» »

Ibm-ov disk skrta

Ibm-ov disk skrta

miki16 ::

Imam ibm dekstar model:ic35lo040aver07-0 ki na vsake toliko casa skrta.Bed sektorje sem sprobaval odstraniti z drive fitnesom v dosu pa ne gre ker vedno zasteka na istem mestu.Sedaj imam prikljucenega kot slave in d particija dela normalno, particija c je pa cisto prazna.Zanima me kako naj odstranim bed sektorje(s kerim programom) brez da bi mogel formatirat cel disk,ter s kerim programom naj obnovim podatke, ce jih bom sploh lahko.Prosim za cim vec nasvetov da odpravim to napako,ker nujno rabim disk.


LP

Dr_M ::

posteljne sektorje??8-O 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vikking ::

pa si sigurn da maš bed sektorje??? če je disk nov nesi na reklamacijo!!!

drugače pa se ti je verjetno sesipala particija c. To pomeni da jo moreš na novo nardit(partiotion magic, al pa fdisk)! če imaš BED sektorje jih ne moreš več popravit, samo označiš jih lahko (to narediš z formatom).

Ponavadi disk prej crkne, kot pa se začnejo pojavljati BED sektorji na disku!!!

BED (postelja), rečmo raje BAD (slab)

zee ::

Poskusi še enkrat postaviti particijo, pa disk temeljito preglej s kakšnim Disk Doctorjem od Nortona ali čim podobnim.

Čeprav škrtanje pri tej seriji diskov pomeni samo eno stvar . . . neizogibno smrt (diska). Shrani vse, kar imaš pametnega na CDje/DVDje. tako, za vsak primer, scier se ti lahko zgodi kot meni pred nekaj meseci (šla diploma po gobe).

neki123 ::

Probaj z HDD Regenerator 1.41. Domača stran http://www.dposoft.net/

miki16 ::

Drive fitnes mi je javil da so bad sektorji, garancije pa ni vec.Se pravi med formatiranjem mi sam oznaci BAD sektorje in potem bi morala zadeva delovat se toliko casa da obnovim podatke in jih prenesem na varno.Hvala za nasvete.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programsko popravilo slabih sektorjev na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
103187 (1975) NejcSSD
»

Pokvarjen disk - podatki?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71031 (895) miranpozar
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353827 (2726) k4vz0024
»

Ne morem formatirat diska (bad blocks)

Oddelek: Strojna oprema
131440 (1231) Spajky
»

Bad sektors

Oddelek: Strojna oprema
5917 (834) neki

Več podobnih tem