» »

Trkaj - V času enega diha

Trkaj - V času enega diha

Sergio ::

Plata, IMHO vredna svojih 3.333 SIT.

Poslušam vedno znova in se čudim nad njegovim talentom. Njega spremljam ze od leta 2000, tako da sem bil njegov 'fan' ze dolgo preden je izdal svojo plato.

Kaj porecete na njegov prvenec? Ce nic drugega, je kvaliteta komadov precej boljsa kot pa njegovi home-made komadi. Studio quality:)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

NoUse4AName ::

Trkaj je dobil record contract, ker je z N'Tokom zmagal free style tekmovanje. Sem slisal da se njegova plata kr prodaja, za razliko od N'Tokota, ki pa ni imela posebno visoke prodajnosti.
Kar je zelo zalostno, glede na to da je kvaliteta Trkajeve plate slabsa od N'Tokojeve. Besedila so malo naivna in nic kaj posebej inteligentna (vsaj v primerjavi z N'tokom).

Bannockburn. ::

Osebno se ne navdušujem za tovrstno zvrst, vendar lahko brez zadržkov pripomnim, da je Trkaj razred zase in da zares obvlada svoje poslanstvo.

Alexius Heristalski ::

Pravzaprav ni razred zase, ker je N'Toko precej boljši! Mene je Trkajeva plata zelo razočarala, glede na talent sem pričakoval, da bo vsaj tako dober kot N'Toko, če ne kar boljši. Načakal sem se tudi, zdaj pa nič (oz. bolj malo) od tega. Glede na slovensko hip-hop tradicijo naj bi ta plata zadostovala za nekaj let, tako da bi se Trkaj res lahko bolj potrudil.

:|
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

NoUse4AName ::

Sej talent ze, tega trkaju ne mores ocitat. Fora je edino, da so stvari o katerih govori iste kot ce bi slisal od vsakega ne posebej dobro izobrazenega cloveka (kaksnih 80% ljudi). Zato je tudi popularen, teh 80% ljudi neradi izvejo kaj novega, ker mislijo da vejo vse.
Dolgo sem poslusal hip-hop in poznam precej MCjev. Na prste ene mizarske roke prestejem MCje, ki res kaj pametnega povejo in n'toko spada med le te.

nere ::

NoUse4AName: se zelo strinjam s tabo

za moje okuse je trkaj preveč "reperski" in "povprečnjarski" in ta plata se bo žal pozabila

edini ki so zaenkrat izdali "nadpovprečne" (navednice so nujne!) rap cdje v sloveniji so bili ali-en, klemen in n'toko, imam pa še upanje za prihajajoč kingov e.p.

xpozed ::

manjsi popravek: ali-en ni delal rap-a ampak funk :8)

Vins ::

Tut Kosta ni swoh.

McHregec ::

Trkaj obvlada sceno sem ga videl na Vičstocku pred enim tednom. Potem ko so ga odgnali policisti z odra je preprosto na pločniku pred Gimnazijo Vič freestyle-lal še pozno v noč.
Destroyer Of The Worlds.

Gwanaroth ::

..spet se en wannabe, ki bo sel, po tem, ko se bo narod navelical njegovega "hita", v pozabo?

Imam prevec razlicen okus da bi kaj komentiral.. po pravici povedano, sploh ga se slisal nisem, ampak kot osebno mnenje podam le to, da mi ti raperji, mladci.. Murat & Jose, Trkaj in kajvem kdo se vse obstaja, malo najedajo.

Ce pa vi uzivate v tej glasbi, potem pa kar! :) ne bom vam jemal veselja.

Uzivajte!

LP.
Lights often keep secret hypnosis..

bradek ::

Gwano se strinjam, ce govoris o Plan B, 6pack-wannabe-cukur itd. Trkaj pa zadevo pili ze najmanj deset let, da ne govorim kako mu gre freestyle, kjer se nasteti skrijejo.

Gwanaroth ::

No sej, prejsnji post je bil podan s strani "laika" v tovrstni glasbi :)
Lights often keep secret hypnosis..

perci ::

xpozed: Ali-en ni delal repa? Stremetzky je funk komad?

xpozed ::

ali-en je delal funk pa ti obračaj kokr veš in zanš :)

perci ::

Ja, sej ga je delal, sam to ne pomen, da ni delal tut repa.

