» »

UTP Cross kabel izdelava?!

UTP Cross kabel izdelava?!

bastadu ::

Dobu sem en meterski UTP kabel, zdej pa nevem, če je zvezan prav. Kako je zadeva zvezana, lahko vidite tule. Bil je zvezan v mreži z večimi PCji (mislim da 6 PCjev). Ta kabel bom rabil sam zato, da ko bom dobu še eno mrežno, da bom zadevo prvo sprobal, če dela in šele potem bom nabavu kabel prave dolžine...

Če zadeva ni prav zvezana, bi bil vesel, če bi kdo napisal kak link do strani, ker so postopki izdelave tega kabla...:\:D

sasox ::

Tukaj si malo poglej! Je kar lepo razloženo :D

Dami ::

Ta kabl je zvezan za HUBe. Če hočeš povezat 2 compa direkt, morš zvezat drgač (crossover). Za hub so žičke v enakem zaporedju (kuker lahk vidiš). Sicer je pa že bla ena tema kjer so točn napisal zaporedje žičk za obe varianti)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MadMax ::

Vzames en standardni kabel, ga na enem koncu odscipnes, pol pa das nov vtikac gor, le da zamenjas zeleno z oranzno, zeleno-belo pa z oranzno-belo in to je to.

bastadu ::

Sam zato bi rabu tiste klešče za to delat, ane? A se da kak bolj enostavno?

sasox ::

Ja potrebuješ klešče! Drugače sem pa slišal, da obstajajo eni konektorji za katere pa ne potrebuješ klešč........Ne me spraševat podrobnosti, ker tega sam še nisem videl 8-) ampak baje pa se da dobit.............

bastadu ::

Kje nej zdej dobim klešče...:'(

sasox ::

Najboljše bo če ti jih bi kdo posodu, ker so drugače dokaj drage.....sploh če jih ne potrebuješ pogosto. Mogoče bi stopil do kakšnega PC servisa in bi ti tam zamenjali konektor.......

bastadu ::

Mi ne preostane drugega...;(

:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilna vezava UTP kabla v mrežno vtičnico

Oddelek: Omrežja in internet
2142998 (4255) dvihtelic
»

Kako zvezati kabel za Lan

Oddelek: Omrežja in internet
304959 (4133) Bakunin
»

lan kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5714044 (11749) gazibo
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279619 (8917) racunalnicar
»

Mreža crossover ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172025 (1701) gumby

Več podobnih tem