» »

Vprašanje

Vprašanje

DILUF ::

Zanima me samo ena stvar!

Kako se v frontpage naredi hyperlink? :8)

Ne mislim navadnega, ampak takšnega, da ko se nanj stisne da odpre novo okno z vsebino in ne, da se na isti strani odpre drugo!

Se da naret v frontu? :\

Nujno morem vedet čim prej! :d

Hvala za odgovorje in lp.
  • polepsal: perci ()

webfreak ::

To se seveda da narediti v FP. Priporočam ti sicer uporabo DW. Vse kar je potrebno je da linku definiraš
< a href="tvoj_file.htm" target="_blank">link< /a>

Upam da pomag to ;)

DILUF ::

Pozabil sem povedat, da sem začetnik v tem!:8) :D

Zato bi bil vesel čim bolj podrobnega opisa kako in kaj!:D

Hvala, LP

perci ::

www.w3c.org - ali pa frontpage help

webfreak ::

Ok z FP sicer ne delam (nikoli nisem) toda mislim, da imas možnost pogleda, kjer lahko urejas kodo. Malce poglej po zaslonu in zagotovo bos nasel (nekak code view bi moral biti ali nekaj podobnega). Potem pa malo poglej lje imas link in linku enostavno dodaj:

< a href="tvoj_file.htm" target="_blank">link< /a>
* to je koda celotnega linka. Pozoren bodi na ta del target="_blank". To ti omogiči da se link odpre v novem oknu. Verjetno pa ima FP tudi kako moznost, kjer lahko to tudi avtomatsko z par kliki izberes. Malo poglej. Skoda je, da ti ne morem bol pomagati.

JOKER ::

No samo komentar bi rad podal glede na izjavo Perci-ja .:(
Večkrat opazim,da nekdo nekaj vpraša, pa mu takoj vsi svetujejo razne LINK-e pa GOOGLE ...itd. Kaj bi pač rad povedal.
Kaj si bo recimo v tem primeru začetnik z tistim linkom,pa da še angleško ne oblada popolno,kaj si bo tam začel ?? :( :\ .
Zato pridejo oziroma se ljudje obrnejo sem med ljudi,da mu bolj po "DOMAČE" razložijo,kar bo pa obrodilo prej rezultate,kot pa da "bluzi" na eni strani in išče podatke,ko pa mu lahko vi vsi oziroma mi vsi pomagamo iz prve roke.
Torej to je moje mnenje. Lp
________________________________________________________
Ka te češ ....

alesrosina ::

se strinjam z JOKERjem ....

drgac pa mislm (vsaj tako je blo pred leti, ko sem pomagal enemu kolegu) da je pod (tole nimam pojma ce je res, na pamwet govorim se ne spomnim vec) Edit > Insert > Hyperlink in se ti odpre novo okno, pol pa mas polje, kjer vpises link, spodej mas pa se en dropdown, kjer izberes Target - izberi "_blank" (brez narekovajev).

DILUF ::

TO JE TO!!!>:D

Hvala ASPmaster!!:D 8-)

AnWar ::

Se strinjam enako, glede izjave JOKER-JA. Ce ne gre na tak nacin pa pomagas na drugi nacin.:)

Lp DeeYeey

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

dr_gee ::

Tud jaz se strinjam z Jokerjem in vem, da si z w3.org Diluf ne bi mogel čisto nič pomagati, vendar je pa perci omenil tudi FP help ki je pa gotovo napisan tako da ga razumejo tudi totalni začetniki.

Tody ::

Ali poznate pregovor: Če človeku ujameš ribo bo sit en dan če ga pa naučiš lovit ribe pa bo sit celo življenje ? Sorry webbuilding je pač domena za tiste ki znajo anglešk ali pa naj si gredo sposdit/kupit knjigo v knjižnico. W3school.com je najbolj upraben in zelo poučen sistem možen za učenje... Če si pa ne bo znal poiskat kar rabi in se mu ne da zapravit tok časa za to potem.... pa kar izvolite in neprestano odgovarjajte na vprašanja ki jih obsega vsak html učbenik...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpri v novem oknu HTML

Oddelek: Izdelava spletišč
61345 (1266) xeon
»

Pomoč v dreamweaver MX 2004

Oddelek: Izdelava spletišč
151461 (1309) nero
»

HTML vprasanje

Oddelek: Izdelava spletišč
11946 (780) david
»

HTML 4.01 standard in NS-Mozilla ter težave

Oddelek: Izdelava spletišč
401526 (1060) Zzzzzzz
»

popup windows

Oddelek: Programiranje
51030 (941) McAjvar

Več podobnih tem