» »

ADSL & WLAN + še ena manjša težava

ADSL & WLAN + še ena manjša težava

hotbird ::

Pozdravljeni!

Imam dve težavi in obe se nanašata na ADSL in LAN:

Doma imam en računalnik na katerem sem preko mrežne kartice povezan direktno na ADSL modem (v nadaljevanju SERVER) drugi računalnik ( v nadaljevanju MAIN) je preko ene LAN kartice na SERVERJU in druge na MAIN računalniku povezan na ADSL. Tukaj se pojavi prvi problem: Ko izklopim MAIN računalnik se mi avtomatsko izklopi tudi ADSL na SERVER-ju. Problem je v tem, da imam na SERVER-ju http, ftp... strežnik. Kaj naj naredim, da me ne bo disconnectal?

2. Prejšni teden sem domov privlekel še en računalnik (v nadakjevanju TEST). Tega želim preko WLAN brezžičnega omrežja povezati na ADSL. Eno brezžično kartico sem dal v SERVER, drugo pa v TEST, zagnal čarovnika za omrežje v winxp in zadeva ne deluje. Signal je 100%, če pa želim enega od teh računalnikov PINGAT pa ga ne prepozna v omrežu.

Kakšna ideja?

LP

pivmik ::

če imaš dinamični IP si nabavi SWITCH in tvojih problemov je konec, samo povežeš kable in dela vse brez problemov.
LP, Gregor GRE^

hotbird ::

Ne, uporabljam statični IP in mislim, da zaradi tega ne bi smelo biti težav, ker uporabljam internet connection sharing. Mislim, da sem enkrat nekje vidu članek o tem, kako v registru nastaviš, da ti po izklopu računalnika ne prekine povezav.

pivmik ::

Ne vem zakaj vam je lažje smetit forume kot pa malo pobrskat po nastavitvah in se kaj pametnega naučit:
Pejdi na SERVER
Desni klik na ADSL povezavo
Start
Settings
Control Panel
Network Connections
Properties
Advanced
Internet Connection Sharing
zdaj si preberi TRI kljukice in jih poljubno nastavljaj.
LP, Gregor GRE^

hotbird ::

Vse to sem že poskušal pa nič ne pomega. S tem samo odvzameš pravice na ostalih računalnikih za prekinitev ali vzpostavitev povezave. Meni se pa to naredi, ko izklopim računalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim pomoč pri mreži ter internetu

Oddelek: Omrežja in internet
122722 (2518) boych
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333426 (2702) MrStein
»

razdeljen ADSL

Oddelek: Kaj kupiti
191785 (1257) bbombek
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371813 (1501) nimus
»

Povezava dveh rač prek ADSL - HUB vs. Switcher

Oddelek: Omrežja in internet
61946 (1759) ali3n

Več podobnih tem