem skompresirat en avi. Kvaliteta je zelo važna.
Pa če se to splača uporabljat glede na razmerje čas/pridobitev na kvaliteti?

Qcube ::

Ne vem kako se to naredi v virtualdubu.

2 pass se splaca uporabljat pri filmih. V bistvu pri 1st pass pregleda film tako da pri 2nd pass da vecji bitrate tistim delom filma ki so hitresji. Ce imas kaksen manjsi posnetek raje uporabi quantizier. Nastimaj na 93% in bo super.

krneki ::

Če kodiraš z XviD-om, moraš prvo v nastavitvah kodeka nastaviti twopass -1st pass, save avi, ga daš samo na job queue tako, ko konca 1st pass nadaljuje 2nd. Nato spet configure pri kodeku in izbereš twopass - 2nd pass, save as in ga dodas v job queue. Potem samo poženeš job v job controlu.

KontraCepec ::

Aha dobro. To bo slo.
Letosnjo poletje mislim vse stare VHS kasete zdigitalizirat.
1.) Kaksno locljivost in kvaliteto je primerno uporabljat za ripe starih vhs kaset (za 1cd~1,5 ure filma)? (ne me posiljat na druge teme o tem na stechu ker sem ze vse prebral).

2.) Vcasih se mi se zgodi, da v filmu na kaseti mocno "snezi". Torej veliko majhnih pikic na posnetku se nenehno premika, ceprav je prizor v bistvu mirujoc. Jaz bi sedaj kodeku rad nekako dopovedal, da naj take majhne premike pikic zanemari... se da to?
Ker ce te pikice vse uposteva verjetno porabi dost prostora za nepomembne stvari na racun kvalitete.

Probal sem treshold dat na 0% pa ni bilo neke bistvene razlike. A obstaja kak poseben filter za to?

3.) Nasploh kako se splaca video posnet iz VHS nadalje obdelat, da bo slika cimboljsa pred samim kodiranjem v divx?

Tomay ::

Jaz bi samo nekaj o ločljivosti vhs. Mislim da ne moreš imeti ločljivosti večje od 288 vrstic, ker če daš na več 480 boš imel vmes črte. Poizkusi, boš videl.
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] filmi na Divx predvajalnikih brez problemov

Oddelek: Zvok in slika
2122713 (9714) bbbb
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323249 (2152) teoo
»

Kako "obrezati" sliko v DivX filmu?

Oddelek: Zvok in slika
91402 (1277) LexLuthor
»

Pinnacle Studio 8.1 - pomoč

Oddelek: Zvok in slika
101701 (1578) CaqKa
»

DivX film na 2-eh CD-jih spravit na 1 CD ???

Oddelek: Zvok in slika
111387 (1135) modelizer

Več podobnih tem