» »

Uvod v izdelavo spletnih strani

Uvod v izdelavo spletnih strani

««
6 / 6
»
»»

Tody ::

Ja znotraj vsakega gostovanja imaš potem razdeljeno na domene. In imaš lahko ločene FTP dostope in Emaile. Seveda se ti pa kuri isti prostor. Torej če podjetje 2 dobi 10.000 mailov z 1 mb priponko bo zasedel 10.000 mb prostora in tako onemogočil delo tudi podjetju 1

neoserv ::

Tako ja.

Zato se, kadar gre res za neodvisne uporabnike, raje zakupi 1 paket za 1 podjetje in tako ni nobenih težav glede:
- kdo komu briše datoteke
- kdo komu gleda e-pošto
- in podobno.

Torej, tehnično je izvedljivo, ampak ni priporočljivo.

Lahko imaš pa na lastnem več lastnih (ampak različnih) strani.
Tako ni težav z zasebnostjo, ker ima do paketa pooblaščen dostop samo ena oseba.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

forest_guy ::

Torej tisti, ki ima ftp dostop lahko dostopa prav do vseh stvari, ki so "znotraj paketa gostovanja"?

neoserv ::

Ni nujno. Lahko jim omogočite samo FTP in e-mail dostop in bodo imeli vaši uporabniki dostop samo do teh storitev.

Vendar boste morali vi posredovati vsakič, ko bodo recimo želeli spremeniti geslo, saj ne bodo imeli admin. dostopa do paketa.
Če vam to ne predstavlja težav, potem lahko več različnih podjetij načeloma gostuje na enem paketu gostovanja.

Seveda pa vse podatke vedno vidi tisti, ki ima glavni (administratorski) dostop do strežnika.

ps. Vse našteto velja za cPanel nadzorno ploščo za gostovanje. Ostale nadzorne plošče (DirectAdmin ali Plesk, recimo) imajo to rešeno malenkost drugače, vendar še vedno dokaj podobno.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

forest_guy ::

Super, to je razlaga, ki sem jo potreboval! Res najlepša hvala!!!

XPSISTEM ::

Zdravo
DOMENA
Prosim za nasvet,
1) kako dolga naj bo domena
2) končnica (com, eu, si)

Moja ideja je Apartments-lake-"lokacija"-"ime".com..eu..si
+ločevanje z pomišlajem piko ali brez ločevanja? (glede googla)

Končnica? com ali si ali eu
Target so evropski in balkanski turisti.

Hvala lepa

Jerry000 ::

Čim krajša in enostavna. .com, .si načeloma vseeno. Če je multinational stran naj bo .com, če se pa gre samo za slovenijo pa .si. To kar si dal predlog je po mojem mnenju predolgo. Predstavljaj si da slišiš link po radiju, prebereš v reviji in si želiš zapomnit da skočiš čez 5min na računalnik prečekirat.

XPSISTEM ::

Ok, hvala. Samo glede optimizacije sem mislil in seo. Google pajkcov itd..

Jerry000 ::

Tudi glede SEO je (naj me nekdo popravi) je boljše imeti krajše in logično povezavo ter glede na trg usmerjeno domeno (slovenia, world).

Netrunner ::

Načeloma ja vendar ni ključen faktor. Fajn je da imaš domeno ddržave na katero ciljaš ali pa kakšno globalno. Ni ravno pametno imeti .it domene in ciljati na nemški trg :) ... Ali vzameš kako univerzalno .com, .eu, ipd... ali pa za državo katere trg ciljaš.

Kar se tiče dolžine imena pa nevem koliko igra vloge iz SEO vidika. Verjetno zanemarljivo malo, vendar krajše ime je boljše ker si ga lažje zapomniš.

black ice ::

SEO je overrated.

joker16_7 ::

Živjo!

Zanima me kje priporočate registracijo in gostovanje za .SI domeno? Ponudnikov je ogromno, cenovne razlike male in ravno zato ne vem kje se skriva zanka.

P.S.: Registrirati nameravam za začetek za 2 leti.

Hvala za pomoč že v naprej! 8-)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Jerry000 ::


joker16_7 ::

Kak poseben razlog?

Vse kar rabim je domeno in gostovanje s PHP podporo, email predal s končnico domene in podporo za spletno stran z vsaj nekje 50 MB.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Jerry000 ::

Res nisem veliko imel ponudnikov, trenutno imam spletno pri njih in so zelo odzivni in tudi pomagajo. Da se zmenit z njimi.

Netrunner ::

Jerry000 je izjavil:

www.neoserv.si/?

+1

Priporočam. Same pozitivne izkušnje.

urosc ::

@joker16_7 lahko pogledaš tudi Domenco. Pri registraciji domene imaš na voljo tudi brezplačno gostovanje (brez podpore za podatkovne baze in na žalost brez PHP podpore) in email predal. Skupaj je ravno 50 MB prostora. Ima pa PHP podporo paket gostovanja Email začetek, ki je tudi zelo ugoden.
Domovanje.com: Najboljša ponudba za spletne profesionalce in agencije
Domenca.com: Spletno gostovanje z brezplačnimi SSL certifikati, cPanel in SSD

blackbfm ::

Brez phpja danes ni nic

Netrunner ::

blackbfm je izjavil:

Brez phpja danes ni nic

Ne govori neumnosti.

blackbfm ::

Hoces nočeš, tako pac je

Netrunner ::

blackbfm je izjavil:

Hoces nočeš, tako pac je


Utemelji prosim.

r1ok ::

Pozdravljeni,
Lotil sem se izdelave spletne strani v programu wodpress našel sem temo jo kupil in jo nekako oblikoval in nastavil po svoje. Sedaj pa se mi zatika da zaključim mojo spletno stran. Zanima me če mi zna kdo pomagati....
Lp
Rok

nsinaj202 ::

Pozdravljeni, ker je minilo ze precej casa ko sem sam izdelal in postavil spletno stran potrebujem inštrukcije.
V zameno ponujam honorar. Imam spletno domeno imam prostor na strežniku. V mislih imam hiter uvod oz. kar praktično izdelava osnovne strani html in postavitev na ftp(strežnik)+ cca 1-2uri.

Se sestanemo in napravimo.
Ce ima kod cas in voljo in je v trendu s tem prosim naj mi piše. Lahko dijak ali študent. Etc
nsinaj202@gmail.com

Tody ::

Živjo!

Na YouTubu ali pa na https://www.udemy.com/course/ultimate-w...

Ali pa https://www.pluralsight.com/courses/web...


Najdeš tečaje za male pare... Če želite spoznati tehnologijo. Če želite postaviti spletno stran ki bo delujoča čimprej pa se še vedno svetuje WordPress.

Tečaja sta na random izbrana pobrskaj po platformi za vec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

nejcskorne ::

Kje lahko najamem nekoga, da mi naredi en mini web store za 50-100 produktov in da je zanesljiv
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014314 (8130) Netrunner
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135771 (3776) Netrunner
»

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5013644 (6281) Tody

Izdelava spletne strani - Poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
11621647 (20135) Ziga Dolhar

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10136966 (24929) Primoz

Več podobnih tem