» »

Instaliranje XP-jev

Instaliranje XP-jev

Giller0 ::

Frendu sem hoto naložit XP-je. Lepo sem bootal CD, stvar se je začela zaganjat. Tam ko odspod piše da nalaga neke stvari, še vse v redu dela, ko pa napiše starting setup ali nekaj podobnega, pa se pojavi nek blue screen kao. Pa piše nek error, pa da naj preverim če je na rač. virus in podobno. Po tem pa lahko še samo resetiram rač. Kaj naj nardim? Računalnik je čist virusev.

LP, Legolas

Zheegec ::

V BIOSu izklopi nekaj v stilu da ti zaznava viruse (virus detect), mogoče pod advanced setup.
Windowsi se pač obnašajo kot virus :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Giller0 ::

Hvala ti, ALIEN3001. Grem kar probat zaj.

LP, Legolas

P.S.: Če bo delalo dobiš pir po pošti :D

Giller0 ::

Našel sem samo možnost Virus Warning, ki pa je že disejblana. Sem jo probal enejblat, pa je isto. Ima mogoče kdo kako idejo?

LP, Legolas

Zheegec ::

Daj točno prepiši kaj ti napiše.
Včasih pomaga tudi če v BIOS izklopiš caching in shadowing.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Giller0 ::

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.

If these is the first time..

Check for viruses on your computer. Reamove any newly installed hard drives controllers. Checj your hard drive to make sure it is properly configured and terminated. Run CHDISK /F to check for hard drive coruption nad then restart your computer.

Techical information:
*** STOP: 0x0000007B

fruti ::

Legolas ..... Kakor jst vem ker sem imel isti problem ima tvoj prijatu Gigabyte plato ... Ves kaj naredi ... Pojdi na internet in snemi najnovejsi bios za tisto plato ... potem ga pa naloži .... če ima gigabytovo plato potem takoj ko reseteras rac. pojdi v bios ... in mislim da je tipka f9 al f10 za bios Q-Flash ... ko nalozis nov bios poskusi ponovno ... ce ti tudi to nebo slo ... so verjetno krivi rami ... poskusi menjat rame ... mislim da je je pa kriv bios ... tako da ce imas bios F5 .... potem je sigurno to to ...
LP
Bostjan

PrimozR ::

To sm jest dav repair XP pa mi je pol to vn metal. Sm že mislu da mi je disk crknu, pol sm pa format naredu, je blo pa ql. Mam pa Intel plato.

Giller0 ::

Hvala fruti. Bom poskusil zvečer, ko pridem iz šole. Bom najprej preveru rame. Ima 2 ploščka not, pa bom poskusil z vsakim posebaj. Glede plate pa ne vem ktera je. Bom pogledal, ko pridem domov. Hvala!

LP, Legolas

Giller0 ::

OK, rami niso vzrok težav. Sem poskusil pa se error še vedno pojavi. Plata pa je ABIT-BX133-RAID. Bom kasneje skočil na net po nov BIOS. Sam problem je, da tega še nikoli nisem počel. A zna pridet do kakšnih komplikacij? Hvala.

LP, Legolas

PrimozR ::

Loh BIOS čip skurš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z diskom : 0x0000007B error

Oddelek: Pomoč in nasveti
82443 (1492) crayz43
»

Problem z nalaganjem XP sp2

Oddelek: Pomoč in nasveti
51259 (1154) bluefish
»

Instalacija windowsow - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
121663 (1267) misek
»

Splinter Cell Pandora Tomorrow_pomoč

Oddelek: Igre
351406 (960) ales85
»

V Windovsih ni miši

Oddelek: Strojna oprema
5989 (894) strle12

Več podobnih tem