PALOMINO ::

Jes mam pa eno vprašanje, s kolegi smo šli stavit kako je Trkaju ime - pravo ime...ve kdo morda?

Gandalfar ::

Google it :>


(Rok je drgac..)

Alexius Heristalski ::

Močno dvomim, da bo šel Trkaj v pozabo, saj fant resnično obvlada. Samo ne vem, kako je mogel to plato zaj.... Ampak vseeno je boljša od nekaterih drugih plošč. Uganite, katerih ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

xpozed ::

perci: ali-en in klemn klemn sta bla tuki vržena v isti koš... prvo kot prvo se njuna glasba razlikuje 2 much, drugo kot drugo pa klemn posiljuje vse kar dela...

perci ::

Klemen klemen je tha real kekec.

Double_J ::

To je un nekoč iz Šubičeve gim, kanede?:) Jz tud nekoč.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

PrimozR ::

Ali-en je kr hud, ja. Ma kdo negov album??

xpozed ::

Prvi, drugi al tretji? :D

****?**** ::

Trkajevo pravo ime je Rok Terkaj.

jRk0 ::

Trkajeve komade ene sem mel ko se jih je zastonj dal na net na jokerjevem forumu in milo receno lahko pelje scat skoraj vse slovenske repere pa mc-je...sploh pa freestylanje, je mel na ptuju koncert pred 2 letoma v toplicah. roxal je:) pa ne mece se ven ampak je cisto normaln clovek, ne pa kot kaksen six pack cefur..ups cukur, al pa kaj podobnega...

komad Final mi je pa najboljsi, samo cd-ja pa zal nimam...(pa nisem se slisal vseh muzik nejogovih tudi)
You fuck up once, you loose two teeth.

BigWhale ::

Naj debata ostane na nivoju.... Kaj kdo je in komu je podoben, naj ostane vasa mala tajna... ;)

pivmik ::

Plata je zakon. Super besedila in odlična podlaga.
Sploh nisem mogu verjet, da lahko kaj takega nastane v Sloveniji.

N'tokova besedila so odlična ampak ima porazno podlago, krneko piskanje, kot da bi nek noob doma neki sklamfal skupaj. Čemur sledi, da je manj poslušljivo.
LP, Gregor GRE^

NoUse4AName ::

Trkaj uporablja taksne podlage, kot vsi drugi. Tako kot uporablja taksne ideje kot vsi drugi. N'toko se je od tega oddaljil in poskusal nekaj novega. Meni je blazno vsec. Veliko ljudem ni. Taksen pac je svet. Veliki inovatorji so redkokdaj splosno priznani v svojem casu.

pivmik ::

No, malo sem prej pretiraval da je je N'Tokova podlaga piskanje. V ušesu mi je ostalo piskanje mislim da pesmi "Oddelek z resno glasbo". Ostale pesmi imajo še kar spejemljivo podlago, samo vse je preveč umetno, sintetizirano in elektronsko.

Veliki inovatorji so redkokdaj splosno priznani v svojem casu
Ker pač ne sodijo v svoj čas. A ga bom poslušal smo zato ker bo morda v "modi" čez deset let?
Pa ni to, enostavno glasba je za poslušanje (vsaj zame). Če že hoče nekaj kot glasbo izdat naj se potrudi, da bo kolikor toliko poslušljivo, če ne naj raje kako knjigo napiše, kaj pa vem.
Sicer pa govorim zame in ne da je zdej NTok slab, ampak zaenkrat MENI ni preveč všeč (za poslušat.. kot glasbo - za razmišljanje in razglabljanje besedil pa ne vem). Težko boš "nabijal N'Toka".

Drugače pa ne vidim nič inovativnega v N'Toku, le odlična besedila in slabo podlago (ni nič novega, le slaba je :D )
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SLO rap (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6415089 (8115) benc_gedo
»

Indie rock

Oddelek: Sedem umetnosti
121142 (844) jype
»

Podobnost programa radijskih postaj

Oddelek: Loža
61525 (1228) teoo
»

Naj album leta 2003

Oddelek: Sedem umetnosti
141123 (899) icek
»

Rap - freestyle

Oddelek: Sedem umetnosti
71475 (1356) rap3r

Več podobnih tem