» »

Zakon o visokem solstvu

Zakon o visokem solstvu

cryptozaver ::

Do magisterija v 5-ih letih??? A se ne slisi to malo prepoceni? Danes rabis 6 let in se dosti izkusenj v kaksni resni sluzbi.

Je sedanji solski sistem res tako slabo ucinkovit, da bo prihodnji primerljiv z letom studija manj?

V redu se mi zdi tudi predlog financiranja studija. Je bolj ugoden kot zdajsnji, poleg tega smiselno omejuje preveliko stevilo vpisov (visok osip).

Phil ::

Hm a ta novi zakon prinese kakšno novo možnost nadaljevanja študija ne-univ. diplomirancem? Mogoče kdo ve?
LP

cryptozaver ::

Ziga Dolhar ::

Če gre za bolonjski proces, potem vedi, da ta "magisterij" NI znanstveni naslov.

Enako, kot diplomanti zdravstva postanejo "doktorji", se to ne primerja z nekom z doktoratom. 0:)

--

sem šel brat zdajle SiOLovo novico, in ne vem, al so na SiOLu mal zabluzili al so res nekaj spremenili ... gremo gledat dz-rs :-).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

cryptozaver ::

Ce se ne motim naj bi se o znanstvenih naslovih odlocalo naknadno.
Se en LINK

Phil ::

Torej bomo zdaj VSŠ in UNI enaka stopnja. Me pa muči tole:
Študenti, ki so s študijem začeli že po sedanjem študijskem programu oziroma ga bodo vpisali pred prilagoditvijo noveli zakona, bodo študij končali po obstoječih študijskih programih.
Kaj to pomeni za nas ki smo zdaj vpisani na VSŠ. Moram če hočem priti do 2.stopnje (magisterij) še kar opraviti diferencialne izpite+vpis v 3. letnik UNI? A bo kakšna krajša pot? Imam občutek da tega tudi predlagatelji zakona še ne vejo.
LP

Ziga Dolhar ::

Pomeni, da se za nas, obstoječe študente nič ne spremeni.
https://dolhar.si/

jabe ::

Zakaj ta magistrski študij - 2. stopnja po bolonjskem procesu, ne bi bila ista kot zdajšnji magisterij?? saj zato gre, a jaz vse narobe razumem. po 3. stopnji si pa doktor znanosti.
Ne mešaj z diplomanti medicinske univerze. Tukaj so kolikor vem že debate, da bi se nekaj od obojega preimenovalo, ravno zaradi zmede. zaenkrat se oboji ločijo po zapisu - ali je dr. pred ali za imenom.

Ziga Dolhar ::

Saj sem reklo.

> Enako, kot diplomanti zdravstva postanejo "doktorji", se to ne primerja z nekom z doktoratom.
https://dolhar.si/

jabe ::

ni bilo to moje vprašanje, ampak zakaj 2.stopnja po tvojem mnenju ne pomeni znanstvenega naslova ekvivalentnega sedanjemu?

Ziga Dolhar ::

jabe: tako so nam rekli na faksu, če se prav spominjam. Torej, naj bi ta naziv imel podoben "pomen" kot "doktor" pri zdravnikih [ne po stopnji, ampak po vrstnosti naziva -- torej, ne Znanstveni naziv!].

Dvomim, da so mi narobe razložili oz. da sem narobe razumel, možno pa, da se je od takrat kaj spremenilo.

--

Sem šel zdajle gledat besedilo predloga zakona po drugi obravnavi (13.05.2004) in kolikor razumem, potrjuje enakost dosedanjega magisterija z drugo stopnjo.
https://dolhar.si/

jabe ::

no, saj jaz tudi nisem glede ničesar sigurna. sprašujem pa zato, ker nam na faksu so pa rekli, da to je eno in isto. za ta korak so se pa odločli, da bi nekako poenotili študije po evropi med seboj in predvsem zato, ker se predolgo študira, kar pa je tudi drago. Medicina (vem, da se borijo tudi za stomatologijo) je že izvzeta iz tega koncepta, ker ni variante, da bi jo vklopili v ta sistem, ker traja cca 2x toliko kot skoraj katerikoli drug študij, ki bi pa se ga z malo volje dalo vklopiti v 3 leta.
tako piše tudi v prvem linku, ki je zgora v tej temi - drugega nisem brala. Kot pravim pa ne vem nič zagotovo, le nekako sem do slej živela v prepričanju, da to je tako.

Mr.B ::

Smešno.
Samo dokaz, da smo v sloveniji nori na papirje in ne na znanje, kr neki tehnični magisteri, pa neki krediti bla bla bla, samo o znanju nič govora.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ziga Dolhar ::

> Kot pravim pa ne vem nič zagotovo, le nekako sem do slej živela v prepričanju, da to je tako.

Enako. In potem si prišla ti in mi razširila obzorja :-).

Bo očitno treba počakat malo, da se prične folk bunit glede česarkoli in bodo pričeli mediji o tem obširneje poročat, pa bomo končno vedli, pri čem smo :-).
https://dolhar.si/

cryptozaver ::

Sem poslusal na slo2 eno oddajo in izvedel tole.

1.stopnja: 3 ali 4 leta faxa, 180 ali 240 točk.
2.stopnja: skupno 300 točk, pomeni 1 ali 2 leti studija pac odvisno od dosezenih tock v 1. stopnji. Magistrski studij.
3.Stopnja: doktorski studij - pogoj za pristop: 300 pik oz. dokoncana 2.stopnja.

Glede znanstvenih in strokovnih nazivih se NI!!! nic doreceno.

Primer za tiste ki so ze dostudirali. Enako kot pise zgoraj, edino tisti s koncanim magisterijem (po sedanji varijanti) imajo 1 leto v dobrem pri doktorskem studiju.

Glede specializantov - se ni doreceno.

Vsak predmet se bo tockoval posebej, kar torej ne pomeni nujno 3 leta=180 pik ali 4 leta=240.

Modificirani izobrazevalni programi naj bi bili pripravljeni najkasneje do leta 2009, seveda lahko tudi prej.

Skratka prava mala zmeda.
Zadnjo besedo bo seveda imel trg delovne sile, ki bo ovrednotil pridobljeno znanje. Casi ko si dobil job samo zato ker si imel kar eno diplomo so pocasi mimo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215689 (10631) mr_chai
»

8. stopnja izobrazbe - prednost ali ovira

Oddelek: Šola
226920 (5696) ufek
»

Višja šola za računalništvo

Oddelek: Šola
2610080 (8159) adad
»

Studiranje iz VI na magisterij

Oddelek: Šola
209226 (8584) Isotropic
»

Prevod naziva izobrazbe v ANG

Oddelek: Loža
2412753 (9648) Yohan del Sud

Več podobnih tem